Oddali hołd Generałowi Bukowi

  • 10.04.2016, 10:50
  • Mariusz Strzępek
Oddali hołd Generałowi Bukowi
10 kwietnia br. w szóstą rocznicę tragedii ofiar katastrofy smoleńskiej, uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim czcili pamięć śp. generała broni Tadeusza BUKA.

Obchody rocznicowe zorganizowane jak co roku w Spale przed grobem generała, zgromadziły wiele osób, którym bliska jest i zawsze będzie postać generała BUKA. Nie zabrakło przyjaciół, kolegów i znajomych, którzy często  z odległych miejscowości przybyli na spotkanie ze swym dowódcą i przełożonym, ale przede wszystkim żołnierzem wiernym do końca słowom "Bóg - Honor - Ojczyzna".

 

W uroczystościach nie zabrakło również uczniów klas wojskowych tomaszowskiego "Mechanika". Ich delegacja wraz z dyrektorami szkoły Dariuszem KWIATKOWSKIM i Jolantą NIKODEMSKĄ złożyła na grobie generała wiązankę kwiatów i znicze.

 

Obchody rocznicowe tragedii smoleńskiej, poprzedziły zajęcia lekcyjne poświęcone ofiarom katastrofy, w tym przede wszystkim postaci generała BUKA, pierwszego dowódcy 7 pułku ułanów lubelskich, odrodzonego na ojczystej ziemi w Nowym Glinniku k/Tomaszowa Mazowieckiego. To właśnie z kontynuującym dzieło 7 pułku ułanów, 7 batalionem kawalerii powietrznej, uczniowie klas wojskowym naszej szkoły współpracują na co dzień w ramach prowadzonego przez szkołę szkolenia wojskowego, którego jednym z elementów jest kultywowanie wierność tradycji i szacunek dla żołnierskich ideałów.

 

Nasi uczniowie nosząc bordowe berety pamiętają o słowach pierwszego w odrodzonej ojczyźnie dowódcy 7 pułku ułanów ówczesnego majora Tadeusza BUKA: "kawalerzystą się jest, a nie bywa".

 

Cześć Jego Pamięci !

 

Tekst i zdjęcia: mjr rez. Sławomir Miszczuk

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

INP
INP 10.04.2016, 12:46
może to mało istotne , ale byli i tacy uczniowie i nauczyciele , którzy oddali hołd biegnąc już po raz czwarty w sztafecie im. gen Buka

Pozostałe