Dziękujemy! Jesteście wspaniali!

  • 16.06.2018, 23:36
  • Sport.TM
Dziękujemy! Jesteście wspaniali!
W dniu dzisiejszym piłkarska trzecia liga zakończyła rozgrywki sezonu 2017/2018. Po 33 kolejkach wciąż szukaliśmy odpowiedzi na dwa pytania. Pierwsze z nich dotyczyło czwartej drużyny, która uzupełni grono spadkowiczów, drugie i najważniejsze dotyczyło mistrzowskiej patery i awansu. Widzew czy Lechia? Zwycięzca mógł być tylko jeden.

Tomaszowianie, aby marzyć o czymkolwiek mieli proste zadanie - nasza drużyna musiała pokonać MKS Ełk. W przypadku wygranej Lechii, trzech punktów w Ostródzie musiał także szukać lider Widzew Łódz. Zadanie, tym bardziej trudne, iż Sokół walczył o utrzymanie, mając zaledwie jeden punkt przewagi na strefą spadkową

 

Wspierani przez niesamowity doping kibiców, podopieczni Bogdana Jóźwiaka szybko wzięli do pracy. W 17 minucie Dawid Kieplin pięknym strzałem otworzył wynik rywalizacji.

 

Mijają cztery minuty i ręce ku górze unosi Tomasz Płonka. Zawodnik kończy dobrą akcję Lechii i zalicza swojego siedemnastego gola w sezonie.

 

Lechiści wykonują swoją pracę wzorowo. W 25 minucie Lechia obejmuje prowadzenie 3:0 po kolejnym celnym strzale Płonki. Napastnik  ma wzorową wiosnę, bowiem w szesnastu spotkaniach ligowych w których wystąpił,  zdobył 14 bramek. Zawodnik strzelał w 11 meczach i tylko pięć  zakończył mecz bez zdobyczy strzeleckiej.

 

Z Ostródy także napływały dobre wieści, gdyż Widzew nie tylko nie mógł przełamać silnej obrony rywala, ale co więcej w 35 minucie Kamil Smyt strzelił gola dla gospodarzy. Reakcja kibiców na Nowowiejskiej jest nie do opisania.

 

Ostatecznie po  pierwszych 45 minutach sobotnich gier, Lechia miała trzy oczka przewagi nad drużyną z Łodzi, w tym korespondencyjnym pojedynku.

 

W drugiej połowie kibice na Nowowiejskiej byli świadkami dogrywania meczu. Lechia kontrolowała przebieg gry i nikt z nas nie spodziewał się dramatu. W Ostródzie Widzewowi wystarczyło szesnaście sekund, aby wywalczyć rzut karny za dotknięcie piłki reką przez piłkarza Sokoła. Stały fragment na bramkę zamienił Mateusz Michalski. Była to dość kontrowersyjna decyzja, gdyż zagranie było zgodne z regulaminem gry:

 

„37. Nieumyślne zetknięcie się piłki z ręką zawodnika względnie jego ręki z piłką – bez świadomego i celowego ruchu ręki – nie podlega karze”

 

Sędzia tego meczu zadecydował jednak inaczej, czym popełnił bardzo poważny błąd mając wpływ na przebieg rywalizacji i jak się finalnie okazało...tytuł mistrzowski. 

 

Wracając do meczu na Nowowiejskiej. Lechia dalej grała mocno ofensywnie i w 62 minucie wywalczyła rzut karny. Strzał Tomasza Płonki z jedenastu metrów obronił jednak Radzikowski, my jednak myślami i przy użyciu smartfonów byliśmy w Ostródzie.

 

Widzew w 75 minucie zaatakował. Dwie minuty później Świderski odnalazł się w zamieszaniu pod bramką Sokoła i skutecznym uderzeniem uradował blisko 1000 kibiców z Łodzi.

 

Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu, gdy Świderski zakończył kapitalny kontratak i wydawało się że Widzew z wynikiem 3:1 ma pewny awans do drugiej ligi.

 

Sokół nie zamierzał jednak rezygnować. W 92 minucie piłkarze Ostródy wywalczyli rzut wolny w odległości około 20 metrów od bramki Widzewa. Humerski fatalnie ustawił nie tylko siebie, ale także blok defensywny w postaci muru  i można rzec , iż Marcinowi Kajcy nie pozostało nic innego jak strzelić sobie….do pustej bramki, której nikt nie kryje. Kuriozalny gol, w kuriozalnym meczu. 

 

Lechia kończy mecz z Ełkiem wynikiem 3:0. Rywale jeszcze grają. W 94 minucie kolejny rzut wolny kończy się dotknięciem piłki ręką przez zawodnika Widzewa. Sędzia jednak tym razem nie gwiżdże i w przeciwieństwie do akcji z czterdziestej szóstej minuty , była to prawidłowa decyzja.  

 

Widzew doczołgał zwycięstwo. Choć - podobnie jak w meczu z Lechią rozgrywanego tydzień temu  - nie obyło się bez kontrowersji i pewnie jeszcze długo będziemy wspominać tą straconą szansę. Z naszych piłkarzy możemy być dumni, gdyż była to najlepsza runda Lechii od momentu powrotu do gry w trzeciej lidze. Gratulujemy piłkarzom, gratulujemy trenerowi i dziękujemy za te wspaniałe emocje jakich nam dostarczyliście przez ostatnie trzy miesiące.

 

Sokół mimo porażki z Widzewem utrzymał się w lidze, gdyż swój mecz w Łomży 1:2 przegrały rezerwy Legii Warszawa i to stołeczna drużyna zagra w przyszłym roku w IV lidze. Z ligą wcześniej pożegnały się: Tur Bielsk Podlaski, GKS Wikielec, oraz Warta Sieradz.

 

W nowym sezonie trzecią ligę uzupełnią: spadkowicz z 2 ligi tj. Legionovii Legionowo, Znicz Biała Piska, Unia Skierniewice. Blisko awansu jest klub Ruch Wysokie Mazowieckie. W barażach okręgu Mazowieckiego  Broń Radom  zagra dwumecz z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Zwycięzca wywalczy awans.

 

RKS LECHIA – MKS Ełk 3:0 (3:0)

1:0 Dawid Kieplin 17’

2:0 Tomasz Płonka 21’

3:0 Tomasz Płonka 25’

 

Wyjściowe jedenastki:

 

RKS Lechia: M. Awdziewicz - K. Cyran, M. Mirecki, W. Żytek, K. Tlaga, K. Szymczak, Ł. Bocian, A. Golański, P. Magdoń, D. Kieplin, T. Płonka

 

MKS Ełk: A. Radzikowski - H. Molski, W. Kuriata, M. Łapiński, M. Famulak, O. Berezovskyi, M. Pachucki, P. Woźniak, M. Twardowski, P. Sobolewski, R. Kalinowski.

Sport.TM
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

fctm
fctm 19.06.2018, 07:31
Zamiast się spierać o głupoty szykujcie się na karnety. W 2 lidze zapowiada się mnóstwo dobrych kibicowsko spotkań. na pewno kilka ekip przyjedzie w kilka setek do Łodzi. Będzie co robić ;-) a jak ktoś ma ochotę może w niedzielę poobserwować Lechię grającą z Kaczkanem czy innym baranem ;-)
Jeszcze całkiem niedawno,
Jeszcze całkiem niedawno, 19.06.2018, 10:14
marzeniem widzewa była możliwość gry z "Kaczkanem czy innym baranem" i to bez względu na dzień. Wtedy "wielki klub zza Bedonia" grywał na takich arenach jak Maracana Rosanów czy Andrespolia Wiśniowa Góra. Zaś jako gospodarz podejmował swych słynnych rywali na Byczyna Arena. Lechia nigdy się nie zniżyła do tego, aby będąc gospodarzem grać po jakichś wioskach. Ale cóż, jest zawsze prawdziwa i oryginalna Lechia Tomaszów, jest też twór widzewopodobny z przedmieść Łodzi...
fctm
fctm 19.06.2018, 12:10
Bo nigdy Lechia nie była na takim poziomie by ktoś pokroju CYCKA mógł zrobić z niej to co zrobił z Widzewem.Co do grania na wiochach dla mnie najważniejsze że gra Widzew i choćby grali z Rozrzutnikiem Celestynów zawsze będę ich wspierał bo jeżdże dla swojej ekipy a nie rywala. A ty jesteś kolejnym zakomleksionym gościem który zazdrości tylko czego? Wspanaiłych kibiców,stadionu?
P.S NIEWAŻNE W KTÓREJ LIDZE WAŻNE ŻE TO WIDEW!!!
Po
Po 19.06.2018, 11:45
raz któryś piszesz te głupoty. Brak ci spełnienia czy to jakiś rodzaj dewiacji na punkcie Widzewa.
kibic
kibic 18.06.2018, 15:08
Kaziu tak związany emocjonalnie, że parę lat temu chciał odejść do Borni radom lub innego Klubu gdzie mamyny było więcej, nie pitolcie takich bzdur :-)
snarki
snarki 18.06.2018, 20:41
Mistrzu, żebys Ty taki mądry był, jaki jesteś g...i, to nareszcie bys zrozumiał na czym polega kariera piłkarska.
kibic
kibic 18.06.2018, 15:06
brak słów dla niektórych wpisów Awans kupił żenada
Kamil
Kamil 18.06.2018, 14:27
Widzew kupil awans.
Wstyd ....
ale
ale 2.07.2018, 18:46
nie mundial...
Rks
Rks 18.06.2018, 12:28
Kaziu płakał po meczu bo jest emocjonalnie związany z Lechią jest wychowankiem. jakąś godzinę po meczu wychodzi z klubu 4 zawodników Lechiii uśmięchnięci od ucha do ucha. Kolega z klubu kibica widząc to mówi to mnie "co im tak wesoło". Im tylko jakaś kasa za awans przepadła, a los Lechii jest im obojętny. Za miesiąc mogą być w innym klubie .
Silv
Silv 18.06.2018, 10:57
Eh ile jadu ... Widać jak wiele osób wypowiadających się tutaj są kibicami na jeden sezon..
Wszędzie oszczerstwa natomiast żadnego dowodu. Idąc tokiem osób, które się tu wypowiadają to 1986 kiedy Maradona strzelił gola to też sędzia był przekupiony skoro uznał "rękę boga"
Ludzie zrozumcie to jest piłka, emocji jest wiele i sędzia też wszystkiego nie widzi.
W 1985 roku widziałem,
W 1985 roku widziałem, 18.06.2018, 11:20
jak po przerwie Widzew na bezczela podkładał się Górnikowi Zabrze, aby ten zdobył mistrza Polski zamiast Legii, która mogła co najwyżej zremisować w Szczecinie, aby nie spuścić z ligi Pogoni. Widzew poświęcił tytuł wicemistrzowski i zajął III miejsce, a ja poświęciłem swój czas oraz pieniądze i wyszedłem na debila. Bo wierzyłem w uczciwość Widzewa.
Silv
Silv 18.06.2018, 12:04
Hm Uczciwość ? nie od dziś wiadomo, że Legia z Widzewem nie darzy się sympatią, Jeśli zarówno 2 jak i 3 miejsce gwarantowało grę w Pucharach to było to idealne posunięcie ze strony Widzewa - utarcie nosa największemu wrogowi...
Lechia &Widzew
Lechia &Widzew 18.06.2018, 08:44
Lechia i Widzew mają jeden cel je....... Legie bo to ..........
Macie w Tworkach internet?
Macie w Tworkach internet? 18.06.2018, 09:53
Co Lechię Tomaszów może obchodzić jakaś Legia Warszawa? Czy Legia zrobiła w jakikolwiek sposób krzywdę Tomaszowowi? Jakoś nie kojarzę. A widzew jednak w negatywny sposób przysłużył się naszemu miastu parając się przez cały sezon haniebnym rzemiosłem zdobywania przychylności sędziów, dzięki czemu zyskał awans kosztem Lechii. Widzewowi w II lidze sukcesów nie życzę. Za to życzę rychłego spadku na właściwe miejsce, czyli do III lub IV ligi.
kibic
kibic 18.06.2018, 07:53
ŻENUJĄCE SĄ WASZE KOMENTARZE !!!!


JAKA KORUPCJA

JAKIE KUPOWANIE MECZÓW

O CZYM W OGÓLE MÓWICIE

MIEJCIE GODNOŚĆ I POGÓDCIE SIĘZ TYM FAKTEM żE BYLIŚMY LEPSI


A PAN GRZYWACZ NIECH SIĘ WEŹMIE DO ROBOTY A NIE SZKALUJE WIDZEW TEKSTAMI, ZE "DOCZOŁGAŁ"


życzę Aby Marcin nie podziękował Panu Goździkowi, Osowskiemu i królowi za współpracę :-)


Bo już Kadrze Adama Nawałki podziękował


Zobaczcie ile punktów w miecie już nie funkcjonuje Zagłoba na Polnej nie ma, Galeria Bulwary już prawie też, Punkty Lv bet na ul. Św. Antoniego ii inne,
fctm
fctm 18.06.2018, 07:33
Proponuje już powoli się luzować i myśleć o przyszłym sezonie. Kibice Lechii wylewają frustrację ale wiadomo porażka boli i zawsze się szuka winnego w każdym ale tylko nie w sobie.
Liczą się fakty a te są takie że Widzew zagra w 2 lidze a rks kolejny rok zadowala się miejscem w czołówce. Jak to w przyrodzie silniejszy wygrywa i idzie dalej.
Mam nadzieję że w końcu znajdą się pieniądze w Tomaszowie i Lechia awansuje... w końcu a Widzew będzie już wtedy w 1 lidze. Tego życzę obydwu ekipą.
Pozdrawiam.
P.S AAAWANS JEST NAAAASZ AWANS DO NAS NALEŻY!!!
Darek
Darek 18.06.2018, 08:22
R k S
Rks
Rks 18.06.2018, 06:38
Dwie sprawy:
1. Bardzo mi się nie podobało jak 1/3 kibiców pod koniec meczu gdy usłyszeli że widzew strzelił 3 bramkę zaczęła opuszczać stadion. Lechia prowadziła 3:0 i należało drużynie podzìękować.
2. Chłopaki mówili, że Prezes z pół godziny po meczu znowu zrezygnował ze stanowiska. To chyba dobrze nie wróży na przyszłość? Chodzi o sponsora.
Adedsfsdf
Adedsfsdf 17.06.2018, 16:55
i znowu placz lechii, doszukuja sie jakis przekretow i nie potrafia sie pogodzic z tym, ze w przeciagu calego sezonu byli slabsi. Liga to caly rok a nie jak wy patrzycie tylko na ostatnie kolejki
Koń by się uśmiał!
Koń by się uśmiał! 17.06.2018, 22:12
Lechia w ciągu całego sezonu była słabsza od widzewa i dlatego nastrzelała najwięcej goli spośród wszystkich drużyn i miała najlepszy bilans bramkowy niż tandetna podróbka słynnego Widzewa.
FCTM
FCTM 18.06.2018, 07:35
Możę i tak ale wydaje mi się że liczy się miejsce w tabeli na koniec sezonu a nie nastrzelane bramki hehehe.
What?
What? 17.06.2018, 19:17
Weź mnie gamoniu nawet nie denerwuj. To co wam sędziowie pomagali przez cały sezon to by obdzielić kilka lig w Polsce. Tam gdzie są kamery, war i duże zainteresowanie już wam tak łatwo nie pójdzie.
fctm
fctm 18.06.2018, 07:37
Wiadomo że im wyższa liga tym ciężej ;-) Przynajmniej będziemy mieli się okazję sprawdzić i co najważniejsze Kibicowsko zapowiada się elegancko ;-)
2 liga
2 liga 17.06.2018, 20:56
A według mnie Widzew jest kandydatem nr 1 do awansu do 1 ligi>Zobaczcie jak awansował w zasadzie kupił licencje łks zrobili 2,3 wzmocnienia i spokojnie połkneli te 2 ligę w której łatwiej się gra i dużo łatwiej awansować
A niech se kupują nawet awans do LM!
A niech se kupują nawet awans do LM! 17.06.2018, 22:26
Znów zbankrutują i z hukiem spadną do IV ligi. Choć w zasadzie powinni rozpoczynać grę od B-klasy jako nowy twór.
FCTM
FCTM 18.06.2018, 07:34
BOLI? MA BOLEĆ! AWANS JEST NASZ!!!
Gratuluje
Gratuluje 17.06.2018, 19:05
Widzewowi awansu!!!,i gratuluję Lechii drugiego miejsca!!!To były dwa wyrównane zespoły.Odrobine szczęścia miał Widzew i jest 2 lige
Snarki
Snarki 17.06.2018, 19:01
Po 1.Lechia A nie lechia!!!!
Po 2.W przeciągu całego sezonu byliśmy piłkarsko o wiele lepsi niż Widzew,który awansował.Czasem zabrakło szczęścia,czasem umiejętności a czasem nie dalo rady wygrac z sędziami. Awansował Widzew.Zyczymy powodzenia w II lidze,nie będziemy musieli słuchać i czytać napinaczy bez pokory.
Guti
Guti 17.06.2018, 16:52
i po co bylo rezygnowac z pucharu polski? mega idiotyczna decyzja
amber
amber 17.06.2018, 15:44
a Widzew świętuje !!!
A widzew świętuje
A widzew świętuje 17.06.2018, 16:21
pijąc szampana Picolo :)
III liga była dla Widzewa niezwykle kosztowna,
III liga była dla Widzewa niezwykle kosztowna, 17.06.2018, 12:05
a II liga bedzie jeszcze bardziej. Ciekawe, czy włodarze tego klubu mają zabezpieczone finanse, aby zdobywać przychylność sędziów (tak jak w III lidze) oraz motywować piłkarzy innych drużyn? Tak jak ponoć było to w przypadku dodatkowego zmotywowania Warty Sieradz w ligowym meczu z Lechią.
J.P.
J.P. 17.06.2018, 11:09
Proszę obejrzeć bramki zdobyte we wczorajszym meczu przez Widzew ... mistrzostwo świata pobite przez sędziów. Wydrukowali po przerwie... ciekawe.
1910
1910 17.06.2018, 10:14
Psy szczekaja a karawana jedzie dalej
Sąsiad
Sąsiad 17.06.2018, 10:02
Niesamowity doping kibiców Lechii - ciekawe ilu ich było ?
Snarki
Snarki 17.06.2018, 11:19
Ilu by nas nie było,to jest nas ciągle za mało. Młodzież się nie garnie,a my dziadki....
Wczoraj myślę że było nas ok 100-150 osób. (W dopingu oczywiscie)
Kibic
Kibic 17.06.2018, 11:00
No tak ale co zrobi młodzież jak np Karol Darek i inni starsi dadzą sobie święty spokój pewnie znowu będzie piknik na trybunach
multi99
multi99 17.06.2018, 09:34
Nie potrzeba budowac nowego stadionu ... Na EURO w AUSTRII w 2008 roku w KLAGENFURCIE przebudowano stadion dostawiając trybuny ruchome tymczasowe zwiększajace pojemnosc stadionu o 80% .. To samo można zrobić na LECHII zrobić kolejne metalowe trybuny ..
W0jtek
W0jtek 17.06.2018, 08:40
Brawo Lechia!!!!!miejmy nadzieję że za rok będzie 2 liga.Tylko koniecznie trzeba stadion zmodernizowac na wymogi 2 ligi. Bo na budowę nowego nie ma szans
Darek
Darek 17.06.2018, 08:27
BRAWO LECHIA JEDNO SERCE JEDEN KLUB

Pozostałe