9 ofert na budowę toru łyżwiarskiego

  • 15.04.2016, 22:00
  • Mariusz Strzępek
9 ofert na budowę toru łyżwiarskiego
Najtańsza z nich opiewa na kwotę 47 601 000 zł. Złożyła ją firma ROSA-BUD S.A. Najdroższa oferta wynosi 89 865 986 zł. Wykonawcę powinniśmy poznać na początku maja.

- Teraz oferty będą analizowane, a najkorzystniejsza zostanie wybrana na podstawie trzech kryteriów: cena, okres gwarancji i deklaracja liczby osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę - informuje rzecznik prasowy Prezydenta Miasta, Joanna Szczepańska

 

Realizacja inwestycji zakłada pozostawienie toru łyżwiarskiego w obecnym miejscu oraz wykorzystanie istniejącej maszynowni. W obiekcie kubaturowym mają znaleźć się: lodowisko wewnętrzne, boisko wewnętrzne wielofunkcyjne, korty tenisowe, trybuny stałe i trybuny rozkładane.

 

Obiekt będzie przystosowany do organizowania zawodów sportowych łyżwiarstwa szybkiego rangi krajowej i międzynarodowej (Mistrzostwa Polski, Puchar Świata, Mistrzostwa Europy i Świata). Będzie również spełniał wymogi związane z organizacją koncertów czy wystaw. W okresie zimowym organizowane będą ślizgawki ogólnodostępne oraz inne imprezy sportowe. Obiekt będzie również wykorzystywany w okresie letnim, m.in. jako tor wrotkarski.

 

Wykonawca będzie miał czas do 28 lipca na wykonanie projektu. Prace związane z budową toru mają zakończyć się wiosną 2017 roku. Przypomnijmy, że projekt znalazł się w programie inwestycji strategicznych ministerstwa sportu i turystyki.

 

Założeniem jest, aby niezależnie od pory roku obiekt był użytkowany do celów rekreacyjnych przez mieszkańców i turystów. Mają w nim być również organizowane imprezy i zawody sportowe (siatkówka, piłka ręczna, koszykówka, badminton, tenis ziemny), a także koncerty muzyczne i wystawy.

 

Wstępnie zakładano, że koszt budowy zamknie się kwotą 30 milionów złotych. Jak widać zaproponowana najniższa kwota jest sporo wyższą od oczekiwanej. 

 

Ważny dla kibiców łyżwiarstwa jest fakt, iż obiekt ten będzie spełniał normy międzynarodowej unii łyżwiarskiej ISU. czyli być może doczekamy się "tomaszowskiej" imprezy rangi mistrzowskiej na światowym, czy też europejskim poziomie, co jest olbrzymią szansą promocji dla naszego miasta.

 

Numer oferty

Wykonawca:

(Firma, nazwa lub nazwisko oraz adres)

Kwota brutto

oferty PLN

 

Zaproponowany termin gwarancji (5 lub 6 lat)

 

 

Deklaracja liczby osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę

 

1

ROSA-BUD S.A.

Radom

47 601 000,00

6 lat

5 osób

2

KONSORCJUM:

LIDER

MEGA S.A.

Gdynia

77 957 400,00

6 lat

5 osób

3

KONSORCJUM:

LIDER.

Przedsiębiorstwo Robót Mostowych MOSTY ŁÓDŹ S.A.

78 354 913,11

6 lat

5 osób

4

ANNA BUD Sp. z o.o.

Morawica

89 865 986,00

6 lat

5 osób

5

BUDIMEX S.A.

Warszawa

70 965 435,00

6 lat

5 osób

6

MIRBUD S.A.

Skierniewice

69 700 000,00

6 lat

5 osób

7

KONSORCJUM:

LIDER

ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o.,        sp. k.,

Macewo 

47 809 065,21

6 lat

5 osób

8

KONSORCJUM:

LIDER

Molewski Sp. z o.o.

Włocławek

51 636 190,94

6 lat

5 osób

9

GETMAR Usługi Remontowo – Budowlane

Tomaszów Maz.

50 147 100,00

6 lat

5 osób

 

 

 

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marta
Marta 19.04.2016, 11:19
z komentarzy wychodzi niewiedza ludzi dotycząca przetargów publicznych, wiadomo że jeśli jest kryterium długości gwarancji to jest podany wymagany maksymalny okres gwarancji. Z ogłoszonych wyników można wywnioskować, że inwestor dopuścił maksymalny okres gwarancji na okres 6 lat, za co była maksymalna ilość punktów jeśli chodzi o to kryterium. Podobnie jest z pracownikami zatrudnionymi na umowę o pracę, po co wykazywać np. 10 osób skoro inwestor wymaga 5?
Ponadto to nie jest takie oczywiste że wygra ten, kto obecnie ma najniższą cenę, teraz będzie sprawdzanie czy wszystkie złożone dokumenty odpowiadają wymaganiom specyfikacji, jeśli ktoś nie dopełnił (lub nie dopełni po wezwaniu) drobnej formalności to oferta zostanie odrzucona
RedBlocker
RedBlocker 18.04.2016, 15:58
Oj Boziu :( Tyle hajsu na ślizgawke :((
snarki
snarki 18.04.2016, 12:49
Przepraszam,
ale dlaczego mamy promowac lokalna firmę skoro jest prawie 2x droższa, no i po co wewnątrz toru łyżwiarskiego boisko???
17.04.2016, 21:01
Dla mnie ważne jest by ten obiekt został zrealizowany,koszty są,ale powinniśmy liczyć sie z prestiżem ,a to to jest bezcenne,oczywiście jeśli będzie wykorzystany tak jak jest w planach.Mam cichą nadzieję że jakiś "ważny" urzędnik w przyszłości nie doprowadzi do stanu podobnego ,w jakim są teraz "Borki".Byłbym za wykonawcą z Tomaszowa-łatwiej wyegzekwować naprawy gwarancyjne a i miejscowi zarobią a nie obcy,ot takie sobie myślenie szaraczka......
RedBlocker
RedBlocker 20.04.2016, 01:43
jakim prestizem? Bylo mnostwo zawodow ogolnopolskich tam, ktos w Polsce o tym pamieta? To jest PRLowska fanaberia na ktora nakrecil owczesnych decydentow niedawno zmarly Drozdowski. Lepiej byloby gdyby ten obiekt byl wygaszany. Juz byly takie plany. Koszty zadaszenia to jedno, a calorocxznej konserwacji to drugie :( Byl wielki zaklad, ktory mogl sie dorzucac, to jakos jeszcze to bylo do przelniecia. Ja z tego nie korzystam, z raz skorzystalem i nie mam ochoty na to placic. Ogromnej kasy.
Andrzej Kiermas
Andrzej Kiermas 17.04.2016, 13:08
Dla mnie oczywiste jest by przetrg wygrała Tomaszowska Firma "Getmar".
^^^
^^^ 17.04.2016, 14:03
To może ta firma odpuści parę tysiączków.
♥
17.04.2016, 23:31
Albo rozłoży na raty. Czytałem w necie opinię pracowników firmy ROSA-BUD S.A.Radom. http://www.gowork.pl/opinie_cz…
stary panczenista
stary panczenista 17.04.2016, 12:19
A może by przy okazji zbudować w pobliżu skocznię narciarską, przy Baśniowej jest miejsce idealne na to
♥
17.04.2016, 14:45
Oczywiście z wyciągiem narciarskim.
tomaszowianka
tomaszowianka 17.04.2016, 11:53
Obiekt super! tylko od Ronda Olimpijczyków powinien być zjazd w Srzelecką, byłoby to najbardziej logiczne połaczenie z Areną Lodową. A przyjeżdzających tu będzie co niemiara, również z zagranicy.
Elka
Elka 17.04.2016, 11:59
Urzekła mnie twoja historia. Waściwie to robawiła.
Do wpisu 9
Do wpisu 9 17.04.2016, 11:29
Żeby tak zrobić musieliby odrzucić zgodnie z prawem 2 korzystniejsze cenowo oferty. Inaczej odwołanie murowane. Niestety warunki poza ceną skonstruowane słabo, stąd z 3 warunków zeszło w zasadzie do jednego.
xxx
xxx 17.04.2016, 07:15
Oj tu same mundrale od pzp się wypowiadają, stąd nie ma się co dziwić komentarzom
LECHIA
LECHIA 16.04.2016, 19:29
A co ze stadionem? Przecież całe rzesze tomaszowian gra piłkę nożną. Czyżby kibiców i piłkarzy Lechii znowu ktoś wydymał.
multi99
multi99 16.04.2016, 16:27
powinni wybrac naszą FIRME GETMAR rodzimą zatrudniającą mieszkańców tego miasta ...I przynajmniej pieniądze zostały by w mieście a to nie mała kwota ...
@
@ 16.04.2016, 16:04
Czy to nie jest ciekawe, że wszystkie 9 ofert proponuje: termin gwarancji 6 lat, liczba osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę 5 (czy przypadkiem nie było przecieku o tych informacjach). "najkorzystniejsza zostanie wybrana na podstawie trzech kryteriów" dwa z tych kryteriów są identyczne zostaje tylko jeden - cena, a z liczbami niema dyskusji. W tej bitwie widać, że pozostaję dwie firmy z kwotami - 47 601 000,- zł i 47 809 065,21 zł (różnica minimalna). Wesołej zabawy dla urzędników, którzy potrzebują około miesiąca na wybranie wykonawcy. Na podstawie tych trzech, a obecnie z jednego z kryteriów to uczniowie szkoły podstawowej potrafią już powiedzieć która oferta jest najtańsza.
16.04.2016, 20:19
Proszę poczytać SIWZ do tego postępowania i co jest punktowane i w jaki sposób. Wtedy wszystko będzie jasne.
♥
16.04.2016, 14:55
Najniższa cena jest atrakcyjna tylko, aby nie skończyło się tak jak ze ścieżką rowerową do Spały.
org
org 16.04.2016, 14:40
Kto dołoży resztę kasy? Może strefę płatnego parkowania trzeba będzie rozbudować do Ujazdu, a opłaty za przejazd MZK-ą podnieść o 666%?
juzek
juzek 16.04.2016, 14:56
człowieku odczep się od tematu MZK nie będzie żadnych podwyżek kosztów przejazdów ,, wręcz przeciwnie będzie niedługo wprowadzony pierwszy etap darmowego MZK narazie tylko weekendy i święta !!! co za bezmózg !!!
juzek
juzek 16.04.2016, 10:01
A dlaczego tylko 6 osób ma byc zadeklarowanych w zatrudnieniu na umowe o pracę a co z resztą ??? mają zasuwac na czarno ????
kiki
kiki 16.04.2016, 09:21
Miasto będzie łożyć na utrzymanie obiektu...
Wio
Wio 16.04.2016, 05:03
Może Tomaszowska firmę wybrać dodatkowy +
Rafal Ruta
Rafal Ruta 16.04.2016, 01:31
"Teraz oferty będą analizowane, a najkorzystniejsza zostanie wybrana na podstawie trzech kryteriów: cena, okres gwarancji i deklaracja liczby osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę" .... z jakością, statystyka musi się zgadzać.

Pozostałe