Koniec Roku Kształceniowego w Hufcu Inowłódz

  • 20.06.2018, 17:42
  • Mariusz Strzępek
Koniec Roku Kształceniowego w Hufcu Inowłódz
Rady Pedagogiczne już zdecydowały o dalszych losach uczniów, tegoroczni maturzyści czekają na wyniki a u harcerzy z hufca Inowłódz odbył się ostatni biwak kształceniowy

Biwak był kontynuacją Kursu Zastępowych i Przybocznych Perpetuum Mobile. W cudnych okolicznościach wiejskiej przyrody, na ul. Mościckiego 53 w Rzeczycy. Gdzie to jest? Otóż jest takie miejsce w naszym starostwie, gdzie spotykają się wszyscy miłośnicy surwiwalu i prostego życia, miejsce potocznie zwane „Grodziskiem”.


Tam w dniach 15-17 czerwca odbył się biwak Małej kadry, która chce poszerzać swoją wiedzę i horyzonty a jednocześnie przestrzegać ideałów i wartości wskazanych w Prawie Harcerskim. Uczestnicy uczyli się jak zdobywać sprawności, jak planować swoją pracę i z kim. Udało im się nawet uratować gości, którzy zostali „napadnięci” przez dziki  Wszyscy nocowaliśmy pod namiotami, zarówno kadra jak i komenda kursu. Zajęcia trwały od 7 rano do czasami nawet 2 w nocy. Samodzielne przygotowywanie i planowanie posiłków zajęcia w terenie zbliżyły uczestników.


Złotą Odznakę Kursu Przybocznych otrzymał młodzik Jakub Zieliński z hufca Tomaszów Mazowiecki a Złotą Odznakę Kursu Zastępowych otrzymał zastęp, w którego skład wchodzili: Filip Koziarski (Hufiec Tomaszów Mazowiecki), Aleksandra Witkowska, Maja Miazga, Szymon Świech (Hufiec Inowłódz) oraz Patryk Brawata (Hufiec Łodź Bałuty).


Wszystkim serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że po latach razem wspomnimy przy ognisku wspólnie przeżyte chwile na Kursie.


Teraz upragniona przerwa dla wszystkich zespołów Hufca Inowłodz. W imieniu komendy Hufca składam wszystkim życzenia spokoju i pogody ducha oraz nabrania sił przed nowym rokiem harcerskim

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe