Dostaliśmy pieniądze na "schetynówki"

  • 29.01.2016, 14:12
  • Mariusz Strzępek
Dostaliśmy  pieniądze na "schetynówki"
Miasto i powiat otrzymają dofinasowanie na remonty aż sześciu ulic w ramach porgramu popularnych "schetynówek", z których co roku korzystają samorządy w całej Polsce. Największą inwestycją będzie realizowana przez Powiat Tomaszowski przebudowa ulicy Oskara Lange.
Na ostatecznej liście rankingowej wniosków w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019 przeznaczonych do dofinansowania znalazł się wniosek na przebudowę ulic: Słowackiego, Grunwaldzkiej, Krzyżowej, Wschodniej, Piekarskiej i Małej. Złożony prrzez Urząd miasta projekt znalazł się na 5 miejscu, na 16 zakwalifikowanych projektów. 


Lista została zaakceptowana przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa. Wnioskowana kwota dofinansowania wynosi 2 495 905 zł, a całkowita wartość projektu: 4 991 811 zł. Przy realizacji tej inwestycji, miasto otrzyma również finansowe wsparcie od powiatu tomaszowskiego w wysokości 1,2 mln zł.

 

Przebudowa ulicy Oskara Lange kosztowac będzie 6 548 025 zł. Dofinansowanie wyniesie 3 mln zł. Do przebudowy "dorzuci się" też Urząd Miejski. 

 

Wartość wszystkich inwestycji zgłoszonych do programu w województwie łódzkim to 219 milionów. Złożono 72 wnioski, w tym 24 sporządziły powiaty. Pozostałe przygotowały miasta i gminy. Wnioskowane kwoty dofinansowania to 103 miliony złotych.

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe