Ramki na zdjęcia - jak je wieszać?

  • 11.09.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Ramki na zdjęcia - jak je wieszać?
Jeśli chodzi o urządzanie wnętrza, nie ma chyba banalniejszej czynności niż wieszanie ramek na zdjęcia. Nie wymaga to wszak wielkiego wysiłku jak wnoszenie kanapy w bloku bez windy. Nie nastręcza też trudności i nie frustruje jak składanie szafy z meblarskiej sieciówki. Niemniej wieszanie ramki możemy sobie znacząco ułatwić, jeżeli poświęcimy chwilę na zastanowienie się nad odpowiednią metodą.

Wiercenie w ścianie – Stałe mocowanie ramek na zdjęcia

Najpewniej pierwszym sposobem wieszania zakupionych ramek na zdjęcia będzie wywiercenie otworu w ścianie aby włożyć w nią odpowiednią śrubkę czy haczyk. Tak się robiło kiedyś, hałasowało, kurzyło i nikt nie narzekał. Być może i teraz nikt nie będzie narzekał, chyba że sąsiad, który odsypia nocną zmianę. Musi wybaczyć, wszak kupiliśmy artystyczne fotografie, oprawiliśmy je w należyte ramki i muszą one wisieć pewnie. I rzeczywiście taka metoda pozwoli nam osiągnąć ten cel. Należy jednak rozważyć czy mamy dostatecznie dużo miejsca na ścianie, gdzie chcemy nasze oprawione fotografie wieszać. Wywiercenie otworów wymaga też precyzji aby wywiercić je równo i w poziomie, zwłaszcza, jeśli chcemy zawiesić dużą ramę, którą trzeba zawiesić na dwóch haczykach. Musimy też zastanowić się nad tym, czy dana fotografia nam się zbyt szybko nie znudzi, gdyż w innym wypadku będziemy musieli mieć alternatywny pomysł jak wykorzystać zamontowane haczyki. Lepiej więc przyjąć, że kiedy wiercimy w ścianie, zawieszone na niej ramki na zdjęcia będą tam widnieć raczej na stałe.

Ramki na zdjęcia – montaż na specjalne plastry

Jeśli reagujemy alergicznie na hałas powinniśmy rozważyć kupno specjalnych plastrów montażowych. Są one dostępne w każdym markecie budowlanym. Nie są może najtańsze (ich ceny wahają się średnio od ośmiu do nawet kilkudziesięciu złotych), lecz idealnie zastąpią wwiercane haczyki. Zaoszczędzą nam też czasu i fatygi, ponieważ ich naklejenie a potem montaż jest banalnie prosty i szybki. Nie ma obawy, że zawieszona ramka spadnie, ponieważ są one bardzo solidne. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, wystarczy że nakleimy dodatkowe plastry. Plastry montażowe sprawdzą się zwłaszcza wtedy, gdy mamy większą liczbę ramek na zdjęcia do zawieszenia. Zamiast wiercić kilka lub kilkanaście dziur w ścianie, to naklejamy plastry i sprawnie je zawieszamy tam gdzie chcemy. Ramki na zdjęcia zawieszone na plastrach można w razie czego łatwo zdjąć, a gdy robimy to w odpowiedni sposób, plastry nie pozostawiają żadnych śladów na ścianie. Mamy więc większą dowolność w zamianie wystroju wnętrza. Ramki na zdjęcia natomiast możemy kupić przez internet. Znajdziemy je chociażby tutaj https://www.oprawiamy.pl/c50,ramki-do-zdjec-i-fotoramki. Kupując ramki wysokiej jakości nie musimy się martwić o sposób montażu. Starannie wykonane egzemplarze zapewnią bezpieczna instalację oraz odpowiednią ekspozycję.

Grupa Tipmedia
Materiał partnera
Podziel się: