Kosmetyki naturalne i higiena jamy ustnej - moc składników aktywnych

  • 29.03.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Kosmetyki naturalne i higiena jamy ustnej - moc składników aktywnych
Kosmetyki naturalne są cenione ze względu na ich skuteczność. Czynne substancje aktywne oddziałują na naszą skórę, zapewniają higienę i bezpieczeństwo. Oprócz kremów, balsamów i środków myjących dostępne są także akcesoria i kosmetyki naturalne do higieny jamy ustnej. Zdrowie uzębienia ma duży wpływ na ogólne funkcjonowanie organizmu, warto więc zadbać o zęby w sposób skuteczny i nieinwazyjny.

Naturalne pasty do mycia zębów - skuteczna profilaktyka

 

Dokładne oczyszczanie zakamarków jamy ustnej zapobiega powstawaniu ognisk bakteryjnych. Dlatego codzienna higiena jamy ustnej stanowi konieczną profilaktykę chorób przyzębia. Naturalne pasty do mycia zębów nie zawierają składników szkodliwych, takich jak cukier, fluor czy parabeny. Bogate są natomiast w naturalne substancje, na przykład ksylitol, który wykazuje właściwości antybakteryjne i wspomaga mineralizację szkliwa. Przywraca także równowagę kwasowo -zasadową w jamie ustnej i tworzy środowisko nieprzyjazne dla mikroorganizmów. Dodatkowo zwiększa produkcję śliny i wspomaga wymiatanie resztek pożywienia z przestrzeni międzyzębowych. Pasty naturalne są także bogate w wyciągi z roślin, które wykazują działanie antybakteryjne, wzmacniają dziąsła i odświeżają oddech. Naturalne pasty wybielające również odznaczają się wysoką skutecznością. Zawdzięczamy to na przykład zawartości aktywnego węgla oraz ekstraktów z ananasa lub chili, które usuwają nagromadzoną płytkę nazębną. 

 

Szczoteczki do zębów z bezpiecznych materiałów

 

Skuteczność higieny uzębienia uzależniona jest także od doboru akcesoriów. Włosie szczoteczki powinno być dostosowane do zapotrzebowania. Osobom borykającym się z problemem wrażliwych dziąseł, zaleca się użycie szczoteczek o miękkim lecz gęstym włosiu. Dzięki temu, zęby są dokładnie oczyszczone bez ryzyka podrażnień i zarysowań. Również szczoteczki o włosiu twardszym, nie powinny powodować rysowania powierzchni szkliwa. Dlatego warto wybierać szczoteczki wykonane z włosia nylonowego, wyróżniającego się średnią miękkością. Ponadto włosie nylonowe wytworzone jest bez dodatku BPA. To szkodliwy składnik chemiczny, wykorzystywany podczas produkcji różnych tworzyw sztucznych. Kolejnym istotnym aspektem jest częstotliwość wymiany szczoteczki. Szczoteczkę powinno się wyrzucać po trzech miesiącach użytkowania. Z tego względu, niebanalne znaczenie dla środowiska ma materiał wykonania szczoteczki. Biodegradowalną propozycją są szczoteczki z drewna bambusowego - to surowiec trwały i ekologiczny. Dla dokładnej i bezpiecznej higieny uzębienia, warto wybierać naturalne pasty i szczoteczki. To nie tylko doskonały sposób oczyszczania zębów, ale również gwarancja bezpieczeństwa dla organizmu. Nasze wybory w tym względzie mają także ogromny wpływ na poziom zanieczyszczenia środowiska. Produkty tego typu znajdziemy online https://kosmetykinaturalne24.pl/pl/c/Higiena-jamy-ustnej/5509.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: