Inwestycje drogowe i kolejowe priorytetem koalicji obywatelskiej

  • 23.06.2018, 14:23
Inwestycje drogowe i kolejowe priorytetem koalicji obywatelskiej
W piątek, 22 czerwca 2018 roku, do naszego miasta przyjechał Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego. Spotkał się z przedstawicielami Koalicji Obywatelskiej wspierającej kandydatkę na Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, Barbarę Klatkę. Dziennikarzy zaproszono na konferencję prasową na skrzyżowaniu ulic: Mireckiego i Szczęśliwej. Jest to miejsce, przez które każdego dnia przejeżdża setki ciężarówek, stanowiących dużą uciążliwość dla mieszkańców.

- Od jakiegoś czasu zabiegam o szybką realizację dalszego remontu w713 (II etap) na odcinku od I LO do ulicy Białobrzeskiej w Tomaszowie. To zadanie zależy od decyzji samorządu wojewódzkiego - twierdzi Arkadiusz Gajewski.

 

Marszałek i radny sejmiku zapewnili, że planują kontynuację remontu. Zacząć ma się on wiosną 2019 roku od budowy nowego ronda łączącego ulice Szczęśliwą z Mireckiego i dalej na długości blisko 2 km. Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej powininno być gotowe już jesienią. Koszt całego przedsięwzięcia szacuje się na niespełna 20 mln zł. Wpisanie zadania do przyszłorocznegobudzętu zależy od Marszałka i radnych Sejmiku.

 

- Jako kandydat na Prezydenta wspieram tę inwestycję. Jeśli zostanę Prezydentem zrobię wszystko by prace były kontynuowane, postępowały szybko i były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców Tomaszowa. Miejsce konferencji na rondzie było wybrane specjalnie by pokazać ruch ok 16.00 w tym miejscu. Na video będzie to widać doskonale - przekonuje Barbara Klatka

 

Kolejnym strategicznym tematem jest  zdaniem Koalicji Obywatelskiej rozwój połączenia Tomaszowa z Łodzią przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną (ŁKA). Pociągi z Tomaszowa do Łodzi jeżdżą, alewiele osób narzeka na to, że rozkład jazdy nie jest dostosowany dorealnych potrzeb, oraz że podróż nadal trwa zbyt długo. 

 

ŁKA kończy w 2018 roku proces zakupu nowych 20 składów, które od 2019 roku mogą obsługiwać między innymi połączenia Łodzi z Tomaszowem. Po elektryfikacji linii również do Opoczna. Dzięki temu Tomaszowianie będą mogli w niespełna 30 minut dojechać dzięki ŁKA do Łodzi, a poprzez Opoczno podróżować po całym kraju i poza nim.

 

Marszałek zapewnił, że połączenia planuje uruchamiać, a linia do Opoczna będzie elektryfikowana. 

 

- Połączenia takie będą szczególnie ważne w czasie gdy w713 od Kurowic do Ujazdu będzie remontowana (2019-2020). Niestetyn kiedyś, przed laty, Tomaszów został pominięty w I etapie budowy ŁKA, teraz w II etapie musi być uwzględniony na czym zależy mi wspólnie z Arkadiuszem Gajewskim - radnym Sejmiku. To kolejny priorytet. Współpraca z samorządem województwa i pozyskiwane stąd środków m.in. z UE to najważniejsze zadanie każdego włodarza miasta - twierdzi Klatka

 

Działacze PO i koalicji podkreślają, że niemal wszystkie istotnie inwestycje w ostatnich latach finansowane były w Tomaszowie poprzez Marszałka i jego urząd. Należą do nich: rewitalizacja Placu Kościuszki, budowa basenu na Niebrowie, ulica Warszawska, nowe autobusy i baza MPK, remonty ulic Barlickiego czy Wandy Panfil. Dalsze środki płyną na rewitalizację Bulwarów i terenów dawnej szkoły "Budowlanki".

 

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Beata
Beata 30.06.2018, 13:44
Wszystko mówi jedna rzecz że na sesję do miasta gdzie Witko chwali się współpracą z województwem nie przychodzi nikt. Ale Marszałek województwa przyjeżdża na zaproszenioe kobety i mówi z nią Barbarą Klatką i tym radnym Gajewskim czy tym młodym kimś o tym co planują w Tomaszowie dalej robić i remontować. Wszystko na temat...
59
59 28.06.2018, 13:58
Oj,to,to Ajdejano!!!Kasa,kasa i zaszczyty.Mam jednak cichą nadzieję,że narodek powoli nabiera rozumu.Amen
Ajdejano
Ajdejano 28.06.2018, 13:12
Do wpisu nr 34: Szanowny Kolego - ja już kiedyś jakąś-tam funkcję w naszym grajdole pełniłem. Jako tzw. fachowiec, znający się na pewnych sprawach. Jednak ten, kto mi tę "fuchę" zaproponował, był przekonany, że jako "fachowiec", równocześnie będę tzw. "chłopcem na posyłki" dla określonego, lokalnego, zawszawionego układziku. Jednak nikt nie przypuszczał, że ja takie "układziki" zawsze miałem, mam i będę miał w du....żym poważaniu i je zwyczajnie pier..... .
Zawsze było tak, że jakikolwiek urzędniczyna w lokalnych urzędach - to zwykły odpad, który w normalnym świecie gospodarczym zupełnie sobie nie poradzi, ale jako zasyfiały urzędniczyna, ćwok, miernota z łaski lokalnych układzików, uważa, że DLA NAS: INWESTORÓW, PRZEDSIĘBIORCÓW I INNYCH NORMALNYCH LUDZI, KTÓRZY NA TEGO URZĘDNICZYNĘ PRACUJĄ - JEST BOGIEM.

Byłem parę ładnych lat takim urzędniczyną (niższej i wyższej rangi), ale, jak się temu dziadostwu przyglądałem, zawsze dochodziłem do tego samego wniosku: spier.... jak najdalej od tego badziewia.

Tak więc, nawet gdybym był młodszy, nikt nie namówiłby mnie na to badziewie, na to bezideowe towarzystwo, którego jedynym celem jest złapać "fuchę" i nachapać się. To dotyczy również i tych wszystkich, tzw. "radnych - naszych przedstawicieli".
Do Ajdejano
Do Ajdejano 28.06.2018, 01:19
Znowu zgodzę się z Tobą w 100 % w komentarzach pod tym tematem. Dzięki.

Nie wiem w jakim jesteś wieku i jakie masz doświadczenie, ale zdradzasz zdolności analityczne.

Mam nadzieje, że w przyszłości będziesz ogrywał jakąś rolę w zarządzaniu naszym miastem. Jesli nie formalnie, to przynajmniej z Twoimi opiniami będą liczyć się decydenci.

Niewiele osób w Tomaszowie interesuje się polityką, a jeszcze mniej ma odwagę odezwać się "na kontrze" w stosunku do tych co rządzili tutaj od 70 lat (łącznie licząc, dziadkowie, rodzice no i oni teraz)

Także dzięki. Dla mnie ludzie tacy jak Ty są motywacją!
Pan Kwaśny
Pan Kwaśny 27.06.2018, 11:27
Całe PO to okrutna żenada - nie odpisują na maile, telefonów nie odbierają - oni "obywatelscy" są tylko z nazwy! Jak tylko poznam datę ich kolejnego spędu to zjawie się i zacznę zadawać niewygodne pytania - zobaczymy czy uszanują Konstytucję i pytania suwerena - wszak PO tak głośno drze japy o obronie najważniejszego dokumentu także problemu nie powinno być żadnego. Jak będzie w rzeczywistości? Czy zostanę wyzwany od pislamistów albo że jestem opłacany przez Kaczyńskiego? Zobaczymy!
fctm
fctm 27.06.2018, 07:41
Na dzień dzisiejszy podróż pociągiem do łodzi to farsa. Ludzi multum podjeżdża szynobus jedzie się jak śledzie w Koluszkach nie wiadomo po co 15min. czekania później na łodz Widzew i znowu czekanie na kolejny pociąg 10 minut. W końcu dojeżdżamy na Fabryczną ;-) Powrót to samo. Najweselej jest w pon. i piątki . Wszyscy czekają na ŁKA z utęskinieniem.
Ajdejano
Ajdejano 27.06.2018, 01:03
Do wpisu nr 30: Kaziu - nie denerwuj się.
666
666 26.06.2018, 19:31
Burak to sam Pan jesteś, już Pan zapomniałeś jak się sam w pewnym okresie podszywałeś?
DDWW
DDWW 26.06.2018, 19:07
takie mam pytanie , czy ten młodzieniec zapowiadacz ma jakieś doświadczenie zawodowe ? Mamy w historii bardzo wiele przykładów młodych zasiadających na eksponowanych stanowiskach , którzy najpierw stają się celebrytami , znającymi się na wszystkim. Potrafią radzić, krytykować i dokonywać ocen oraz snuć wizje. Wychowanie przez pracę Deweya powinno stanowić wzorzec .Celebrytyzm nie koniecznie powinien wkraczać do pedagogiki i do gremiów, które powinny być na nią odporne, ale cóż mamy rok wyborczy.
Ajdejano
Ajdejano 26.06.2018, 15:29
Do wpisu nr 23 - za wpisem nr 27: TAK -PANOWIE: to, co napisaliście - to sedno sprawy.
To, co memłają lokalni trakersi z po, to dokładne powtarzanie takiego samego memłania po na forum ogólnopolskim.
ŻADNYCH KONKRETÓW, ŻADNYCH POZYTYWÓW. Wychodzi jedno pragnienie: wypier.... PiS od władzy i samemu do tej władzy się dorwać.

Tylko czekam jeszcze na ewentualnego kandydata PSL (pzpr zmieszane z zsl-em) na prezia miasta. Wreszcie będę mógł sobie poużywać na tym buractwie.
Uwaga: proszę - tylko niech to nie będzie jakiś np. Kazio z Ludwikowa. Buractwo doskonale wie,
o kogo mi chodzi.

Ponownie do wpisowicza nr 18: zaczynam wierzyć, że Ty rzeczywiście jesteś przesiąknięty tym komunistycznym strachem. Nie bierz tak dokładnie tych moich wpisów o tym, że o nas, tzn.: o mnie, o Tobie i o wszystkich innych forumowiczach wszystko wiedzą służby specjalne i policja. No i - niech sobie wiedzą. I co, kur.... z tego ? A - jajco.
Jak pójdziemy siedzieć - to razem: ja, jako główny podpadnięty, a Ty - jako ten, który mnie popierał.
Oby tylko nasze żony dowoziły nam do ancla smalec z cebulką. I jeszcze jakieś pornosy. I będzie O.K.
Wpis 23
Wpis 23 26.06.2018, 12:42
podsumował dokładnie wszystko, reszta to zaklinanie rzeczywistości. Pani Basia raczej nie "wyugra" na tym nic.
wyborca
wyborca 26.06.2018, 11:16
Pani Basiu jak już Pani wyugra proszę to pisowskie towarzycho pogonić co do jednego
anka
anka 26.06.2018, 11:15
WItko zanim został Prezydentem nie zrobił Tomaszowa NIC bo jak miał zrobić - oczywiście poza zwalczaniem galerii handlowej i rewitalizacji oraz walką z marketami, które teraz stawai. Śmiech z orleonowskich pachołków po mln zł na rok za pierdzenie i tyle
beata
beata 26.06.2018, 11:11
Ważne i konkretne tematy. Brawo Pani Basi. Musi Pani wygrać z pieskami Macierewicza jak w 2015 roku do Senatu
Pan Kwaśny
Pan Kwaśny 26.06.2018, 10:31
Panie Arkadiuszu i generalnie cała tomaszowska PO - co żeście robili przez 8 lat gdy rządziliście? Co takiego zrobiliście dla Tomaszowa, dla "naszego" wariantu trasy S-8? NIC! ABSOLUTNIE NIC! Teraz idą wybory i rzucacie kiełbasę wyborczą! Jesteście ultra żałośni, bando nierobów! Co zrobiła dla miasta Pani Klatka? NIC! Tak samo jak cała PO! NIC ŻEŚCIE DLA MIASTA NIE ZROBILI! Proszę nie robić w przysłowiowego Jana mieszkańców! Przyznajcie się do tego, że do zarządzania miastem nadajecie się tak samo jak Jaruzelski na bohatera walki o Wolną Polskę!

Podajcie publicznie daty tych swoich spędów to podejdę i osobiście zadam wam te pytania - na maile żadne z was nie raczy odpowiadać! To jest dopiero ignorancja! I wy śmiecie nazywać się "obywatelscy"? Przecież to jakiś chory aka ponury żart!

Weźcie zejdźcie ze sceny i nie kompromitujecie się dalej.
olek
olek 26.06.2018, 09:00
ręce złożone wszyscy kręcą :D
Ajdejano
Ajdejano 25.06.2018, 19:41
Dodatek do wpisu nr 18: pytam Ciebie- na czym, niby ta moja odwaga ma polegać ? Czy na tym, że odważam się na tym forum wyrażać swoje zdanie i nikt mnie za to moje zdanie nie zamyka?!
Z całym szacunkiem dla Ciebie: chłopie - obudź się !!! Już nie żyjemy w komunie !!! Określone media, oczywiście i zawsze będą tendencyjne, jednak publikacja w tych mediach, z pewnością nie będzie groziła aresztowaniem lub jakimikolwiek innymi szykanami.

PS. Chłopie: przecież Admin i połowa Tomaszowa (za podpowiedzią Admina) wiedzą kim ja jestem. Dlaczego ? Twoje i moje IP jest doskonale znane: Adminowi, policji i wszelkim innym służbom. Tak więc, nie myśl, że Ty jesteś anonimowy. Przykra sprawa, ale prawdziwa.
Ajdejano
Ajdejano 25.06.2018, 18:27
Do wpisów nr 18 i 19: ja, rzeczywiście do tej Pani nic nie mam. Nie znam Jej zupełnie, ale z fragmentarycznych informacji, jaki do mnie docierają - to rzeczywiście porządna kobitka, ale Jej dużym minusem jest to, że wplątała się w to podejrzane towarzystwo o nazwie PO.
Dlaczego podejrzane towarzystwo ? Wystarczy posłuchać radia i tv: co parę dni jakaś "afera". Dlaczego wyraz afera piszę w cudzysłowie ? Bo, w istocie, to nie jest jakakolwiek "afera", tylko zwykłe wyłapywanie przez mojego ulubieńca - Ziobrę, kolejnych złodziei i cwaniaków z po.

Więc, dziwię się tej dziewczynie, że daje się nabierać na takie plewy - jak to pokrętne po.

Pozdrowienia dla Normalnych.
Ajdejano
Ajdejano 24.06.2018, 22:12
Do wpisu nr 16: oczywiście - 200% racji dla Twojego wpisu. Ten materiał powyżej - to takie przedwyborcze bajania dla nie rozgarniętegho elektoratu, popierane przez cwanego Właściciela tego portalu, który dokładnie wie co pisze i dla kogo to pisze.

A naiwni uczestnicy tego forum, memłają i dyskutują między sobą - jak lunatycy.
A Admin śmieje sie "w kułak" z tego elektoratu. Aby tylko wygrała ta dziewuszyna spod Tomaszowa. ŻAŁOSNE !!!
♥
24.06.2018, 22:44
Podejrzewam i chyba słusznie, że tak jak ty ją nazwałeś " dziewuszyna spod Tomaszowa" polegnie w I turze.
Drogi Ajdejano
Drogi Ajdejano 24.06.2018, 22:39
nie znamy się osobiście, ale chciałem Ci podziękować za większość wpisów na tym portalu. Jesteś jednym z odwazniejszych ludzi tutaj. Dziękuję.
Maniek
Maniek 24.06.2018, 10:08
A ja myślałem że to unia sfinansowała a tu masz ci to marszałek
<>
<> 24.06.2018, 12:44
To nie tylko ty i ja tak myślimy, ale marszałek ma inne zdanie na ten temat. Nie wiesz, że sukces ma wielu ojców?

Pozostałe