/aktualizacja/ Śmiertelna studnia: ofiarami ojciec i syn

  • 09.05.2016, 16:10
  • Mariusz Strzępek
Dwie osoby zginęły dzisiaj w czasie prac ziemnych w Studziankach (gmina Czerniewice). To prawdziwa tragedia rodzinna, ponieważ ofiarami wypadku są ojciec i syn.

7 maja o godzinie 9:35, na terenie gminy Czerniewice doszło do tragicznego wypadku.

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń 57-letni mężczyzna podczas wymiany pompy do wody, w studni - głębokości 13 metrów zasłabł i spadł na jej dno.

 

Jego 30-letni syn podczas próby udzielenia pomocy również zasłabł i stracił przytomność. Lekarz który przybył na miejsce stwierdził zgon 57-latka.

 

30-letniego mężczyznę pomimo udzielonej pomocy medycznej nie udało się uratować- zmarł.  

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

SB
SB 26.05.2016, 21:08
Ignorujcie "kiki" .............................. .............................. .............................. .............................. ...............
tekst, co myślę o tym "kiki" wypunktowałem, gdyż nie przeszedłby modedracji. Ignorujcie tego nazwałbym człowiekiem ,ale powiem osobnika, żeby nie miał z kim polemizować i czerpać radość. Dajmy mu społecznościowego BANA.
do kiki
do kiki 14.05.2016, 15:10
Człowieku, czy Ty nigdy w swoim życiu nikt Ci nie umarł (wiem, że chyba babcia, bo o niej nigdy nie wspominasz tylko o dziadku). Czy nigdy nie czułeś, że świat Ci się zawalił?
Wyobraź sobie tragedię rodziny, która w jednym nieoczekiwanym momencie straciła dwie najbliższe sobie osoby męża i 30-letniego syna? W obliczu takiej tragedii można się załamać fizycznie i psychicznie. Ty chyba nie wiesz co to znaczy ból psychiczny, a oświadczam Ci, że jest jeszcze gorszy od fizycznego. Tego się nie da zapomnieć do końca życia, a piszę to z własnego doświadczenia. A Ty takie pierdoły wypisujesz o lampach, gromnicach, gazach itp idiotyzmach zamiast wyrazić współczucie najbliższym, którzy muszą się uporać ze swoją tragedią. Zastanów się czasem zanim coś napiszesz.
AK-47
AK-47 26.05.2016, 22:20
"Lampa Davy’ego (lampa wskaźnikowa benzynowa) – benzynowa lampa górnicza umożliwiająca wykrywanie metanu w atmosferze kopalnianej, skonstruowana przez Anglika, sir Humphry Davy’ego. Zwiększyła ona bezpieczeństwo pracujących w kopalniach, redukując zagrożenie związane z wybuchem metanu lub z nadmiernym stężeniem innych gazów (dwutlenku węgla, siarkowodoru)."
"Lampa Pielera (spirytusowa lampa wskaźnikowa) – spirytusowa lampa górnicza umożliwiająca nie tylko wykrywanie metanu w atmosferze kopalnianej, ale i dokładne określenie jego stężenia. Jest ona swoistym udoskonaleniem lampy Davy'ego. Zwiększyła ona bezpieczeństwo górników w kopalniach, ostrzegając przed niebezpieczeństwem wybuchu metanu będącym największym ryzykiem w kopalniach węgla kamiennego."
Co ma współczucie dla ofiar tragedii bądź ich rodzin z opisem przyczyn i tychże ofiar zaniedbań?
Kiki napisał wyraźnie, że "....śmierć nastąpiła z niewiedzy poszkodowanych i pomocy w nieświadomości z zagrożeniem jakie może być w dołach poniżej 6 metrów głębokości dołów w ziemi."
Zastanów się nad tym co czytasz......
xyz
xyz 10.05.2016, 20:05
czy to wazne kobieta mezczyzna ludzie przestancie wypisywac te bzdury ludzie nie zyja a ty kiki chyba nie wiesz co to tragedia rodzina cierpi a ty sie wymądrzasz
kiki
kiki 10.05.2016, 11:58
Do książek głąby a potem się "mundrować" !
Poczytać o gazach w studniach, szambach i innych głębiach kopalnych.
Sposobach sprawdzenia czy nie ma gazów typu: siarkowodór, dwutlenku węgla, metanu przed wejściem do studni.
Jeśli się nie posiada lampy Davy"ego lub Pielera to wpuszcza się zapaloną gromnicę na sznurze i obserwuje czy nie gaśnie.
Jeśli się nie pali to do takich otworów się nie wchodzi.
I tyle w tym temacie.
Moim zdaniem śmierć nastąpiła z niewiedzy poszkodowanych i pomocy w nieświadomości z zagrożeniem jakie może być w dołach poniżej 6 metrów głębokości dołów w ziemi.
Znajomy
Znajomy 10.05.2016, 00:22
Darku, z tatą Niech spoczywają w pokoju
ja
ja 09.05.2016, 21:44
ludzie niezyja stała sie tragedia a wy jakies bezsensowne komentarze piszecie a KIKI to juz wogole nie powinna/nie powinien sie wypowiadac bo mozgu nie ma nawet w takiej sytuacji
09.05.2016, 18:47
Sluchajcie kiki to jest kobieta a nie rodzaj meski
♥
10.05.2016, 13:58
Przeczytaj sobie wpis 22 to się przekonasz, że kiki to mężczyzna.
Kobiety na sprawach kopalnianych po protu się nie znają, bo ich to nie interesuje.
rwd
rwd 08.05.2016, 23:37
Dyskusja na bardzo wysokim poziomie.
Kiki pokaż poziom
Kiki pokaż poziom 07.05.2016, 21:16
po za wskazaniem faktycznego błędu ortograficznego, odnieś się do tego komentarza. Internet Kiki jest jest fajny no nie? Można bezkarnie kłapać dziobem będąc anonimowym. Ciekawe czy w bezpośredniej konfrontacji byś był taki wygadany. Przypominasz mi zjawisko zwane "dzieci neostrady". Ty jesteś wnuczkiem/dziadziem nerwostrady....
kiki
kiki 08.05.2016, 08:24
Znasz to hasło, które nigdy nie gaśnie ?..."Młodości ty nad poziomy wylatuj"...więc się wspinam coraz wyżej...i wyżej !
♥
08.05.2016, 13:22
A znasz to hasło: ,,Młodości, dodaj mi skrzydła, bo mi już ta starość zbrzydła" ? A dziadzia zostaw już w spokoju, niech sobie tam w grobie spoczywa.
a
a 08.05.2016, 12:04
Ale ty wręcz odwrotnie wylatujesz i wspinasz się na poziomy ale totalnej głupoty . Wyluzuj , dotleń się na Borkach to może zmądrzejesz trochę !
Karo masz rację.
Karo masz rację. 07.05.2016, 20:54
Mam nadzieję, że po dzisiejszych komentarzach nikt już nie będzie polemizowal ani nie wchodził w dyskusje z kiki. Nie karmy trola...
Karo
Karo 07.05.2016, 20:36
Nie dziwię się osobnikowi z pod nicka kiki któremu wydaje się , że jest prowokatorem intelektualnym na portalu "Nasz Tomaszów.pl. Wg. mojej oceny jest zwykłym imbecylem bez względu na temat powołującym się na swojego dziadzia który prawdopodobnie jest opiekunem prawnym kiki ze względu na wspomniane kalectwo. Dziwię się natomiast wszystkim polemizującym , oburzonym , zniesmaczonym ,zbulwersowanym wypowiedziami kiki , którzy stają się mimowolnym paliwem dla "twórczości" chorego człowieka. Dziadzia kiki serdecznie pozdrawiam , apelując jednocześnie o ograniczenie podopiecznemu dostępu do komputera .Współczuję rodzinie , takie tragedie w studniach niestety nie są niczym nowym i zapewne niestety będą się powtarzać. Jeszcze raz wyrazy szczerego współczucia .
kiki
kiki 07.05.2016, 20:51
Qrde...Karo, zachowujesz się jak hazardzista....już nie tylko paluchy się trzęsą Tobie ale i korą mózgowią potężnie pod czachą Ci zatrzęsło.
kiki to jednak typowy trol
kiki to jednak typowy trol 07.05.2016, 20:30
Kiki Twoj poziom siega zera. pomysl. dwutlenek jest ciezszy od powietrza. studnia jest wąska i gleboka. Dwutlenek węgla wydziela się w procesie oddychania. I pisanie o dziadziu i kopalni w komentarzach... bylem ostatnio na pogrzebie starszej osoby. podczas uroczystosci z tylu starsze osoby rozprawialy sobie o tym i owym nie pozwalajac skupic sie na rozmyslaniach wspomnieniach o osobie zmarłej. Jesteś jak oni. Bez taktu, bez kultury, nic Twoj dziadzio Ci nie przekazal dobrego, po za buractwem i plytkim mysleniem. Chcesz pobudzac szare komurki? Rob to pod innymi artykulami jak to robiles do tej pory, ale smierc ludzi uszanuj .
kiki
kiki 07.05.2016, 20:45
Jeśli chcesz pouczać innych, miedzy innymi mnie to wiedz, iż komórki pisze się przez "ó" a nie przez u...drugi Komoruski się znalazł...
kiki to jednostka aspołeczna
kiki to jednostka aspołeczna 07.05.2016, 21:55
na pewno w życiu mu się nie powiodło, pewnie typowy awanturnik w urzędach, w komunikacji publicznej, na rynku. Od następnych artykułów olewajmy trola.
kiki
kiki 07.05.2016, 16:31
Zamiast do wody dokopali się do gazu...a jeszcze głębiej ropa.
Tylko wypada współczuć rodzinie.
ja wszystko rozumiem, ale...
ja wszystko rozumiem, ale... 07.05.2016, 17:39
Kiki, pomyśl trochę ,zanim coś napiszesz. Nabijasz się ze wszystkich i wszystkiegio. Ale tu byś się powstrzymał. Chyba, że jesteś takim prymitywem, że uważasz, że złoża ropy. zy gazu znajdują sie kilkanaście metrów pod ziemią w Studziankach. Chłopie, zatruli się dwutlenkiem węgla. Pewnie poglebiali studnie, bo po ostatnich suszach wody gruntowe odpadły. Twoje wyrazy współczucia, po tekście o ropie, po prostu... brak mi słów... Czasem puknij sie w łeb i nie komentuj wszystkiego co popadnie.
kiki
kiki 07.05.2016, 18:19
A skąd wiesz, że dwutlenkiem węgla...co do węgla się dokopali albo ognisko palili na dnie ?.... może siarkowodorem bo to mogło szambo być a nie studnia.
Może strażaki najarane byli i nie spostrzegli jaka to studnia.
Pomyśl trochę zanim nim poczniesz snuć domysły o dwutlenku węgla.
a
a 07.05.2016, 18:13
kiki to taki typ człowieka że pisze , aby pisać tak dla draki bez ładu i składu chciało by się powiedzieć bez mózgu , nawet śmierci uszanować nie potrafi , nawet że śmierci i czyjejś tragedii potrafi robić sobie jaja. Trzeba być naprawdę wyzutym z jakichkolwiek uczuć , aby tak postępować . Cóż ale to jest kiki i wszystko jasne !!!
kiki
kiki 07.05.2016, 19:23
Nie dla draki piszę, tylko dla pobudzenia szarych komórek by co niektórym nie groził uwiąd mózgowy.
A tak w ogóle to dziadzio powiedział, że jak zaleją ten dół po kopalni w Bełchatowie wodą to poziom wód gruntowych i podskórnych powróci do normy i w studniach nie trzeba będzie kopać do drugiego dna. Będzie bezpiecznie i bez wypadków. Nie będą ginęli ludzie.
a
a 08.05.2016, 09:03
To kiki jeśli chcesz pobudzić swoje szare komórki żeby bzdur nie pisać to pojedź już kiki do Bronisławowa , albo jeszcze lepiej na Borki tam cisza , spokój świeże powietrze , a i może też już jakiegoś grzybka na łonie natury znajdziesz . Przewietrzysz się to i twoja łepetyna działać zacznie lepiej . Zapytaj się dziadzia na pewno też ci to poradzi !!!
juzek
juzek 07.05.2016, 15:27
tylko współczuć rodzinie .... dwie niepotrzebne ofiary :(

Pozostałe