Spotkanie z generałem

  • 17.11.2015, 21:24
Spotkanie z generałem
Na zaproszenie dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, w dniu 17 listopada br. odbyło się spotkanie uczniów klas wojskowych z Szefem Sztabu Dowództwa Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnych generałem dywizji Ireneuszem Bartniakiem.

W spotkaniu oprócz uczniów udział wzięli dyrektor ZSP nr 1 Dariusz Kwiatkowski, wicedyrektorzy Jolanta Nikodemska i Arkadiusz Broniarek, pomocnik dowódcy 25 BKPow ds. podoficerów st. chor. szt. Jacek Nikodemski oraz opiekun klas wojskowych mjr rez. Sławomir Miszczuk.

 

Na początku spotkania generał Bartniak podziękował za zaproszenie podkreślając, iż jest mu niezmiernie miło gościć w murach naszej szkoły, o której słyszał wiele dobrego nie tylko w zakresie jej osiągnięć w dziedzinie technicznego kształcenia młodzieży, ale również prowadzonego w naszej szkole szkolenia wojskowego. W dobie dzisiejszej sytuacji politycznej w jakiej znalazła się Europa oraz narastającego zagrożenia terrorystycznego, przygotowywanie młodzieży pod kątem wiedzy i umiejętności ogólnowojskowych, w duchu patriotyzmu i poszanowania demokratycznych praw człowieka, jest niezmiernie ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa  narodowego.

 

W dalszej części spotkania Pan generał opowiedział zebranym o swojej żołnierskiej trudnej drodze do generalskich szlifów, oraz o wyrzeczeniach i oczekiwaniach jakim musiał sprostać, zanim został generałem. Wskazał nie tylko na wysiłek i trudności jakie napotkają Ci spośród uczniów, którzy zdecydują się na kontynuację nauki i służby w wojsku, ale  przede wszystkim na odpowiedzialność jaka będzie im towarzyszyła w wyborze tej niełatwej drogi. Podczas spotkania generał odpowiadał również na wiele pytań zadawanych przez uczniów, dzielił się z nimi wieloma spostrzeżeniami i praktycznymi radami dotyczącymi właściwego przygotowania się do nauki w szkołach wojskowych.

 

Na zakończenie Pan generał Bartniak wręczył upominki przewodniczącym obu klas oraz wybranym przez nich najlepszym uczniom. Spotkanie zakończyła wizyta w klasie wojskowej oraz szkolnym kąciku wojskowym.

 

Tekst: mjr rez. Sławomir Miszczuk

Zdjęcia: Jacek Matyszewski

 

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Raven
Raven 20.11.2015, 10:08
Bezpośredni podwładny- tam.... w kraju nie. Zresztą nie pracuje już w Tomaszowie od ponad 5 lat. Ale nie zgadzam się z bzdurami tu wypisywanymi. Możesz sobie mnie krytykować. Różnica jest taka, że ja wiem o czym pisze a tobie się tylko wydaje, albo usłyszałeś coś i wydaje się wam, że pozjadałeś wszystkie rozumy. A podsumowując tę rozmowę... to nie dysponujesz żadnym argumentem na potwierdzenie swoich teorii, a hejtować innych potrafi nawet najgłupszy.
es
es 19.11.2015, 10:04
Bezpośredni podwładny - bez komentarza - "zawsze z wiatrem, nigdy pod wiatr"
Raven
Raven 19.11.2015, 08:30
Es akurat....nie muszę pytać służyłem w tej brygadzie ponad 15 lat a z gen. Bartniakiem byłem w Iraku jako bezpośredni podwładny więc nie opowiadaj rzeczy o których nie masz pojęcia. Widzę jednak, że używanie ggogle przekracza to twój poziom pojmowania więc co się dziwić poziomowi wypowiedzi.
prywatnie
prywatnie 18.11.2015, 09:49
brat pani Nikodemskiej, wicedyrektorki szkoły i już wszystko jasne
rodzina
rodzina 18.11.2015, 13:23
jest najważniejsza, nie zapominaj o prywatnym mężu;)!
es
es 18.11.2015, 08:57
Wziąć udział to jeszcze nie wszystko. Są dowódcy którzy wołają" za mną" a są i tacy którzy stojąc z tyłu wrzeszczą" naprzód" i ledwo swój "brzuchol" w mundur mieszczą! Za tymi pierwszymi żołnierz skoczy w ogień - byli tacy i w tej Brygadzie - popytaj dowiesz się!
Raven
Raven 18.11.2015, 08:31
Żenadą jest twój komentarz es. Jakbyś wbił sobie w google gen. Bartniaka to byś wiedział w jakich misjach brał udział i dowiedziałbyś się ze jest prawdziwym Weteranem.
es
es 18.11.2015, 09:43
A co to jest to google i gdzie się go wbija?
es
es 18.11.2015, 07:34
Największa "wazelina" w wojsku. Trzeba było zaprosić prawdziwego Weterana który walczył w Afganistanie, a nie kogoś takiego! Żenada!

Pozostałe