Lato, lato, lato czeka

  • 08.06.2019, 18:59 (aktualizacja 08.06.2019, 19:27)
  • Mariusz Strzępek
Lato, lato, lato czeka
...razem z latem czeka rzeka, razem z rzeką czeka las, a tam jeszcze nie ma nas...

Zima dawno się z nami pożegnała, coraz gorętsze dni przypominają o zbliżających się wakacjach. Przygotowując się na sezon plażowo-basenowy z przerażeniem odkrywamy, iż na naszym ciele po minionej zimie pozostał wyraźny ślad w postaci nadmiarów „kochanego ciałka”.

Pełni zapału i chęci do zrzucenia nagromadzonych kilogramów, nastawieni na intensywną redukcję niechcianych złogów udajemy się na siłownię, do parku, na basen. I tutaj bardzo często wpadamy w pułapkę. Osłabione mięśnie nie są tak wydolne by, przy zwiększonej masie ciała, poradzić sobie z nadmiernym obciążeniem ruchowym.

Po tygodniu albo dwóch intensywnego wysiłku okazuje się, że niektóre struktury więzadłowo-mięśniowe zaczynają manifestować swój bunt wobec katuszy, które im zaaplikowano. Pojawiają się bóle okołostawowe, mięśniowe a w dalszej kolejności ograniczenia zakresu ruchomości w stawie, bądź co gorsza w kilku stawach.

Dodatkowo niemożność pojawienia się szybkich efektów wpędza nas w panikę, bo jak pokażemy się na plaży, basenie, czy na grillu u znajomych skoro nasze ciało nadal nie wygląda tak jak byśmy sobie tego życzyli…

Na całe szczęście, zwykłe przeciążenia oraz ich skutki z jakimi mamy w tym przypadku do czynienia, można w szybki sposób zredukować. Wspomagając się fizykoterapią, farmakoterapią i zaopatrzeniem ortopedycznym wcale nie trzeba rezygnować z podjętej aktywności ruchowej.

I tak automasaż, którego podstawowe założenia i sposób wykonania można znaleźć w Internecie, maść zakupiona w aptece, gdzie na pewno Pani Magister nie tylko Goździkowej doradzi, mniej intensywny ruch oraz orteza na bolące miejsce lub przeciążony staw zapewnią nam możliwość kontynuowania przygotowań do zbliżającego się lata oraz zapewnią dobre samopoczucie.

Oto kilka prostych acz skutecznych rozwiązań stosowanych w powyższych przypadkach, które prezentuję na zdjęciach obok. Linia produktów Elastic® zawiera produkty na najczęściej nadwyrężane stawy: skokowy, kolanowy, nadgarstkowy. Wszystkie ortezy wykonane są z oddychającego i zapewniającego właściwą kompresję materiału. Posiadają wszyte perforowane elementy neoprenowe wpływające miejscowo na struktury więzadłowo-ścięgniste, utrzymujące oczekiwaną podwyższoną temperaturę, która zwiększa stopień rozluźnienia tkanek w danej okolicy.

Dodatkowo, poprzez nacisk orteza powoduje również miejscowe odciążenie nadwyrężonych tkanek. Wszyte stalki będą wywoływały stymulację struktur, do których przylegają, co z kolei zwiększa stabilność stawu a przez to podwyższa komfort aktywności ruchowej.

Efekt jest taki, iż ból zmniejsza się a przeciążone struktury są szybciej „naprawiane” dając nadzieję na szybki powrót do wyższego poziomu aktywności ruchowej. Ponadto jako produkty tzw. „pierwszej pomocy ortopedycznej” nie są drogie i kwestia pozyskania ich nie wymaga długiego oczekiwania na wizytę u specjalisty, a w dalszej kolejności uzyskania stosownej refundacji od powszechnie znanego nam płatnika usług medycznych.

Można po prostu pójść do sklepu i niewielkim nakładem finansowym zafundować sobie komfort w trakcie rekreacji fizycznej. Jest więc nadzieja, że na wakacje bądź grilla wybierzemy się bez zimowego zapasu kalorycznego - czego i Państwu i sobie życzę.

 

 

Żródło" kwartalnik: Sznurówka

 

Twój Sklep Medyczny

 

Tomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4

 

w godz. 9.00-17.00

w soboty 

w godz. 9-13

 

tel. 570 019 100

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

26.04.2016, 23:18
warto

Pozostałe