Świetne występy tomaszowskich biegaczy

  • 23.05.2016, 12:10
  • Sport.TM
Świetne występy tomaszowskich biegaczy
W sobotę w Łodzi w ramach 14. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską „Rossman Run” odbyły się biegi dziecięce. Wśród blisko 1000 dzieci zaprezentowali się młodzi mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego.

W kategorii rocznika 2003/2004 nasze miast reprezentował Dawid Balcerczyk. Uczeń Szkoły Podstawowej numer 1 spisał się rewelacyjnie zajmując czwarte miejsce na dystansie 800 metrów. Strata Dawida do pierwszego miejsca to 13 sekund, do drugiego zaledwie trzy sekundy.  Jako trzydziesty szósty na mecie w gronie 81 zawodników finiszował Olaf Okoński.

 

W biegu chłopców z rocznika 2005/2006 śledziliśmy rywalizację, w której brał udział zawodnik KS Pilica Szymon Wojtakowski. Tomaszowianin z czasem 0.03.28 Zakończył bieg na 14 miejscu.  Startowało 80 chłopców.

 

W roczniku 2007/2008 biegli Dawid Wojtalczyk, oraz Alex Okulski. Rywalizacja trudna, bowiem sklasyfikowano aż 92 uczestników. Tomaszowianie jednak nie zawiedli na dystansie 600 metrów -Dawid zakończył dystans na 16 miejscu, Alex był 25.

 

W rywalizacji najmłodszych tj. przedszkolaków z rocznika 2011-2012 reprezentował nas Nataniel Grzywacz wychowanek Przedszkola numer 5 należącego do Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr. 2.  Na starcie stanęło  62 zawodników.  Na dystansie 200 metrów dzieciaki zaprezentowały się fantastycznie. Walka była bardzo zacięta. Pierwszy zawodnik na mecie zameldował się z czasem 41 sekund. Mały Tomaszowianin po zaokrągleniu wyników, z dwoma sekundami straty do drugiego miejsca i trzema sekundami do pierwszego – ostatecznie został sklasyfikowany na siódmym miejscu.

 

W gronie dziewczynek także mieliśmy swoją reprezentantkę. W biegu rocznika 2005/2006 obejrzeliśmy Laurę Milejską.  Młoda mieszkanka naszego miasta stanęła przed trudnym zadaniem, gdyż na starcie obejrzeliśmy aż 96 zawodniczek. Laura nie zawiodła i dystans ośmiuset metrów zakończył na świetnej czternastej pozycji. Czas zawodniczki:  3.34 minuty.

 

Łódź znakomicie zachęca do biegania młodzież i najmłodszych. W kwietniu podczas weekendu DOZ Maraton, dzieciaki i młodzież szkolna mogły się zaprezentować i poczuć smak rywalizacji na stadionie ŁKS Łódź. Podczas dzieciaków każdy z młodych biegaczy otrzymał pamiątkowe medale w nagrodę za sam udział. Podczas biegu ulicą Piotrkowską organizatorzy nawet zadbali o darmowy catering dla najmłodszych. Było niesamowicie, miejmy nadzieję że niedługo w naszym mieście doczekamy się podobnej imprezy.

 

Sport.TM
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ame syk
ame syk 24.05.2016, 02:32
A rocznik 2003 dziewczynek Wiktoria M. Z Tomaszowa na 14 miejscu nikt nie zauwazyl?
Mariolka
Mariolka 23.05.2016, 17:00
Wielkie brawa dla biegaczy :) Poraz zorganizować coś w Tomaszowie, by dzieci mogły też biegać więcej U nas :)

Pozostałe