Pożar w Łazisku - 200 tysięcy strat

  • 31.05.2016, 17:40
  • Mariusz Strzępek
Pożar w Łazisku - 200 tysięcy strat
Wczoraj, na skutek uderzenia pioruna, zapaliła się murowana stodoła w miejscowości Łazisko gm. Tomaszów Mazowiecki. Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie po godzinie 19. Na miejsce zostało zadysponowanych 7 zastępów : po dwa z JRG Tomaszów Mazowiecki oraz OSP Ujazd, a także po jednym zastępie z OSP Chorzęcin, Zawada, Wiaderno. Konieczne było również wezwanie Policji z względu na dużą ilość tzw. „Gapiów".

Po dojechaniu pierwszych zastępów na miejsce pożaru zastano stodołę objętą w całości ogniem. Podano prądy wody w natarciu oraz obronie.

 

W kolejnym etapie działania strażaków polegały na wyniesieniu na zewnątrz tlących się elementów, przerzuceniu słomy oraz siana, które następnie zostały dokładnie dogaszone.

 

Spaleniu uległa cała konstrukcja dachowa, maszyny rolnicze, a także 60 t słomy i siana oraz 10 t zboża. Straty wyceniona na 210 tyś zł. Działania Straży Pożarnej zakończyły się po godzinie 1 w nocy.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 02.06.2016, 13:21
Jeżeli do pożaru wezwano 7 zastępów, w każdym po około 10 nygusów, a w dodatku, np. z Chorzęcina, Zawady i z Wiaderna "lekko" po winie marki "wino" - to już wystarczyło tych "dzielnych" strażaków, aby tam zrobić odpowiedni zamęt.

To - kogo miała porządkować ta policja ?!
oby
oby 06.06.2016, 11:30
Nigdy nie spotkała cię bałwanie taka tragedia - chociaż tego po twoim głupim i bezmyślnym komentarzu wypadałoby ci życzyć . Czy wtedy też byś tak prześmiewczo drwił z tych którzy ratują dobytek i życie innych narażając własne zdrowie i życie czy prosił byś boga , aby ci nygusy uratowali twój dobytek , twoją rodzinę , a może i ciebie . Ale Pan bóg nierychliwy , ale sprawiedliwy , może kiedyś otworzy ci zaślepione oczy i rozjaśni przymulony mózg !
femka
femka 06.06.2016, 09:44
Ajdejano troche pomyliłeś się w swoich obliczeniach, a po drugie nie obrażaj strażaków skoro nie wiesz co się tam działo A zamęt nie robili strażacy tylko ludzie którzy z tego wydarzenia zrobili sobie darmowe show i jeżdzili autami aby oglądać wydarzenie przez co utrudniali dojazd straży

Pozostałe