Głosujemy na HandY

  • 13.04.2016, 19:10
  • Mariusz Strzępek
Głosujemy na HandY
Uczniowie II Liceum Kształcącego im. Stefana Żeromskiego biorą udział w konkursie na najlepsze miniprzedsiębiorstwo. Co ważne odnoszą w tych konkursach spektakularne sukcesy.

- W ramach projektu "Produkcik 2016" wraz grupą 8 innych dziewczyn prowadzimy własne miniprzedsiebiorstwo, które nazwałyśmy HandY. Zajmuje się ono produkcją soków ze świeżo wyciskanych z owoców i warzyw - mówi Jowita Klimek, uczennica II LO.

 

Uczniowska firma bierze aktualnie udział w ogólnopolskim konkursie i potrzebuje Waszej pomocy. - Miniprzedsiębiorstwa z naszej szkoły odnosiły już sukcesy na miarę Polski, a nawet Europy, dlatego liczymy na to, że nam się uda chociaż w małej mierze powtórzyć ich sukces. Potrzebujemy jednak dużego wsparcia - dodaje Jowita.

 

Przejście do kolejnego etapu byłoby nie tylko sukcesem dziewcząt ale także zapewniłoby reprezentowanie Tomaszowa Mazowieckiego w kolejnych etapach, a przy dużym szczęściu nawet i  Polski w części międzynarodowej konkursu

 

Przy głosowaniu trzeba wpisać email i później potwierdzić głos w wiadomości, która dotrze na Waszą skrzynkę pocztową. 

 

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nnk
nnk 13.04.2016, 20:30
nie jestem naczelnym krytykiem, ale nowatorstwo żadne, ale pewnie przepisy dot. wyrobu i obrotu art .spożywczymi wytwarzanymi w odpowiednich warunkach i z krótkim terminem przydatności opanowane do pefekcji. Wyciskarki pewnie za darmo uzyskane od firmy a ilości wypite na filmie zajmują personelowi minifirmy 6 godzin dziennie produkcji.
14.04.2016, 10:36
Celem tworzenia mini przedsiębiorstw nie jest sprzedawanie produktów i produkcja sama w sobie. To pojawia się przy okazji. Celem przedsięwzięcia jest skonfrontowanie się z tematem prowadzenia przedsiębiorstwa w aspektach: marketingowym, zarządzania zasobami, zarządzania ludźmi, oraz finansowym. Uczniowie mają zebrać doświadczenia i wyciągnąć wnioski. Te wnioski oraz zdobyte umiejętności są produktem tego przedsięwzięcia. Bardzo dobrze, że młodzież bierze udział w takich przedsięwzięciach, które są symulacją prowadzenia działalności gospodarczej, w ramach zajęć szkolnych. To coś w rodzaju praktycznej nauki zawodu, angażującej czas młodzieży przede wszystkim poza lekcjami. Warto więc docenić wysiłek, bo wielu uczniów ma w nosie wszelkie zajęcia wykraczające poza ramy planu lekcji.

Pozostałe