Ich łupem... 30 złotych

  • 28.12.2015, 15:52
  • Mariusz Strzępek
24 grudnia, około godziny 10:00 do patrolu policyjnego podszedł mężczyzna który poinformował, że został okradziony i pobity przez dwóch sprawców.

W miejscu które wskazywał pokrzywdzony nikogo nie było. Policjanci szybko ustalili, gdzie może przebywać znany ze swoich wcześniejszych konfliktów z prawem podejrzewany. Zatrzymali 47-latka na sąsiedniej ulicy.

 

Pokrzywdzonego i podejrzewanego przewieziono do Komendy Policji. Obaj byli nietrzeźwi, co utrudniało ustalenie przebiegu zdarzenia.

 

Jak wynikało z wstępnych informacji, mężczyźni spotkali się w jednym z marketów, kupili alkohol i poszli go wypić do 47 -latka.

 

- Doszło do kłótni pomiędzy pokrzywdzonym a dwoma mężczyznami z którymi spożywał alkohol. Podejrzani zaczęli go bić, ukradli mu 30 złotych i telefon komórkowy o wartości 100 złotych - mówi komisarz Katarzyna Dutkiewicz Pawlikowska. - Pokrzywdzonemu został udzielona pomoc medyczna, a podejrzany został osadzony w policyjnym areszcie. Miał 2,6 promila w organizmie.

 

Drugiego ze sprawców poszukiwali policjanci. 40-latek został zatrzymany następnego dnia w miejscu zamieszkania.

 

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty rozboju w warunkach recydywy. Wobec 40-latka tomaszowski sąd zastosował tymczasowe aresztowanie, a wobec 47 -latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

 

Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe