Minisiatkarze "Lechii" Tomaszów - wicemistrzami Polski !

  • 12.07.2016, 17:09
  • Mariusz Strzępek
Minisiatkarze  "Lechii"  Tomaszów - wicemistrzami Polski !
W dniach 7-10 lipca w Częstochowie rozegrany został XXII krajowy finał Kinder+Sport w minisiatkówce dziewcząt i chłopców.

Organizatorem tej największej na świecie imprezy siatkarskiej dla dzieci jest Polski Związek Piłki Siatkowej, Ferrero Polska oraz Fundacja Polska Siatkówka. Częstochowski turniej będący mistrzostwami Polski w minisiatkówce zgromadził na starcie 288 drużyn z całego kraju ( medalistów 16 finałów wojewódzkich w 3 kategoriach wiekowych). Trzon województwa łódzkiego w tym turnieju stanowili siatkarze i siatkarki z Tomaszowa.

 

Przypomnijmy, że z finałów wojewódzkich awans do finału krajowego wywalczyło 6 zespołów chłopięcych z KS „Lechia” oraz jeden zespół dziewcząt z UKS „13 Joker”. Tradycyjnie i zgodnie z regulaminem drużyny rywalizowały w zespołach 2, 3 i 4 osobowych. W każdej z tych 3 kategorii rywalizowało o medale 48 zespołów.


Najlepiej z naszych drużyn spisała się drużyna kadry KS Lechia prowadzona przez trenera Bartłomieja Rebzdę (szczególne podziękowania dla Cezarego Świecha za włączenie swoich zawodników z SP 12 do kadry ). W grach „trójkowych” nasi siatkarze wywalczyli II miejsce ulegając w meczu finałowym 1:2 drużynie UKS SET Starogard Szczeciński.

 

Nasza drużyna grała w składzie: Marcel Hendzelewski (SP13), Dawid Suski (SP13), Mateusz Owsianka (SP12), Kacper Kowalski (SP12) i Kacper Socha (SP10). Najbliżej medalu z pozostałych naszych drużyn byli podopieczni Małgorzaty Włosek – „Lechia SP12”. W kategorii „dwójek” walkę o „brąz” przegrali 0:2 z zespołem LKS Bobowa zajmując ostatecznie IV miejsce w turnieju. W „Lechii SP12” grali: Paweł Kubacki, Filip Toma i Wiktor Wójcik.

Oto miejsca wszystkich tomaszowskich zespołów uczestniczących w finale mistrzostw Polski Kinder+Sport Częstochowa 2016

2 miejsce - KS „Lechia kadra” - trener B.Rebzda ( kategoria „trójki” chłopców )
4 miejsce - KS „Lechia SP 12” - trener M.Włosek ( kategoria „dwójki” chłopców )
7 miejsce - KS „Lechia SP 10” - trener P.Walczak ( kategoria „czwórki” chłopców)
20 miejsce - UKS „13 Joker” - trener P.Jedyk ( kategoria „czwórki” dziewcząt )
27 miejsce - KS „Lechia ATS” - trener K.Włosek ( kategoria „dwójki” chłopców )
32 miejsce - KS „Lechia SP 13” - trener D.Kobacki ( kategoria „czwórki” chłopców )
42 miejsce - KS „Lechia SP 13” - trener E.Witkowski ( kategoria „trójki” chłopców )

Na uwagę zasługuje fakt, że w ubiegłym roku w finale krajowym Kinder+Sport (Kraków) nasze miasto reprezentowane było skromniej bo przez 3 zespoły…i dużą grupę rodziców. Również i w tym roku rodzice nie zawiedli. Wyposażeni w bębny i mobilne głośniki stanowili istotne wzmocnienie naszych drużyn w najważniejszych chwilach. Również im należą się słowa uznania.


Rywalizacja w Częstochowie odbywała się na 36 boiskach w pięciu największych halach sportowych miasta. Uczestnicy zawodów przemieszczali się po mieście specjalnie oznakowanymi KINDER-autobusami. Podczas 4 dniowej imprezy rozegrano 1488 meczów, na parkiecie wystąpiło 1228 zawodników i 319 trenerów. Zawody obsługiwało 43 sędziów oraz 60 wolontariuszy. Podczas zawodów dostępni dla dzieci byli wybitni polscy siatkarze – Piotr Gruszka i Sebastian Świderski – pełniący rolę ambasadorów turnieju. Podczas ostatniego dnia turnieju można też było spotkać inne siatkarskie sławy ( Stanisław Gościniak, Paweł Papke ).
Udział w częstochowskim turnieju był nie tylko rezultatem sportowego awansu wywalczonego w rozgrywkach wojewódzkich, ale także nagrodą i przygodą dla najmłodszych siatkarzy, którzy w przyszłości na pewno stanowić będą o sile tomaszowskiej siatkówki. Koszty przejazdu, pobytu i udziału naszych minisiatkarzy w częstochowskim turnieju pokrył KS „Lechia”, którego prezes ( Stanisław Fila ) dba szczególnie o siatkarski narybek w swoim klubie. Pod koniec lipca grupa 80- ciu minisiatkarzy Lechii wraz z trenerami uda się do Lidzbarka Welskiego na obóz sportowy, gdzie będą odpoczywać i doskonalić umiejętności siatkarskie.

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Cyc
Cyc 13.07.2016, 20:02
I jeszcze brawo za wolontariat trenerów. .. :(
Ajdejano
Ajdejano 13.07.2016, 19:38
Brawo dla dzieciaków, ich trenerów i głównego sponsora - p. prezesa Stanisława Fili. Tak trzymać - entuzjaści !!!

Pozostałe