Cyfrowa drukarnia etykiet samoprzylepnych

  • 06.01.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Cyfrowa drukarnia etykiet samoprzylepnych
Bogata oferta wielu drukarni cyfrowych obejmuje często etykiety samoprzylepne z nadrukiem. Taki produkt ma szerokie zastosowanie, nie tylko w sklepach z towarem na wagę czy fabrykach, ale także w domu czy w pracy. Duża różnorodność etykiet, powstających z wykorzystaniem kilku sposobów nadruku oraz różnych nośników, może być przydatna w rękodziele, przy organizacji imprez czy w wielu innych przypadkach, w których ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia zamawiającego. Oto kilka pomysłów, w których mogą znaleźć zastosowanie takie produkty.

Rodzaje etykiet

Etykiety samoprzylepne na rolce, zwane potocznie nalepkami, mogą być wykonane z papieru, papieru z powierzchnią ochronną lub tworzywa sztucznego, najczęściej folii PP. Często spotykane w sklepach są także etykiety termiczne. Drukarnia cyfrowa ma w ofercie zwykle możliwość wykonania etykiet w technologii druku offsetowego, fleksografii, cold stamping, druku cyfrowego i sitodruku. Etykiety mają klej, który w zależności od rodzaju, może umożliwiać łatwe odklejanie, albo też na przykład w przypadku etykiet samokruszących — mocno trzyma i uniemożliwia zdjęcie nalepki bez jej uszkodzenia. Druk etykiet (można go zamówić np. W drukarni cyfrowej Arti-Bau - https://artibau.pl/) możliwy jest zarówno w pojedynczym kolorze, jak i wielokolorowy, w zależności od zastosowanej techniki. Istnieje również opcja nanoszenia specjalnych barw ozdobnych, takich jak złoty czy srebrny, również na powierzchni błyszczącej.

Wykorzystanie etykiet na co dzień

Poza standardowym wykorzystaniem w handlu i oznakowaniu towarów, etykiety samoprzylepne na rolce mogą znaleźć zastosowanie w życiu codziennym. Kiedyś na przykład popularne były nalepki adresowe, które drukarnia cyfrowa mogła wykonać na zamówienie. Ciekawe etykiety samoprzylepne z nadrukiem mogą służyć personalizacji przedmiotów codziennego użytku, książek czy zeszytów szkolnych. Etykiety na słoiki wykorzystywane są nie tylko w fabrykach, ale także w domu przy robieniu weków na zimę.

drukarka

Przedsiębiorstwa produkcyjne czy handlowe często również korzystają z usług, jakie oferuje drukarnia etykiet. Limitowane serie towarów z unikatowymi etykietami, nalepki z datą ważności czy składem, a także tłumaczenia etykiet na język polski dla produktów zagranicznych — to tylko jedne z licznych zastosowań etykiet samoprzylepnych. Ponieważ profesjonalny druk etykiet pozwala na tworzenie nalepek nawet w niewielkiej ilości, według indywidualnych zamówień, ich zastosowanie może być bardzo różnorodne.

Etykiety samoprzylepne na specjalne okazje

Zdobione etykiety na butelki czy inne przedmioty mogą stanowić wyjątkową ozdobę na weselu albo studniówce. Personalizacja tego typu naklejek, jaką może zapewnić drukarnia etykiet, pozwala na dodanie wyjątkowości zwykłym przedmiotom użytkowym. Często wykorzystywane są także do ozdobienia i jednocześnie oznakowania przetworów czy miodu własnej roboty, wręczanych jako podarunki z różnych okazji. Etykiety na słoiki mogą mieć dowolny kształt, nie trzeba ograniczać się do klasycznych prostokątów, dzięki czemu przedmioty nimi oklejone stają się wyjątkowe.

 

 

Drukarnia Etykiet Arti-Bau

ul. Brzozowa 8

55-040 Ślęza

tel. +48 71 7822678

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: