Powiatowe Targi Edukacyjne w "Mechaniku"

  • 8.04.2016, 20:05
Powiatowe Targi Edukacyjne w "Mechaniku"
Targi Edukacyjne organizowane rokrocznie w Tomaszowie Mazowieckim są ważnym wydarzeniem dla powiatu tomaszowskiego, o czym świadczy z roku na rok powiększająca się liczba szkół prezentujących swoje stoiska. Tradycyjnie imprezie zorganizowanej tym razem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, towarzyszyły liczne występy i prezentacje, stwarzające dodatkowe możliwości przekazywania informacji i promocji wystawiających się placówek edukacyjnych.

Na Targach gimnazjaliści ze szkół powiatu tomaszowskiego mieli możliwość zapoznania się z ofertą wszystkich szkół ponadgimnazjalnych naszego regionu. Obecne były również inne instytucje związane zarówno z kształceniem jak i pomocą w wyborze zawodu takie jak: Młodzieżowy Dom Kultury, Powiatowy Urząd Pracy, Ośrodek Szkolno - Wychowawczy czy Poradnia Psychologiczno - Zawodowa,

 

Wybór Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1  na organizatora tegorocznych Targów Edukacyjnych nie był przypadkowy, "Mechanik" od lat znajduje się w czołówce tomaszowskich szkół ponadgimnazjalnych, zarówno dzięki szerokiej ofercie edukacyjnej, skierowanej do gimnazjalistów jak i wysokiemu poziomowi nauczania.

 

Dzisiejsze Targi Edukacyjne były przedsięwzięciem, które stworzyło zarówno gimnazjalistom jak i ich rodzicom okazję do gruntownego zapoznania się z różnorodną ofertą edukacyjną tomaszowskich szkół ponadgimnazjalnych, a także porównania ofert i wybrania najlepszej z nich. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia, zasadami rekrutacji, a także niezbędnymi informacjami, które ułatwią im podjęcie decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Wszystkie te elementy pozwalają młodzieży na usystematyzowanie wiedzy na temat dalszego kształcenia.

 

Dodatkową atrakcją były występy i pokazy przygotowane dla gimnazjalistów przez ich starszych kolegów. Szczególne zainteresowanie wzbudził pokaz wyszkolenia uczniów klasy drugiej wojskowej, którzy zaprezentowali swoje umiejętności z walki wręcz i ochrony ViP -a.

 

Tekst i zdjęcia: mjr rez. Sławomir Miszczuk

 

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe