Kable przy wymianie instalacji elektrycznej

  • 27.02.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Kable przy wymianie instalacji elektrycznej
Remontując stary dom dobrze jest zmodernizować sieć elektryczną w budynku. Aluminiowe przewody, często dawniej stosowane, są dziś uznawane za niebezpieczne, stąd też kwalifikują się do wymiany. Modernizacji podlegają również puszki przyłączeniowe, włączniki oraz gniazdka, a także tablica rozdzielcza, jeśli nadal korzystamy z takiej, wyposażonej w bezpieczniki topikowe. Dlaczego warto modernizować działającą już sieć elektryczną? Przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Często stara instalacja grozi porażeniem prądem bądź pożarem, co w szczególności dotyczy sieci w domach drewnianych. Poza tym korzystanie z nowoczesnych urządzeń elektrycznych może przeciążyć sieć i powodować zwarcia instalacji. Jak zatem zabrać się do wymiany sieci? Oto kilka porad.

Znajdź profesjonalistów

Wymiana całej sieci elektrycznej to ważne przedsięwzięcie i konieczne jest zatrudnienie fachowców. Jeżeli majsterkujemy, samodzielna wymiana gniazdka  nie jest czymś przerastającym nasze możliwości, ale do wymiany całej sieci najlepiej jest zatrudnić wykwalifikowanego elektryka. Pracując na własną rękę moglibyśmy na przykład źle obliczyć napięcie przy podłączaniu bezpieczników, co będzie powodowało zwarcie. Dlatego rozsądnym rozwiązaniem jest poszukanie fachowców.

Zadbaj o zaopatrzenie

Wymiana całej sieci w budynku wymaga dużej ilości materiałów. Zakupy najlepiej zrobić w hurtowni elektrycznej, na przykład w https://sklep.elektrospark.pl/kable,7808.html. Tam zaopatrzymy się w odpowiednie kable, gniazdka, włączniki itp. Jeżeli chcemy zrobić zakupy samodzielnie poprośmy elektryka o oszacowanie ilości potrzebnych materiałów. W razie wątpliwości, w wielu hurtowniach specjaliści doradzają przy wyborze. Pamiętajmy również, że innego rodzaju kable stosuje się przy sieciach przemysłowych, a inne potrzebne będą do domu jednorodzinnego. Inaczej również wygląda przewód światłowodowy, oraz zwykły telekomunikacyjny. Dlatego też najlepiej jest poradzić się fachowca w kwestii wyboru. Dobrze jest też kupić przewód odrobinę na wyrost, żeby uniknąć problemu w razie drobnego błędu w szacunkach. 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: