Świetne biegi. Nasi rolkarze zostawili swój ślad w Tomaszowie Lubelskim!

  • 20.06.2018, 12:54
  • Mariusz Strzępek
Świetne biegi. Nasi rolkarze zostawili swój ślad w Tomaszowie Lubelskim!
W miniony weekend zawodnicy KS Pilica przywieżli 12 medali w Ulicznych Mistrzostwach Polski we wrotkarstwie szybkim, które odbyły się w Tomaszowie Lubelskim i zdobyli tytuły Mistrza Polski na różnych dystanachW kategorii kadetów Szymon Wojtakowski stał na podium na każdym dystansie broniąc tym samym tytuły z zeszłego roku: zdobył złoty medal za 5000 m na eliminacje, złoty za 5000 m na punkty, złoty na 500 m oraz brązowy za 100m.


Kacper Abratkiewicz w tej samej kategorii wywalczył złoto na 100m oraz srebro na 500m.


Oskar Ślusarki w młodzieżowcach wywalczył srebrny medal na 100m.


Piotr Borkowski w młodzikach zdobył dwa złote medale: z a 500m i w biegu na punkty oraz brązowy medal w biegu na eliminację.


Sztafeta kadetów KS Pilica w składzie : Wojtakowski, Abratkiewicz i Balczerczyk zdobyła złoty medal, a ich klubowi koledzy w składzie : Kochmaniewicz, Korneluk i Pluta wywalczyli brązowy medal.

 

Dziękujemy zawodnikom oraz trenerom Marcinowi Jabłońskiemu i Rolandowi Cieślakowi za opiekę i przygotowanie zawodników.

 

Zawody były również drugim etapem kwalifikacji zawodników do Mistrzostw Europy. Kwalifikację zdobył tomaszowianin, zawodnik K.S. Pilica Szymon Wojtakowski, którego trenerem jest Roland Cieślak. Szymon w sierpniu będzie reprezentował nasz kraj na ME w Belgii.

 

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe