Czym się kierować wybierając pościel hotelową?

  • 11.01.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Czym się kierować wybierając pościel hotelową?
Pościel hotelowa to szczególny rodzaj tekstyliów, który znacząco różni się od tej używanej w warunkach domowych. Odpowiada ona za kształtowanie wizerunku hotelu w oczach klientów, który w zależności od jej stanu, znacząco rzutuje na opinię o danym obiekcie. Goście rezerwujący nocleg w hotelu oczekują od bielizny pościelowej nienagannej czystości i świeżości, dlatego też właściciel obiektu noclegowego powinien przykładać sporą wagę do zapewnienia najwyższego standardu wyposażenia pokoju, w tym także higienicznie czystej, wytrzymałej i estetycznie wyglądającej pościeli. Dobór odpowiednich materiałów i wzorów jest najlepszą wizytówką hotelu, zapewniającą tworzenie pozytywnego wrażenia u nocujących gości.

Specyfika tekstyliów hotelowych

Pościel hotelowa jest pościelą przemysłową, która ma za zadanie służyć klientom przez długi czas, nie tracąc walorów wizualnych oraz wytrzymałościowych. Utrzymanie odpowiednich parametrów odporności pościeli hotelowej nierozerwalnie związane jest z koniecznością częstej i intensywnej konserwacji i dezynfekcji tego typu tekstyliów. Każdy gość hotelowy oczekuje, że pościel hotelowa, znajdująca się w pokoju, będzie odpowiednio wyczyszczona i pachnąca oraz przyjemna w użytkowaniu. Z tego powodu materiały na pościel hotelową charakteryzują się większą gramaturą, niż standardowe komplety poszewek. Pościel domowa posiada najczęściej gramaturę 125g/mkw, a hotelowa do 160g/mkw.

Również przepisy prania i konserwacji są zgoła inne w przypadku pościeli hotelowej. Ze względów higienicznych powinna być ona prana w wysokiej temperaturze 95°C, maglowana, pilingowana oraz dezynfekowana co 1-3dni. Parametry mechaniczne cechujące pościel hotelową są dobrane tak, aby powyższe procedury nie miały wpływu na jej kształt, rozmiar i nie mechaciły powierzchni. Tę właściwość osiąga się dzięki zastosowaniu charakterystycznego splotu tkanin, które zbudowane są z długich, gładkich włókien. Oprócz odpowiedniego splotu konieczne jest zastosowanie w procesie ich produkcji specjalnych nici rdzeniowych, odpornych na wysokie temperatury, odpowiednio zabezpieczonych zakończeń ściegów oraz zastosowanie zakładki hotelowej, zamiast zamków lub guzików. Istotną kwestią w wyborze pościeli hotelowej jest także rodzaj tkaniny. Obecnie najpopularniejszą jest bawełna lub polibawełna, z domieszką poliestru. Materiały te zapewniają dobrą wchłanialność potu oraz przepuszczalność powietrza, jak również są łatwe w konserwacji, m. in. dzięki możliwości ich chlorowania i krochmalenia.

Standardowa biel czy odważne kolory?

Właściciele hoteli często stają przed dylematem dotyczącym koloru, jaki ma posiadać pościel hotelowa. Najpopularniejszym wzorem od wielu lat w sklepie https://posciel.to/posciel-hotelowa jest biały motyw w pasy. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest łatwość w utrzymaniu czystości, świeżości, połysku i trwałości. Białą pościel hotelowa zawsze wygląda elegancko i higienicznie, niezależnie od wystroju wnętrza. Białe pościele w żadnym wypadku nie są równoznaczne z nudą i monotonią. Wręcz przeciwnie- do wyboru jest cały wachlarz motywów, które można na nich zastosować, jak również istnieje możliwość pokuszenia się o zamówienie pościeli z haftem, przedstawiającym logo lub nazwę hotelu. Ponadto biel jest kolorem neutralnym i wygląda bardzo estetycznie. Z tego powodu zdecydowana mniejszość hotelarzy decyduje się na zakup pościeli hotelowej w odcieniach pasteli lub kolorach dopasowanych do koloru wnętrza.

Wybierając pościel hotelową należy więc szczególną uwagę zwrócić na jej parametry wytrzymałościowe, dbałość wykonania oraz łatwość w utrzymaniu czystości, aby posłużyła przez dłuższy czas i mimo częstych konserwacji cieszyła się nienagannymi walorami wizualnymi.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: