"Mechanik" otwarty po żołniersku.

  • 21.03.2016, 16:35
"Mechanik" otwarty po żołniersku.
Jak co roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim równo z wiosną otwiera swoje drzwi przed tomaszowskimi gimnazjalistami. Nasza szkoła otwarta jest również dla tych wszystkich, którzy chcą się zapoznać z bogatą ofertą kształcenia i bazą dydaktyczną naszej szkoły.

Podczas tegorocznych Dni Otwartych przygotowaliśmy dla naszych gości szereg atrakcji. Nasi uczniowie oprowadzają gości po szkole, zapoznając z jej specyfiką, opowiadają o tym  jakie mamy kółka zainteresowań, jak można w szkole spędzać czas pozalekcyjny, o  istniejących w szkole drużynach sportowych, organizacjach działających na terenie szkoły itp. W salach lekcyjnych odbywają się pokazy i prezentacje związane z kierunkami kształcenia, które nasza szkoła oferuje wszystkim zainteresowanym nauką w "Mechaniku".

 

Dużym zainteresowaniem cieszyła się jak co roku klasa wojskowo - historyczna. Kandydaci myślący o nauce w klasie wojskowej, mogli uzyskać informacje o wymogach i warunkach, którym sprostać musi każdy uczeń klasy wojskowej z tzw. "pierwszej ręki".

 

Na pytania odpowiadali zarówno kadeci klas wojskowych jak i prowadzący zajęcia szkolenia wojskowego nauczyciel. Tradycyjnie podczas Dni otwartych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, kadeci klasy drugiej informatycznej, zaprezentowali pokaz walki wręcz z wykorzystaniem atrap broni. Ich umiejętności były najlepszą formą  i sposobem dla zachęcenia tych wszystkich, którym wiążą swą dalszą drogą życiową ze służbami mundurowymi.

 

 

Tekst i materiał video: mjr rez. Sławomir Miszczuk

 

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mechanik
mechanik 21.03.2016, 18:04
Ładny budynek. Chyba w miarę nowy? Super SZKOŁA. Polecam.

Pozostałe