Programowanie zasilaczy laboratoryjnych

  • 30.01.2019, 10:00
Programowanie zasilaczy laboratoryjnych
Cechą charakterystyczną zasilaczy laboratoryjnych jest ich uniwersalność. To prowadzi do tego, że sprawdzają się w różnorodnych branżach, niezależnych od siebie. Korzystać można z nich przy pracach badawczych, ale też dostarczając energię o zróżnicowanej wartości do wybranych maszyn i urządzeń przez określony czas. 

Zaprogramowanie urządzenia

Zasilacze laboratoryjne to sprzęt, który można sobie zaprogramować, aby korzystać z niego w możliwie wydajny sposób. Oczekiwania użytkowników nigdy nie będą przecież takie same. Niektórzy będą chcieli wypróbować zasilacz przy testowaniu układów elektrycznych, a inni będą chcieli doprowadzić stałe napięcie do urządzenia. W związku z tym nie zawsze klienci przy wyborze będą kierować się tymi samymi parametrami, a co za tym idzie rynek jest pełny różnych zasilaczy, tak aby każdemu dogodzić i trafić w jego potrzeby. Zasilacze umożliwiają programowanie:

  • czasu trwania zbocza, zarówno opadającego, jak i narastającego w przypadku napięcia i prądu,

  • rezystancji wewnętrznej,

  • stanu ładowania,

  • napięcia pojawiającego się na zaciskach,

  • pojemności.

Dodatkowo można skorzystać z kilku modeli symulacji, np. z modelu statycznego oraz dynamicznego, zależnie od zaistniałych okoliczności. Pełna oferta zasilaczy laboratoryjnych na http://tespol.com.pl/produkty/zasilacze/. Dostępne zasilacze marki Keithley oraz Rohde & Schwarz.

Stałe monitorowanie prądu

Zasilacze wysokonapięciowe mogą monitorować prąd przez cały czas, nawet w okresie ładowania oraz rozładowania urządzenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdobywać w tym czasie cenne dla specjalistów dane. Są one przy okazji bardzo rzetelne. Monitorować można też pomiary napięć. Zasilacze nie powinny natrafić na żadne zakłócenia, zostały skonstruowane profesjonalnie, aby szumy nie wywierały żadnych niepożądanych działań. Przy pomocy portu cyfrowego można bezpośrednio skomunikować zasilacze laboratoryjne z innymi urządzeniami, aby przesłać do nich np. zebrane podczas badań i testów dane. Nie jest to co prawda konieczne, ale dla większości osób jest to naprawdę korzystna opcja, dlatego użytkownicy jej nie omijają, a nawet bardzo chętnie ją stosują.

Przejrzyste menu

Ciekawostką dla osób zastanawiających się nad zakupem zasilaczy laboratoryjnych jest to, że posiadają one przejrzyste menu, oznaczające w każdym przypadku łatwość obsługi. Nie stanie się więc tak, że zakupione zasilacze wysokonapięciowe będą stać przez długi czas nieużywane w jednym miejscu, ponieważ klienci nie będą potrafili z nich skorzystać. W zasilaczach zastosowano też nowoczesne funkcje graficzne odpowiadające za pojawianie się analizy trendów lub też wyświetlanie różnych sygnałów prądowych i napięciowych. Wyświetlacze posiadają sporą rozdzielczość, dlatego osoba w każdym wieku będzie w stanie przeczytać wiadomości i komunikaty pojawiające się na ekranie. Zrobić to można bez większego wysiłku, więc na urządzeniu można bardzo sprawnie pracować. W czasie rzeczywistym można skorzystać również z wielu ciekawych rzeczy, takich jak śledzenie napięcia na obwodzie otwartym. Urządzenia posiadają wejścia USB oraz LAN. To pozwala zdecydowanie wydajniej z nich korzystać.

 

Inteligentny dom sprawdź, jak łatwo możesz zdalnie sterować automatyką w swoim mieszkaniu.

--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: