Sukcesy młodych pływaków

  • 27.05.2016, 09:36
  • Mariusz Strzępek
Sukcesy młodych pływaków
24.05.2016r. odbyły się w Skierniewicach zawody pływackie. Były to mistrzostwa llas V i VI woj. łódzkiego. Startowali w nich zawodnicy sekcji pływackiej MUKS Wiking przy MDK w Tomaszowie Maz.

Marika Wieczorek, która zajęła dwa 4 miejsca na 100 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem grzbietowym. W zawodach startowała także Ada Kapała, która była 11 i 14. Ponadto w mistrzostwach brali udział: Filip Sionkowski, Marika Lisicka.

 

Zawodnicy Ci rokują, że w przyszłości osiągać będą wysokie wyniki sportowe i godnie będą reprezentowali nasz region. Dwie wymienione zawodniczki Marika Wieczorek i Ada Kapała są w fazie przygotowań do Mistrzostw Polski w Ostrowcu Św.

 

Sekcja pływacka działa w Tomaszowie Mazowieckim już ponad 20 lat. Wszystko wskazuje jednak na to, że nadciągają nad nią czarne chmury, ponieważ władze starostwa planują likwidację prawie wszystkich (poza kajakami) sekcji sportowych, prowadzonych przez MDK. Szkoda, ponieważ sekcja pływacka wychowała wielu wybitnych pływaków. Na nich też opiera się ratownictwo wodne od wielu lat. 

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe