Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 03:04
Reklama
Reklama Makaron Czaniecki - konkurs

Borki znowu na sprzedaż

Wolę Borki od Majorki - czy ktoś jeszcze pamięta to hasło? Kilka lat temu Powiat Tomaszowski przejął na własność Ośrodek Wypoczynkowy w Borkach na Zalewem Sulejowskim. Od tego czasu rozpoczął się jego stopniowy upadek, który poskutkował tym, że dzisiaj jest on całkowitym rozkładzie i nadaje się jedynie do zrównania z ziemią. Wstępne wyceny szacowały jego wartość nawet na ponad 20 milionów złotych. Dzisiaj kwota ta wywołuje jedynie uśmiech na twarzach rzeczoznawców majątkowych.

We wrześniu  Rada Powiatu Tomaszowskiego wyraziła zgodę na wydzierżawienie obiektu w całości lub w części. Zanim jednak rozpocznie się poszukiwanie potencjalnego dzierżawcy (chociaż słychać, że tacy już się pojawiają) nastąpi jeszcze jedna próba sprzedaży całości terenów. Wykonano nawet nowy operat szacunkowy, który cenę określił na poziomie 7 milionów złotych.

 

16 listopada na tablicy ogłoszeń Wydziału Architektury i  Nieruchomościami (I piętro) Starostwa Powiatowego,  został wywieszony na okres 21 dni, wykaz dotyczący nieruchomości zbudowanej przeznaczonej do sprzedaży, położonej w obrębie Swolszewice Małe, jednostka ewidencyjna Tomaszów Mazowiecki - Gmina, obejmującej obszar Ośrodka Szkoleniowo-wypoczynkowego BORKI w Swolszewicach Małych.

 

Czy znajdzie się nabywca na całość? Jest to raczej mało prawdopodobne Cena i obszar nie zachęcają do inwestowania w tym miejscu. Dużo sensowniejsze jednak wydawałoby się rozparcelowanie gruntów i ich sprzedaż kawałek po kawałku.

 

Szczegółowo o Borkach:

Borki po inwentaryzacji

To już tylko ruiny

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
22.11.2015 21:16
Urzędnicy,jeśli możecie sprzedajcie to z głową a nie z ambicjami(często-gęsto chorymi i bez pokrycia),lepiej niech rozkwitną Borki niż zalew,już raz je zniszczono,dajmy je w prywatne ręce a mają szanse rozkwitnąć,patrzcie trochę dalej niż własne biurko.

Wyborca 19.11.2015 21:44
Panie redaktorze, słusznie Pan zauważył, że Wistom sprzedano w całości a dopiero potem podzielono i wtedy miasto straciło, kto to wtedy zrobił czy nie obecny Pan starosta? czyżby historia zatoczyła koło? Pilnuj Pan jako radny teraz pieniędzy starostwa, żeby teraz ono nie straciło.

he-man 18.11.2015 20:44
Dojadą nowiutkimi autami, które dostaną od rządu bo im się należy. Są przeciez biednymi uchodźcami. Ja jestem stanowczo przeciwko umieszczania tam uchodźców. A jak Gienek ich chce, to niech przyjmie ich do siebie do domu. A co do ceny. 7 mln za 10ha, nie uzbrojona działkę to stanowczo za dużo. Niestety urzędnicy za bardzo chcą zbić kokosy na jej sprzedaży. Dla tego terenu powinien byc zrobiony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, a sama działka sprzedana za niewielką kwotę. Bo jak cos tam powstanie to okoliczni mieszkańcy mogliby znaleźć zatrudnienie, i turystów mogłaby nowa inwestycja ściągnąć. Trzeba tylko pomyśleć i wziąć się do prac a nie zbijać bąki i czekać na arabskiego szejka z workiem pieniędzy.

Gienek 18.11.2015 12:02
Mam niedaleko dom i ośrodek dla uchodźców nie będzie mi przeszkadzać. Osobiście podpiszę zgodę. Muszę poszukać kto koordynuje projekt zasiedlania uchodźców i zgłosić pomysł. Powiat pozbędzie się kłopotu i kilka rodzin zyska dach nad głową w spokojnej okolicy. Ludzie uciekają przed śmiercią. Gdyby tak z nami postępowano jak my z imigrantami to 5 mln Polaków powinno być wydalonych z innych krajów...

no tak 18.11.2015 12:55
tylko że ośrodki dla uchodżców są na kilkaset miejsc, a jak dojadą do miasta na zakupy? chyba nie nowiutkimi niebawem emzetkami? szlag by je trafił po tych dzikusach!

tomaszowianka 18.11.2015 10:24
A może by wydać trochę środków na badania wiertnicze do żródeł ciepłej wody i wtedy ściągnąć inwestora aby pobudował tu termy takie jak np. w Uniejowie. Powstałby kurort, Centrum Rozrywki w malowniczym otoczeniu, do dzieła rajcy miejscy i powiatowi! Z Uniejowa miasta wielkości Wolborza! zrobiono cacko... znane nie tylko w Polsce.

Dimos 18.11.2015 10:00
Przy podziale na mniejsze działki skończy się to tak jak tereny po Wistomie. Z jednej strony coś tam działa ale skala tej działalności nie jest współmierna do poprzedniego obiektu. Podział zawsze prowadzi do zmniejszenia potencjału. Duży inwestor nie wejdzie na małe działki. Podział Borek na mniejsze parcele ma sens gdy będą chciały tam zamieszkać osoby prywatne (mało realne). Luźna propozycja ośrodek dla uchodźców :) Są teraz środki na takie projekty ;)

tutejsza 18.11.2015 10:39
Panie ośrodek dla uchodżców to zrób sobie Pan koło swojego domu a my tutaj chcemy mieć spokój

18.11.2015 10:44
Jest dokładnie odwrotnie. Właśnie Wistomu nie podzielono na mniejsze działki. Gdyby to zrobiono większość terenów już dzisiaj byłaby być może zagospodarowana. Sprzedano całość. Podziału dokonywał dopiero późniejszy nabywca, obciążając dodatkowymi kosztami miasto. Ale to dłuższy temat. Współmierności dawnego ZWCh trudno szukać, chociażby ze względu na poziom rozwoju technologicznego a także stopień degradacji. Podział Borek ma jak najbardziej sens jesli wyodrębnimy pewne strefy zagospodarowania. Nie widzę argumentów dla których działki budowlane miałyby się nie cieszyć tutaj zainteresowaniem. W okolicahc powstają całe osiedla domów jednorodzinnych, często w szczerym polu bez żadnych sróg dojazdowych. Tutaj jednak jakies są. O środkach na ośrodki dla uchodźców nie słyszałem a powstanie takiego u nas jest mało prawdopodobne.

Wyborca 18.11.2015 09:59
A czy to nie jest tak, że ogłosi się drugi, trzeci , czwarty przetarg a w piątym wygra TEN CO MIAŁ GO KUPIĆ, tylko taka ściemę się robi.

Dimos 18.11.2015 09:15
Już pisałem, że brak koncepcji prowadzi takie obiekty do ruiny. W tym przypadku partnerstwo publiczno-prywatne albo sprzedaż za 1/3 wartości ej wyceny. Nie podzielam poglądu podzielenia obiektu na małe działki.

18.11.2015 09:45
Podział działek przy sprzedaży nie przeszkadza a jedynie powoduje wzrost wartości. Im większy obszar, tym niższa cena. Potencjalny nabywca może kupić przecież wszystkie. W przypadku PPP należałoby ogłosić całkiem inny przetarg a własciwie konkurs na koncepcję zagospodarowania. Wiele osób ekscytuje się Borkami, pamiętając czasy ich świetności. nie oszukujmy się, dzisiaj to taki sam plac pod ewentualne inwestycje, jak każdy inny i jakich w okolicach nie brakuje.

..... 17.11.2015 23:19
Szkoda jednego roku, żeby wypracowywać tą samą koncepcje. Powodzenia. Co z obiektem po Domu Dziecka, co Urzędem Pracy.Co z Budowlanką................... ................i na końcu co dalej?

Reklama
Polecane
Ćwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZKNowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaOdkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 3°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama