(Foto/Video) Przedszkolaki "planetarianie"

  • 23.04.2016, 17:32
  • Sport.TM
(Foto/Video) Przedszkolaki "planetarianie"
22 kwietnia w placówce mieszczącej się przy ulicy Niskiej (dawne przedszkole nr. 5) należącego do Zespołu Szkolno Przedszkolnego numer 2 odbyły się uroczystość z okazji obchodów Dnia Ziemi.

"Earth Day" to akcja, która prowadzona wiosną na całym świecie. Celem tej akcji jest promocja postaw ekologicznych. W styczniu 1970 roku propagatorzy z nurtów proekologicznych postanowili nazwać organizowane 22 kwietnia akcje również Dniem Ziemi.

 

Sukces tego pomysłu stał się zaczynem dorocznych obchodów, które wypromował Gaylord Nelson, amerykański senator wspierający ochronę środowiska. Nelson postanowił wykorzystać aktywność studentów z okresu lat 70, aby nadać akcji nową jakość.

 

Za koordynację działań wśród młodzieży odpowiedzialny był świeżo upieczony absolwent Uniwersytetu Stanford, Denis Hayes. W 2009 roku niezależnie od decyzji z 1971 roku, ONZ ogłosiło 22 kwietnia Światowym Dniem Matki Ziemi. W Polsce świeto obchodzone jest od 1990 roku.

 

W piątek do placówki Zespołu Szkolno Przedszkolnego Numer 2 zawitał leśnik Jan Mencfel przedstawiciel Nadleśnictwa Smardzewice.  Opowiadał on o swojej pracy, o tym czym się zajmuje, jak wygląda las. Jak chronić nasze skarby natury, oraz ich mieszkanców, a także przeczytał wychowankom bajkę pt. "Niedźwiedź i pszczoły".

 

Następnie gość w towarzystwie wszystkich wychowawczyni dzieci, oraz Pani wicedyrektor mgr. Bogusławy Honisz  wysłuchał reczitalu przygotowanego przez reprezentantów wszystkich grup wiekowych poczynając od 3 latków, kończąc na 6 latkach. Tematem głównym wierszy i piosenek, była oczywiście ekologia. Na pamiątkę wychowankowie występujący na "scenie", otrzymały pamiątkowe Dyplomy.

 

Zapraszamy do obejrzenia naszych materiałów.

 

źródło: własne, wikipedia, onet.

 

Sport.TM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe