Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 02:01
Reklama
Reklama

Porozmawiajmy o zmianach klimatycznych

Zapraszamy na konferencje naukową w ramach "Kongresu Polska Wielki Projekt", która odbędzie się w sobotę, 7 marca w Urzędzie Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Jego głównym punktem będzie panel dyskusyjny dotyczący zmian klimatycznych w Polsce oraz tego, czy i jak możemy się do nich przygotować. Wydarzenie będzie też dobrą okazją do porozmawiania z pracownikami tomaszowskiego magistratu i załatwienia swoich spraw.

Kongres rozpocznie się o godz. 15. Jego głównym punktem będzie panel dyskusyjny ph. „Czy możemy zapobiec suszy?”. Wśród prelegentów znajdą się: Joanna Kopczyńska ‒ zastępca prezesa Wód Polskich ds. zarządzania środowiskiem wodnym, Paweł Sałek ‒ doradca Prezydenta RP ds. klimatu, Artur Michalski ‒ zastępca prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Krystian Szczepański ‒ dyrektor Instytutu Ochrony Środowiska, Kazimierz Perek ‒ dyrektor RDOŚ w Łodzi, mecenas Jędrzej Bujny ‒ prawnik specjalizujący się w tematyce komunalnej, a także Tomasz Duda ‒ dyrektor techniczny Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Skierniewicach.

Przy okazji kongresu odbędzie się również Dzień Otwarty w tomaszowskim Urzędzie Miasta. Na parterze w budynku A (hol główny) od godz. 11 do godz. 15 dyżurować będą pracownicy poszczególnych wydziałów merytorycznych, którzy będą udzielać informacji mieszkańcom.

Dyżur pełnić będą przedstawiciele wydziałów: Ochrony Środowiska; Inwestycji; Architektury; Gospodarki Nieruchomościami; Ewidencji Ludności i Działalności Gospodarczej (będzie np. można złożyć wniosek  o wydanie dowodu osobistego); Podatków i Opłat; Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia; Edukacji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ajdejano 06.03.2020 11:56
Z uwagi na nie najlepszy stan zdrowia, nie przyczołgam się na tę "kunfyryncyje". Chciałbym, aby ktoś ze słuchaczy zapytał np. p. Kopczyńską i p. Szczepańskiego o to, czy: - mają jakiekolwiek rozeznanie o wielkości zasobów wód powierzchniowych i podziemnych do wykorzystania w naszym województwie (o naszym powiecie - nawet nie marzę) w celu likwidacji skutków suszy. Najlepiej, jakby ktoś to podał procentowo i ilościowo w stosunku do całości zasobów wodnych w województwie, - mają jakiekolwiek rozeznanie o aktualnych, technicznych możliwościach poboru wód powierzchniowych i podziemnych w celu likwidacji skutków suszy. Jeżeli takich możliwości nie ma, albo delikwenci nie mają takiego rozeznania, to o czym możemy, k.u. dyskutować w temacie suszy ?!?! Drobna uwaga: wszystkie, aktualne źródła wod powierzchniowych i podziemnych, w 90% są przystosowane jedynie do poboru wody do celów gospodarczych i socjalno-bytowych. Więc pozostaje pytanie: czy są czynione kroki, aby przygotować ujęcia wody również na pobór wód np. do nawodnień. Na tym tle: Polska to kraj - jeden z najuboższych w zasoby wodne: powierzchniowe i podziemne. PS. O bu.r.d.e.l.u, jaki stworzyło nowe, skopane, Prawo wodne - już nie wspomnę (od 2017 r. już trzy razy było zmieniane).

Ajdejano 04.03.2020 13:30
Dodatek nr 2: do p. Joanny Kopczyńskiej i do p. Krystiana Szczepańskiego (jedni z wielu "prelegentów" na tej "kunfyryncyi"): zapoznajcie się wcześniej z wieloma terminami, dotyczącymi zasobów wód powierzchniowych i podziemnych. Te terminy są zawarte w: Prawie wodnym, Prawie ochrony środowiska, Prawie geologicznym. Jedynie zasoby wód powierzchniowych i wód podziemnych mogą pomóc nam - ludziom w zapobieganiu skutkom suszy. PS. Będę na tym sabacie niedouczonych urzędasów w sobotę i Was przepytam.

Ajdejano 03.03.2020 22:33
Cytat z powyższego materiału: >>Kongres rozpocznie się o godz. 15. Jego głównym punktem będzie panel dyskusyjny ph. „Czy możemy zapobiec suszy?”.<< Oczywiście - błąd w sztuce: zjawisku suszy nie możemy zapobiec, natomiast możemy zapobiegać SKUTKOM tej suszy. Chyba tam pójdę i posłucham, co nam zaproponują ci prześwietni przedstawiciele różnych urzędów, powołanych głównie do "niczego nierobienia" . Dobrze, że ci prześwietni przedstawiciele zostali nazwani tylko "prelegentami", a nie np. naukowcami albo chociaż fachowcami. Kiedyś tzn. "za komuny" byli tacy różni partyjni agitatorzy, też nazywani "prelegentami". Źle mi to określenie w uszach dzwoni.... PS. Na temat wody cokolwiek mogę z tymi "prelegentami" pogadać... i parę ciekawych (nie zawsze łatwych) tematów mogę im podrzucić.

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Polecane
Ekstraklasa piłkarska - Widzew - Lech 1:1Lechia zwycięska na wyjeździeZmarł ks. prałat Edward WieczorekLewica ogłosiła program do PE: prawa pracownicze, Karta Praw Kobiet, Europejski Fundusz MieszkaniowySondaż: 64,3 proc. badanych za budową umocnień na granicy z Rosją i Białorusią, 16,5 proc. przeciwOgórek trzecim wiceprzewodniczącymTragiczny pożar na ulicy KołłątajaZapraszamy na spotkanie z RzecznikiemHejt, cyberprzemoc i mowa nienawiściSynoptyk IMGW: niedziela przyniesie więcej opadów i burzW niedzielę w Kościele katolickim przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego„Inny punkt widzenia – Wiosenne przebudzenie”
Reklama
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama