Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 22:27
Reklama
Reklama

Połączyli kulturę - będzie orkiestra i nie tylko

Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego postanowił połączyć w jedno ciało niemal wszystkie tomaszowskie instytucje kulturalne. Od 1 stycznia 2016 roku rozpocznie swoją działalność Miejskie Centrum Kultury. Radni jednogłośnie zaakceptowali propozycję Marcina Witko.

Proces tworzenia Tomaszowskiego Centrum Kultury rozpoczął się 29 kwietnia br., kiedy to Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie zamiaru połączenia samorządowych instytucji kultury:  Ośrodka Kultury „Tkacz”, Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Białobrzegach, Miejskiego Ośrodka Kultury  oraz Skansenu Rzeki Pilicy. Wskazana uchwała zainicjowała podjęcie działań zmierzających do powołania nowej instytucji pod nazwą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Dała ona podstawę do opracowania projektu uchwały w sprawie połączenia tych 4 instytucji, zawierającej także jej  statut.

 

- Połączenie instytucji kultury związane jest z dążeniem do bardziej efektywnego wykonywania zadań Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki w zaspakajaniu potrzeb społeczności lokalnej w sferze kultury, a także z upraszczaniem formy zarządzania w zakresie organizowania działalności kulturalnej. Jednocześnie należy podkreślić, że połączenie instytucji nie spowoduje uszczerbku w ich dotychczasowej działalności i nie ulegnie pogorszeniu jakość świadczonych usług - czytamy w przygotowanym przez magistrackich urzędników uzasadnieniu.

 

Miejskie Centrum Kultury zajmie się m.in. opracowaniem wspólnej polityki rozwoju kultury, poprawą wykorzystania zasobów materialnych wszystkich instytucji oraz usprawnieniem organizacji pracy merytorycznej. W MCK pojawi się możliwość elastycznego dysponowania pracownikami oraz organizacji harmonogramu pracy w sposób umożliwiający wszechstronną realizację założonych celów i zadań.

 

Trzeba przypomnieć, że połączenie instytucji kultury nie jest pomysłem nowym. Zamiar taki zgłaszały jeszcze urzędujące poprzednie władze miejskie, po tym jak nie udało się stworzyć spójnej strategii rozwoju kultury w oparciu o rzetelną ocenę zasobów oraz wypracowane przez zainteresowane środowiska pomysły. Prace dosyć kapryśnie przerwano,  zanim dokument udało się stworzyć.


Miejskim Centrum Kultury zarządzał będzie jednoosobowo dyrektor (ponosząc pełną odpowiedzialność za całokształt działalności), powołany przez prezydenta, który sprawował będzie bezpośredni nadzór nad jego pracą.

 

 

Do jego zadań należeć będzie reprezentowanie MCK na zewnątrz, opracowanie programu działalności, prowadzenie efektywnej gospodarki mieniem i środkami finansowymi instytucji, poszukiwanie i pozyskiwanie innych źródeł finansowania działalności statutowej instytucji, dobór i wykorzystanie kadr, stwarzanie warunków do podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników oraz zapewnienie im odpowiednich warunków pracy, przedstawianie Prezydentowi Miasta planów i sprawozdań rzeczowych, finansowych oraz wniosków inwestycyjnych, wydawanie w obowiązującym trybie regulaminów i zarządzeń  Dyrektor MCK upoważniony jest również do zaciągania zobowiązań oraz dokonywania wydatków do wysokości środków określonych w planie rzeczowo-finansowym.

 

W czasie obrad radny Tomasz Zdonek chwalił pomysł koordynacji działań wszystkich placówek, dzielił się natomiast wątpliwościami odnośnie włączenie do MCK Skansenu Rzeki Pilicy - Mimo swojego młodego wieku, instytucja ta swoją działalnością odbiega od pozostałych. Chodzi mi o to, aby tworząc MCK nie pogubili ludzi, którzy tworzą klimat tego miasta. Zasługą Andrzeja Kobalczyka jest to, że Skansen w ogóle funkcjonuje- mówił.

 

Póki co w skład MCK nie zostaną włączone Biblioteka Miejska oraz Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego. Ich włączenie  wymaga konsultacji z Ministerstwem Kultury.

 

 

- Czy jest sytuacją zdrową, kiedy w mieście ponad 60-tysięcznym nie ma żadnej orkiestry, podczas, gdy w gminie wiejskiej są dwie. Potrzeba jest aby w Tomaszowie funkcjonowała z prawdziwego zdarzenia orkiestra. nie musi to być typowa orkiestra dęta. Może to być big band albo coś pośredniego. Potrzebny jest w Tomaszowie Teatr Miejski i tu oczekiwanie społeczeństwa jest bardzo duże. Ale potrzebny jest udział MCK w faktycznym organizowaniu życia kulturalnego miasta - wyjaśniał Marcin Witko.


 Marcin Witko podkreślał,  że połączenie placówek nie jest równoznaczne z likwidacji żadnej z czterech placówek istniejących. Zgodnie jednak ze statutem może nastąpić wymiana ich kierownictwa.

 

Miejskie Centrum Kultury siedzibę będzie miało w kamienicy Knothe na pl. Kościuszki. Pytanie w tej sprawie zadał radny Jarosław Feliński. 

 

Co o zmianach w tomaszowskiej kulturze myśli Agnieszka Łuczak, która zmierzyła się z Marcinem Witko w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

Że łączenie placówek tanie nie jest, widać już po projekcie budżetu. Nie o pieniądze tu jednak chodzi, tylko o jednorodny i prawomyślny przekaz propagandowy, który ma płynąć do gawiedzi na pl. Kościuszki.

 

Jedno jest pewne, choć wśród ludzi od kultury panuje trzęsawka, to jest w tym gronie pani, która zawsze skłonna jest służyć każdej władzy. Nieraz na złego konia postawi, ale potem się ukorzy, obieca poprawę, zorganizuje mikołajki, sylwestra, 3 Maja, otwarcie kanału, zamknięcie czegokolwiek. I w ten sposób zawsze pływa na wierzchu. To nic, że w szambie.

 

Ciekawe, czy sami autorzy łączenia placówek kultury mają już pojęcie, jak gruszki dodać do jabłek (za moich szkolnych czasów pani przestrzegała przed tym w I i II klasie), żeby wszystko razem trzymało się kupy. Moje doświadczenie mówi, że pojęcie owo jest mętne.

 

- pisze na swoim blogu 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ert 02.12.2015 16:44
ja bym sobie życzyła zeby pani Ania Nowak wróciła

kiki 30.11.2015 10:32
Na ryneczku powiadają: " po czorta jeszcze jakiś teatr w mieście "... Mają rację, bo samo miasto jest wielkim teatrem. A najważniejszym jest to, że we władzach pozostaje najwięcej aktorów....po byłym Wistom. Nawet ich potomkowie mają niezłe role, apanaże, ciepłe stołki i wesołe życie, jakie skażonym CS artystom się należy.

29.11.2015 20:36
Szkoda Skansenu,przy takim połaczeniu nowa władza może go zagubić,liczę że p.Kobalczyk pozostanie na czele skansenu,trudno będzie znaleźć takiego drugiego pasjonata.Moim skromnym zdaniem Skansen kłuł kogoś w oczy,a nijak nie pasuje do domów kultury,zrozumiałbym potrzebę połączenia go z muzeum ,ale takie połączenie , chyba komuś faktycznie pomyliły się gruszki z jabłkami,i to jeszcze gruszki rosnące na wierzbie.Więc cieszmy się że powstanie orkiestra,oby tylko nie zagrała marsza żałobnego dla naszego grodu

MCK - Marne Czasy Kultury 29.11.2015 22:35
Myślę, że szkoda każdego domu kultury. Domy kultury stwarzają możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego i samorealizacji w różnych dziedzinach sztuki i edukacji kulturalnej. Proponuje zajęcia artystyczne i hobbystyczne, koncerty, spektakle, wystawy, wycieczki czy imprezy plenerowe itp. Przez lata domy kultury budowały swoją tożsamość a przez to wykształciła się ich odrębność zaznaczona różnorodnością oferty. W ciągu ostatnich kilku lat prawie wszystkie placówki nastawiły się na rozwój swoje oferty, co widać chociażby w efektach ich działań i w jakości realizacji projektów. Tylko jeden "dom kultury" obrał zupełnie inną drogę "redukując do minimum" wszystkie zajęcia. Dodatkowo cześć zostało scedowane na zewnętrzne podmioty, które to tylko owe zajęcia prowadza w siedzibie "domu kultury" nie mając w zasadzie nic z nim wspólnego. Zarządza tym "domem kultury" miła pani, której jedynym celem jest robienie sobie zdjęć z Prezydentem. Ta osoba jest przymierzana do objęcia sterów Tomaszowskiej Kultury( pisze tą nazwę jeszcze przez duże T i K). W odczuciu wszystkich to kierownictwo doprowadzi do tego, że domy skurczą swoją ofertę a wszystko to co jest cenne zostanie przeniesione poza placówki stając się podstawą do święcenia sukcesów jako własnej zasługi pod szyldem w/w Pani.

pofe 29.11.2015 13:31
Proponuję sondę: kto powinien stać na czele tego Centrum Kultury? Macie jakieś pomysły?

Hania 29.11.2015 20:53
radny Misiak

Ja 29.11.2015 12:37
Jezeli ktos uwaza, ze to teraz dobrze funkcjonowalo to nie mam pytan. Wiekszy moze wiecej. To oczywiste. I moze skoncza sie czasy gdzie 22 imprezy w jeden dzien, a pozniej dlugo nic.

Jolka 29.11.2015 11:40
Kiedy ruszy teatr w Tomaszowie? mieszkam tu ale do teatru to muszę do Łodzi dojeżdać...

ObserwatorTM 29.11.2015 23:22
Teatr? Jeżeli jeździ Pani do Łodzi to czy sale w których grane są spektakle przypominają salę kina Włókniarz, zarówno pod względem wizualnym jak i funkcjonalnym? Założę się że nie, także tutaj szukałbym problemu.

Olo 30.11.2015 10:07
kobieto! a kto tu pójdzie do Teatru? aktorzy nie mieliby dla kogo grać, chyba że kabareciarze, to tak.

ObserwatorTM 30.11.2015 12:26
Ale nawet kabareciarzy jakoś w naszym mieście nie widać, chociaż w jakiś sposób zastępują to sesje live rady miasta

Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim 29.11.2015 09:14
Popieram to co powiedział radny Tomasz Zdonek mówiąc o Skansenie rzeki Pilicy. Tyko zasługa Andrzeja Kobalczyka jest to, że powstał i jest w takim kształcie. Z tego co mi Andrzej mówił wszelkie władze sceptycznie podchodziły do realizacji jego pomysłu. Dopiero kiedy wszystko się udało chętnych do medali było co niemiara. W kulturze, tak jak w sporcie. 1 + 1 nie daje 2. Boje się, ze Skansen na tym straci i jedyna instytucja kulturalna w mieście mojego urodzenia, znana w całej Polsce,już niczym się nie będzie wyróżniała. A być może starci takiego pasjonata jakim jest Kobalczyk. Andrzej trzymaj się!

mieszkający nad zalewem 30.11.2015 07:53
po co o sobie pisać u kolegi? znam takich co zanosili podziękowania do tygodnika na siebie i też byli zadowoleni

N 29.11.2015 00:29
Ajdejano a kto rządził miastem w 2 poprzednich kadencja? Zapomniałeś czy dementuje starcza cie dopadła???

pucybut 28.11.2015 20:17
Centralne zarządzanie - gdzieś już z tym się spotkałem. Tylko gdzie i kiedy. Niech no sobie przypomnę. No dziura w pamięci jak lej po bombie. Ach - juz wiem, przypomniało mi się!! To była za komuny, nawet Komitet Centralny wtedy był. Czy nasz magistrat tez za rok będzie nazywał się Komitet Centralny TM, a I sekretarzem będzie Naczelny Muzykant?

Tomaszowianian 28.11.2015 19:39
Orkiestra najważniejsza bo prezydent jest muzykiem, nieważne że miasto to syf, drogi tragiczne (Ludwikowska i Radomska) do tego rozkopane na zimę. Brak pomyślunku ze strony rządzących aż nadto widoczny

Ajdejano 28.11.2015 19:35
Czytam te różne wpisy w tym temacie i w innych. Jaka to przyjemna moda na "dokładanie do pieca" tym rządzącym z PiS-u. Obojętne: na szczeblu ogólnokrajowym, czy na wsiowym szczeblu tomaszowskim miejsko-powiatowym. Tak nasłuchają się i naoglądają się ludziska telewizji i radia i wierzą, że ten wredny PiS to zdrajca narodu i całej Polski. W naszym wsiowym miejsko-powiatowym światku PiS rządzi dopiero od roku, natomiast w Polsce parlamentarny PiS dopier.... tym wygibusom z po dopiero miesiąc temu. Jednak i w naszej wsiowej społeczności jak i w ogólnopolskiej - wielka moda na dołożenie temu wrednemu PiS-owi. Jakie ogólnopolskie załamanie !!! Niesiołowski, Katarazińska - wyrywają z głowy resztkę włosów. Żeby się tylko nie pochlastali. No - ten PiS - to katastrofa !!! Z pewnością, Kaczor zeżre wszystkich żywcem !!! No tak: prezio to przecież tylko muzykant. No i dlaczego ten muzykant nie zrobił więcej w ciągu jednego roku niż poprzednik w ciągu ośmiu lat ?!?! No, ale - jak to miło komuś dopier.... - co ?

MCK - Marne Czasy Kultury 28.11.2015 23:22
Przez osiem długich lat obecni rządzący mówili nam, że ich poprzednicy nasz oszukiwali, zawłaszczali państwo dla siebie, rozdawali stanowiska na lewo i prawo itd. I nagle gdy doszli do władzy po tych osmu latach uznali, że można robić to samo. Robią to pod hasłami zmiany, i oczyszczania państwa z patologii. Problem z tym, że czy to będzie PiS czy PO efekt powyborczy będzie taki sam. Jednak skoro głosi się hasło o służbie władzy dla ludności oraz braku zgody na partyjniactwo, kumoterstwo i rozdawnictwo etatów....... to wypada z czystej przyzwoitości przepracować chociaż pełną kadencję by udowodnić wszystkim w koło, że się ma czyste ręce. Jednak w przypadku Pana Witko okazało się, że nie ma na co czekać i trzeba raz dwa dziesięć kombinować tak by wszystkich odwołać, wszystko zlikwidować, tu połączyć tam podzielić i to tylko po to by ludziom ze swojego zaplecza żyło się lepiej. Na koniec prezydent i radni wybierani są po to by służyć społeczności swojego miasta, by o nie dbać przede wszystkim bez względu na swoje przekonania partyjne i światopogląd.

olrajt 01.12.2015 10:50
bo PIS to rzeczywiście katastrofa. Tylko "ciemnemu ludowi" to nie przeszkadza. Myślę, że to albo karierowicze, albo analfabeci prawno-gospodarczy. Boję się prawa narodu nad prawem i Polski dla Polaków.

K2222 28.11.2015 17:27
No ba, orkiestra musi być, Prezydent Witko ma rację i pewnie widzi tam dla siebie miejsce, wszak jest przecież muzykantem.

Ja 28.11.2015 12:25
Ile w Was nienawisci.... Porazka. Akurat laczenie placowek to swietny pomysl. Pare lat temu zrobili tak w belchatowie (PO chyba) i pomysl wypalil. Orkiestra to byl przyklad.

MCK - Marne Czasy Kultury 28.11.2015 13:52
Tu nie chodzi o idę łączenia, gdyż pewnie ma ona sens i może przynieść korzyści, ale o osobę która w zamyśle władzy ma tym zarządzać. Ta osoba to taka tajemnicą poliszynela, o której wszyscy wiedzą a władza udaje, że wyłonią ją w konkursie. Moim zdaniem to będzie swoisty test dla Pana Prezydenta w którym okaże się na ile może On wyzbyć się reprezentowania swoich partykularnych interesów oraz interesów swego zaplecza. Moim zdaniem akurat na tym stanowisku potrzeba człowiek w wyczuciem problemów związanych z kultura. Kulturą, której potencjał znajduje się w poszczególnych placówkach. Wystarczy spojrzeć na pewną prawidłowość, która zaznacza się w aktywności kulturalnej poszczególnych ośrodków. Proszę tego nie mylić z bywaniem Prezesów tych ośrodków na salonach bo to nie to samo, a i z misją ośrodków kultury też nie ma nic wspólnego.

kiki 28.11.2015 10:44
A co ta okestra grywać będzie ?....wszystko, czy tylko międzynarodówkę, k szerząc kulturę czterech narodów w Tomaszowie Mazowieckim ?....

mKIKI 28.11.2015 15:28
,,Międzynarodówka,, to już była w ubiegłej epoce wg klucza: ,,Wyklęty powstań ludu ziemi ...,, - wstawali partyjni. ,,Powstańcie, których dręczy głód ... - wstawali bezpartyjni.

MCK - Marne Czasy Kultury 28.11.2015 10:40
"W MCK pojawi się możliwość elastycznego dysponowania pracownikami oraz organizacji harmonogramu pracy w sposób umożliwiający wszechstronną realizację założonych celów i zadań." - Czyli od nowego roku każdy pracownik ośrodka kultury będzie miał obowiązek sprzedać 200 biletów na "Okna Czasu". Szkoleniem "akwizytorów kultury" zajmie się nie kto inny tylko ................... a kto zgadnie to ma bilet za darmo.

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Polecane
Zmiany w ProkuraturachJak rozwijać umiejętności miękkie i dlaczego są tak istotne dla kariery?O bezpieczeństwie Za PilicąKolejna impreza Automobilklubu przed namiPierwszy raz w naszym szpitaluZbrodnia w lesie w okolicach Smardzewic40 lat minęłoŚredniowiecze w SkansenieTHOMAS ANDERS WYSTĄPI W ARENIE LODOWEJLechia Tomaszów Mazowiecki - Bogdanka Arka Chełm 2:3Wśród najlepszych z biologiiZrozpaczeni rodzice błagają o pomoc
Reklama
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 331 Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 331 Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 331 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 9 w kolorze buk oraz wieszak ubraniowy z lustrem.PB 331 to najpopularniejszy model łóżka w ofercie Elbur. Domowy charakter, praktyczne funkcje i sprawdzone rozwiązanie powodują, że jest stosowane z powodzeniem w placówkach opieki długoterminowej oraz w środowisku domowym. Ze względu na możliwość dopasowania koloru harmonijnie wpisuje się w każde otoczenie.Więcej informacjiKolory standardowe:C1 bukC2 buk jasnyKolory niestandardowe*:C4 nabuccoC5 klonC6 akacjaC7 dąb jasnyC8 orzechC153 dąb sonomaDETALE PRODUKTU:1. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka4. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu2. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji5. Solidne koło z hamulcem3. Leże z regulacją twardości6. Szeroka gama kolorystycznaOPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 40 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:215 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 22 cmCiężar całkowity:99,8 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJE ŁÓŻKA REHABILITACYJNEGO 
Reklama
Napisz do nas
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama