Kredyt z doradcą czy porównywarką? Sprawdź różnice

  • 28.02.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Kredyt z doradcą czy porównywarką? Sprawdź różnice
W najbliższym czasie planujesz zaciągnąć kredyt gotówkowy i masz świadomość, jak ważne jest porównanie dostępnych ofert. Wcale jednak nie musisz robić tego samodzielnie. Możesz skorzystać z pomocy doradcy kredytowego lub wesprzeć się serwisem porównywarkowym. Poznaj najważniejsze różnice obu wariantów – to ułatwi podjęcie decyzji.

Samodzielnie pozyskiwanie informacji o konkretnych ofertach kredytowych jest czasochłonne. Nie każdy może poświęcić aż tyle czasu lub po prostu go nie ma. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia, dzięki któremu można uzyskać propozycje najtańszych kredytów.

Kredyt z doradcą – na czym polega?

Doradca kredytowy jest specjalistą, który – po zapoznaniu się z potrzebami potencjalnego kredytobiorcy – przedstawia korzystne oferty kredytowe. Uwzględnia przy tym sytuację materialną oraz oczekiwaniami, np. co do wysokości kwoty, okresu kredytowania. Następnie analizuje poszczególne kredyty i wskazuje na optymalne rozwiązanie.

Porównywarka internetowa – jak działa?

Porównywarka kredytów to internetowe narzędzie, dzięki któremu można szybko i wygodnie przeanalizować poszczególne oferty banków. Potencjalny kredytobiorca zdobywa podstawowe informacje, np. o wymaganiach formalnych, maksymalnej kwocie zobowiązania, okresie kredytowania, wcześniejszej spłacie.

Warto przy tym poznać np. zestawienie najlepszych kredytów gotówkowych na finanse.rankomat.pl. Dzięki niemu można szybko porównać oferty kredytowe, m.in. pod kątem wysokości miesięcznych rat, całkowitej kwoty zobowiązania do spłaty, RRSO (rzeczywistej stopy oprocentowania). Taka analiza pozwoli zaoszczędzić co najmniej kilkaset złotych w całym okresie kredytowania.

Doradca a porównywarka – najważniejsze różnice

Chociaż celem doradcy i porównywarki internetowej jest wsparcie przy zaciąganiu kredytu gotówkowego, można wskazać też kilka różnic.

     Forma doradztwa

Aby uzyskać informacje od doradcy, koniecznością jest bezpośrednie spotkanie w jego biurze. Może to stanowić pewną niedogodność dla osób, które pracują do późnych godzin wieczornych i nie mogą „wyrwać się” z pracy.

Zupełnie inaczej jest w przypadku porównywarki – tutaj masz nieograniczony dostęp. Analizy możesz dokonać zatem o dowolnej porze – bez konieczności wychodzenia z domu.

     Możliwość szybkiego porównania ofert

Doradca kredytowy informuje o poszczególnych ofertach kredytowych, jednak nie prezentuje zestawienia ogólnego. Trudno więc ocenić, która propozycja faktycznie korzystnie wypada na tle innych.

Porównywarka internetowa przedstawia ranking kredytów gotówkowych, co pozwala dokładnie przeanalizować poszczególne rozwiązania. Łatwo można zweryfikować, który kredyt jest najdroższy, a który najtańszy.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: