Sp 11- Naukową Szkołą Ignacego

  • 26.06.2018, 08:58
Sp 11- Naukową Szkołą Ignacego
19 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 uczestniczyli w uroczystej gali podsumowującej drugą edycję programu „ Być jak Ignacy”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Mali naukowcy z klasy IVa i IV b zostali laureatami. Zajęli  I miejsce w województwie łódzkim, a tym samym szkoła jako  jedna z szesnastu placówek spośród  648, otrzymała tytuł NAUKOWEJ SZKOŁY IGNACEGO.

 

W trakcie gali uczniowie, p. Marzena Niewiadomska (opiekun) i p. Aneta Jarząbek ( dyrektor ZS-P nr 7) z rak pani ANNY Zalewskiej, minister edukacji narodowej, i p. Piotra Woźniaka, prezesa PGNiG odebrali certyfikat i nagrodę pieniężną.

 

W tegorocznej edycji młodzi ludzie poza postacią Ignacego Łukasiewicza poznali także dokonania: Mikołaja Kopernika, Marii Skłodowskiej – Curie, Kazimierza Prószyńskiego i Stefana Drzewieckiego.

 

Całą przygodę rozpoczęli od lamy… lampy naftowej, symbolu odkryć. Pod opieką nauczycielki, p. Marzeny Niewiadomskiej, która stworzyła koło naukowe, przeprowadzili szereg doświadczeń tłumaczących zjawiska fizyczne i chemiczne, np. tworzyli bańki mydlane, lampę lawę, tęczę w probówce, pastę słonia czy sztuczną krew. Podczas  cotygodniowych spotkań dzieci zgłębiły tajniki nauki i techniki, przenosząc się w świat np. kuchennych przedmiotów i produktów spożywczych, by pokazać, jak zrobić z jajka piłkę i eksplozję kolorów w mleku oraz  wyjaśnić, dlaczego pieprz ucieka po zetknięciu z płynem do mycia naczyń. Każdy z nich mógł też poczuć się żeglarzem, konstruktorem, wynalazcą czy filmowcem.

 

Pod koniec fascynującej przygody z nauką dzieci zaprojektowały i wykonały edukacyjną grę planszową MONOPOLY- BYĆ JAK IGNACY, która została wysłana na konkurs i zaprezentowana podczas finałowej  gali.

Zdjęcia (11)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe