Wsparli pogorzelców

  • 14.01.2016, 17:35
  • Mariusz Strzępek
Wsparli pogorzelców
NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim wsparło pogorzelców z gminy Rzeczyca w powiecie tomaszowskim. Centrum onkologii przekazało darowiznę, za którą zakupiono stół i krzesła oraz oświetlenie do kuchni.

Do pożaru doszło w połowie marca ubiegłego roku. Bez dachu nad głową zostało pięć osób, w tym dwoje dzieci w wieku szkolnym. Rodzina w pożarze straciła nie tylko dom, ale też całe jego wyposażenie. Władze
gminy pod kierunkiem wójta Marka Kaźmierczyka zaapelowały o pomoc.

 

Gmina tymczasowo umieściła rodzinę w gminnym budynku, jednocześnie zdecydowano o wyremontowaniu domu w Roszkowej Woli. Koszty remontu poniósł samorząd wsparty przez darczyńców. Święta Bożego Narodezenia rodzina obchodziła już w nowym miejscu.


Nieszczęście, które dotknęło rodzinę z Rzeczycy, poruszyło m.in. NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej.

 

Lecząca nowotwory placówka medyczna pomaga nie tylko w kwestiach leczenia, ale także na szerszym polu. Przypomnijmy, że oprócz wsparcia dla pogorzelców z Rzeczycy, pracownicy ośrodka włączyli się w "Szlachetną Paczkę", gromadząc dary o wartości półtora tysiąca złotych.


NU-MED pomógł też schronisku dla bezdomnych zwierząt, ostatnio w ośrodku zbierano datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Motto tomaszowskiego ośrodka to: "Bo jesteśmy po to by pomagać".
 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rzeczycanin
Rzeczycanin 16.01.2016, 21:09
Myślę że najlepiej będzie się zgłosić do Urzędu Gminy Rzeczyca. tutaj adres www.rzeczyca.pl
tomaszowianka
tomaszowianka 15.01.2016, 11:34
BARDZO MILE,moglabym przekazac odziez,poprosze adres

Pozostałe