Dziewczeta z "Trójki" najlepsze w Powiecie

  • 06.04.2016, 17:41
  • Mariusz Strzępek
Dziewczeta z "Trójki" najlepsze w Powiecie
Mistrzostwa Tomaszowa Mazowieckiego Szkół Gimnazjalnych w koszykówce dziewcząt.

6 kwietnia 2016 roku w hali sportowej przy ul. Nowowiejskiej odbyły się Mistrzostw Tomaszowa Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Dziewcząt.

 

Reprezentacje czterech Gimnazjów przystąpiły do rywalizacji - Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 7 i Gimnazjum nr 8.

 

Po weryfikacji niezbędnych dokumentów potrzebnych do przeprowadzenia zawodów, przystąpiono do losowania kolejności meczy.

 

Pierwszy mecz rozegrało Gimnazjum nr 7 z Gimnazjum nr 6, które to spotkanie zakończyło się zwycięstwem Gimnazjum nr 7 (wynik meczu 20:4).

 

Kolejne spotkanie  rozegrały rywalki z Gimnazjum nr 8 i Gimnazjum nr 3. Tu bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z Gimnazjum nr 3 zwyciężając ostatecznie 42:8.

 

Trzecie spotkanie rozegrało Gimnazjum nr 7 z Gimnazjum nr 8 (wynik 52:10).

 

Czwarty mecz rozegrały zawodniczki z Gimnazjum nr 3 i z Gimnazjum nr 6 (32:8).

 

Przedostatnie zmagania okazały się walką o zwycięstwo w całym turnieju i jednoczesny awans do wyższego szczebla zawodów.

W tym meczu do gry przystąpiły dziewczęta z Gimnazjum nr 3 i z Gimnazjum nr 7. Po dość nerwowym początku spotkania dziewczęta z „Trójki” opanowały emocje i  okazały spokój i opanowanie gry, zwyciężając ostatecznie 33:12.

 

Ostatni mecz o miejsce na przysłowiowym „pudle” stoczyły dziewczęta z Gimnazjum nr 6 i z Gimnazjum nr 8 (wynik 22:7).

 

Po zakończonych meczach nadszedł czas na podsumowanie turnieju, którego dokonał dyrektor Wydziały Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim pan Andrzej Kowalik. Wraz z panią Dorotą Rzepką wręczyli trzem zwycięskim drużynom i ich opiekunom  puchary, dyplomy i medale.

 

Ostateczna klasyfikacja przedstawiała się następująco:

 I miejsce – Gimnazjum nr 3

II miejsce – Gimnnazjum nr 7

III miejsce – Gimnazjum nr 6

IV miejsce – Gimnazjum nr 8

 

Barw „ Trójki” broniły:

Dębiec Natalia ( 14 pkt.), Ogłuszka Olga (22 pkt.),Wilanowska Olga (8 pkt.),Kamocka Blanka, Mazurek Natalia (10 pkt.), Mazurek Aleksandra , Trzonek Kinga (11 pkt.), Kamocka Kamila(2 pkt.), Żmuda Julia (4pkt.), Wójciak Zuzanna (19 pkt.), Sepkowska Klaudia(12 pkt.), Hawryluk Weronika(6pkt.), Gruszczyńska Patrycja (2pkt.). Opiekunem zwycięskiej ekipy była Agnieszka Wiktorowicz. 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe