Smartfon z najlepszym aparatem – 5 polecanych modeli

  • 01.03.2019, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Smartfon z najlepszym aparatem – 5 polecanych modeli
Zdjęcia to jeden z najlepszych sposobów na uchwycenie wyjątkowych momentów. Teraz, aby je wykonać i cieszyć się profesjonalną jakością, wcale nie musisz sięgać po ciężką i nieporęczną lustrzankę. Wystarczy smartfon z dobrym aparatem. Urządzeń, które wpisują się w to kryterium, jest obecnie sporo. A na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Co oznacza tak naprawdę dobry aparat w telefonie komórkowym? Na jakość jego działania składa się wiele czynników. Te najważniejsze to:

  • jakość zamontowanej w nim optyki – najlepiej sprawdza się ta od renomowanych producentów, np. Leica, Zeiss czy Sony,

  • ilość pikseli” – a więc rozdzielczość matrycy aparatu. Im wyższa, tym większa dokładność wykonanych zdjęć (choć nie jest to parametr najważniejszy dla ostrości fotografii),

  • jasność obiektywu – im wyższa, tym lepsze zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych. Warto oczekiwać takiej na poziomie f/1.8, f/1.7, a nawet wyższej,

  • jakość i funkcjonalność oprogramowania – które pozwala udoskonalić zdjęcia. Od niego zależy m.in. Focus aparatu, tonacja kolorystyczna czy rozmaite efekty estetyczne.

Gdzie znaleźć odpowiedni model? Możesz sprawdzić np. smartfon z dobrym aparatem na komorkomat.pl. Porównywarka pozwoli Ci szybko przyjrzeć się kluczowym parametrom aparatu i podjąć najlepszą decyzję.

Jakie modele z dobrym aparatem są warte uwagi?

Wiesz już ogólnie, jakim parametrom się przyglądać, jeśli chcesz cieszyć się naprawdę dobrymi zdjęciami – zarówno selfie, jak i fotografiami otoczenia. A które modele obecnie wpisują się w oczekiwania amatorskich i bardziej profesjonalnych fotografów? Na szczególną uwagę zasługują:

  • Huawei P20 Pro

Flagowiec chińskiego koncernu jest wyposażony nie w dwa, ale w aż trzy tylne obiektywy o matrycach kolejno: 40, 20 oraz 8 Mpx. Takie połączenie pozwala wydobyć z obrazu głębię i uzyskać ciekawe efekty estetyczne, także przy wykonywaniu fotografii w ruchu. Producent wyposażył aparaty w optykę Leica, a jasność obiektywu sięga f/1.6 w głównym 40-megapikselowym aparacie. Do tego dochodzi sztuczna inteligencja, która pozwala automatycznie ustawić perfekcyjne parametry obrazu.

  • Samsung Galaxy S9+

Przygotowany przez koreańskiego giganta flagowiec również zapewnia fenomenalne możliwości wykonywania fotografii. Jasność 12 Mpx matrycy podwójnego aparatu może przyjąć wartość f/1.5 lub f/2.4, a jeden z obiektywów jest szerokokątnych. Takie parametry w połączeniu z niezawodnym oprogramowaniem robią wrażenie.

  • LG V40

Tu, podobnie jak w modelu Huawei, znajdziesz również potrójny aparat główny (16, 12 i 12 Mpx), o jasności obiektywów od f/1.5 do f/2.4. Jak jednak podkreśla recenzja LG V40, absolutną nowością jest podwójny aparat przedni. Dwa obiektywy: 8- i 5-megapikselowy idealnie nadają się do wykonywania portretowych selfie o świetnej jakości.

Warto ponadto wymienić m.in. iPhone’a XS, Asusa ZenFone 5z czy Xiaomi Mi 8. Jest więc z czego wybierać. Przyjrzyj się zatem dostępnym opcjom i znajdź najlepszą dla siebie!

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: