Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 14:42
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Artykuły

FILM BALKONOWY
FILM BALKONOWY

Seans z Cyklu Kultura Dostępna

Dzisiaj, 11:08
Sprzedaż nieruchomości dziecka nie będzie łatwa?
Sprzedaż nieruchomości dziecka nie będzie łatwa?

Dzieci czasem stają się właścicielami nieruchomości (np. w ramach spadku). Wyjaśniamy, czy sprzedaż nieruchomości dziecka stanowi problem.

Dzisiaj, 10:26
Wolbórka zarasta. Co na to Wody Polskie?
Wolbórka zarasta. Co na to Wody Polskie?

Posłowie domagają się powołanie komisji śledczej w sprawie zaniedbań, jakie doprowadziły do katastrofy ekologicznej na rzece Odrze. Ich zdaniem mogło dojść do zaniedbań ze strony Wód Polskich. Posłanka Anita Sowińska zwraca uwagę na szereg czynników, które mogły mieć wpływ na obecną sytuację na Odrze. Co gorsza podobne zdarzenia związane z pojawiającymi się tzw. śniętymi rybami wystąpiły też na Nerze w okolicach Łęczycy. W ubiegłym roku woda wyrzucała na brzeg martwe ryby nad Zalewem Sulejowskim. Powstaje więc oczywiste pytanie, czy Gospodarstwo Wody Polskie wywiązuje się skutecznie ze swoich obowiązków. Od jakiegoś czasu spacerując ulicą Warszawską możemy obserwować zarastanie rzeki Wolbórki. Roślinność zdominowała nurt szczególnie na odcinku od mostu na ulicy Legionów do Warszawskiej. Władze miasta corocznie wysyłają pisma w sprawie oczyszczania rzeki. Przypomina to jednak prawdziwą walkę z wiatrakami.

Dzisiaj, 10:02
W Kościele katolickim 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
W Kościele katolickim 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Początki świętowania Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny sięgają przełomu V i VI wieku. Od 1950 r. prawda ta została ogłoszona w Kościele katolickim jako dogmat. Wskazuje ona na godność ludzkiej osoby oraz jej powołanie, którym jest wieczne szczęście z Bogiem - powiedział PAP mariolog o. prof. Grzegorz Bartosik.

Dzisiaj, 09:40
IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem i upałem
IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem i upałem

Od godziny 14 w poniedziałek w całej zachodniej i południowej Polsce spodziewane są burze z gradem - IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Synoptycy ostrzegają też przed upałem w północnej części kraju, z wyjątkiem pasa nadmorskiego.

Dzisiaj, 09:21
Na kajakach ku pamięci Romana Dmowskiego
Na kajakach ku pamięci Romana Dmowskiego

13. 08 2022r. odbył się II Rodzinny Spływ Kajakowy im Romana Dmowskiego, organizowany w miesiącu sierpniu przez Prezesa Koła Ruchu Narodowego w Tomaszowie Rafała Wójciaka.

Dzisiaj, 09:07
Stopa dziecka ważna niesłychanie
Stopa dziecka ważna niesłychanie

Aż 86% społeczeństwa ma problemy ze stopami, w tym DZIECI. Zadbaj o stopy najmłodszych w kilku prosty krokach:

Dzisiaj, 08:00
Druga przegrana. Tym razem na własnym boisku
Druga przegrana. Tym razem na własnym boisku

Nie tak inaugurację nowego sezonu 2022/2023 wyobrażali sobie zawodnicy i kicie Lechii Tomaszów Mazowiecki. Zielono-czerwoni w spotkaniu 2. kolejki I grupy III ligi przegrali na własnym boisku z beniaminkiem Mławianką Mława 1:3 (0:1). Tomaszowianom nie pomogła nawet gra w przewadze od 74. minuty spotkania.

Wczoraj, 12:21
Kolejna rocznica Cudu nad Wisłą także w Tomaszowie. Świętowali kawalerzyści
Kolejna rocznica Cudu nad Wisłą także w Tomaszowie. Świętowali kawalerzyści

Weekend z wojskiem" – pod takim hasłem odbyło się Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Wczoraj, 11:41    1    2
LOKALNI NIEBANALNI już po raz XV
LOKALNI NIEBANALNI już po raz XV

Serdecznie zapraszamy do udziału i zaprezentowania się wszystkie stowarzyszenia, fundacje, podmioty działalności pożytku publicznego, nieformalne grupy inicjatyw lokalnych oraz instytucje kultury, które prowadzą działalność na terenie Tomaszowa Mazowieckiego. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do dnia 19 sierpnia 2022 r.

Wczoraj, 10:19
Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego przed wyborami
Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego przed wyborami

Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego ogłosił nabór przedstawicieli sektora pozarządowego do Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Zgłoszenia są przyjmowane w okresie 12 - 31 sierpnia 2022 r.

Wczoraj, 10:00
Kolejne opaski bezpieczeństwa trafiły do seniorów
Kolejne opaski bezpieczeństwa trafiły do seniorów

40 opasek bezpieczeństwa trafiło do tomaszowskich seniorów. Kolejnych 20 opasek zostanie przekazanych tomaszowskim seniorom jeszcze w sierpniu. Osobisty System Alarmowy  to urządzenie stworzone z myślą o osobach potrzebujących.

13.08.2022 10:44    2
Czy Lechia wygra swój pierwszy mecz przed własną publicznością?
Czy Lechia wygra swój pierwszy mecz przed własną publicznością?

Czy tomaszowska inauguracja sezonu będzie udana przekonamy się już dzisiaj w czasie meczu na stadionie przy ulicy Nowowiejskiej. Start o godzinie 17

13.08.2022 10:08
Muzyka André Rieu powraca do kin Helios!
Muzyka André Rieu powraca do kin Helios!

Przed widzami kochającymi porywające, muzyczne seanse wielkie emocje. Podczas weekendu 19-21 sierpnia w wybranych kinach sieci w ramach projektu Helios na Scenie wyświetlony zostanie koncert znanego na całym świecie holenderskiego skrzypka i dyrygenta André Rieu pod tytułem „Niech znów nastaną szczęśliwe dni”.

13.08.2022 09:54
Sposoby na przedłużenie stosunku
Sposoby na przedłużenie stosunku

Seks to – wbrew temu, co często wmawia nam popkultura – nie całonocny maraton. Oczywiście, to, co daje nam erotyczne spełnienie, jest sprawą w znacznym stopniu indywidualną i jeśli para lubi kilkudziesięciominutowe zbliżenie – jest to jak najbardziej w porządku. Niemniej według badań najwięcej przyjemności daje seks, który trwa od 7 do 13 minut. A co zrobić w sytuacji, gdy stosunek kończy się szybciej? Oto sposoby na przedłużenie stosunku.

13.08.2022 08:34    2
Zakup nieruchomości zagranicą - co sprawdzić, by potem nie żałować?
Zakup nieruchomości zagranicą - co sprawdzić, by potem nie żałować?

Od kilku lat obserwujemy wzrost zainteresowania nabywania nieruchomości za granicą. Nie jest to jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać. Zanim podejmiemy taką decyzję, powinniśmy dokładnie zapoznać się ze wszystkimi aspektami, które się na to wiążą. W tym artykule postaramy się przybliżyć najważniejsze kwestie, o których warto pamiętać.

13.08.2022 08:15
Czym jest intuicyjne odżywianie ?
Czym jest intuicyjne odżywianie ?

Dieta może być źródłem rozczarowania. Diety przekonują Cię, że nie tylko schudniesz, ale że stosowanie ich doprowadzi Cię do lepszego zdrowia, a nawet życia. Rzadko tak jest, a częściej mogą one skierować cię na ścieżkę efektu jo-jo, która jest niebezpieczna i może nawet doprowadzić do przybrania na wadze więcej niż na początku.

13.08.2022 08:07
Przemysły Czasu Wolnego szansą na rozwój miasta
Przemysły Czasu Wolnego szansą na rozwój miasta

Miasto Tomaszów Mazowiecki w partnerstwie z Gminą Tomaszów Mazowiecki przystąpiło do opracowania Strategii Rozwoju i Promocji Przemysłów Czasu Wolnego w ramach projektu pn. „TOMASZÓW MAZOWIECKI – ARENA POZYTYWNEJ ENERGII: wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej oraz podniesienie jakości środowiska naturalnego w Tomaszowie Mazowieckim” realizowanego w ramach Programu „Rozwój Lokalny” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2021-2024.

11.08.2022 18:11    2
Kino Konesera zaprasza na „Paryż, 13. dzielnica”
Kino Konesera zaprasza na „Paryż, 13. dzielnica”

Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem.

11.08.2022 16:14
Najsmaczniejszy letni weekend w Tomaszowie!
Najsmaczniejszy letni weekend w Tomaszowie!

Już 19 sierpnia do Tomaszowa Mazowieckiego ponownie zawitają miłośnicy gotowania „na czterech kółkach”. W dniach 19, 20 i 21 sierpnia 2022 r. odbędzie się tutaj zlot food trucków, czyli uczta „pod chmurką” dla całej rodziny. To prawdziwa gratka dla fanów street foodu i dobrej kuchni. Na Festiwal Smaków zapraszają FUTRAKI.

11.08.2022 15:45    1
zachmurzenie duże

Temperatura: 30°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 18 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 25Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Komentarze
Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Wody Polskie zostały powołane w roku 2017 i w związku z tym do tej nieodpowiedzialnej organizacji w całej Polsce zostali zatrudnieni głównie "fachowcy" od siedmiu boleści, czyli: jacyś hydraulicy, absolwenci jakichś zaocznych studiów od ochrony środowiska i wielu innych specjalności, którzy nie mieli roboty i chcieli załapać się na dobrą fuchę, za którą nie będą odpowiadać. W dodatku, to niekompetentne towarzystwo uważa się (tak jak 95% urzędasów w Polsce) za nienaruszalną kastę (państwo w państwie). Wolbórka to dopływ Pilicy, więc jest pod nadzorem Zarządu Zlewni Pilicy w Piotrkowie, a ten Zarząd podlega pod Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie, który nadzoruje zlewnię Środkowej Wisły. W swoich zawodowych sprawach miałem sytuację, kiedy napisałem do RZGW do Warszawy i do ministra środowiska skargę na skandaliczną niekompetencję i lenistwo Zarządu Zlewni Pilicy w Piotrkowie. Potrafili postraszyć mnie policją za to, że "naubliżałem" pracowniczkom tej instytucji, wytykająć im właśnie niekompetencję i lenistwo. Tak więc, wody polskie uważają, że są od rządzenia, nakładania kar, a nie od utrzymywania w należytym stanie urządzenia, cieki i zbiorniki wodne. Dlatego jestem pewny, że Miasto Tomaszów powinno wysyłać pisma nie do Wód Polskich, ale na przysłowiowy Berdyczów, bo stamtąd szybciej otrzyma odpowiedź.Data dodania komentarza: 15.08.2022, 11:46Źródło komentarza: Wolbórka zarasta. Co na to Wody Polskie?Autor komentarza: 1926Treść komentarza: Ta końcówka historyczna zabawna :) Żywcem wyjęta z lekcji historii z lat 70. :) Tak naprawdę to gdyby siamasiajstwo było wzięte za pysk z 3 lata wcześniej, albo Marszałek pożył z 3 lata dłużej i był sprawny, kto wie czy z wojny nie wyszlibyśmy tak zniszczeni. Pewnie i tak nie obronilibyśmy się – bo ile można odbudować przez 20 lat? – ale na pewno Kraj rządzony silną ręką byłby mocniejszy. Przed zamachem ale i po śmierci Marszałka byliśmy de facto rządzeni przez wpływowe grupki silnych prywaciarzy, polskiej magnaterii. Acha i jeszcze jedno w demonizowanej Berezie Kartuskiej, nikt nie zginął z podowu tortur czy tym bardziej zabójstw politycznych. To była de facto chwilowa odstawka, zgony były spowodowane tyfusem, który pustoszył też biedotę w dużych miastach. Także tak.Data dodania komentarza: 15.08.2022, 05:28Źródło komentarza: Kolejna rocznica Cudu nad Wisłą także w Tomaszowie. Świętowali kawalerzyściAutor komentarza: TosiaTreść komentarza: no cóż , a może warto zainteresować się stowarzyszeniem , ktorego jest prezesem . Rozumiem , że działalność ( obozy i kolonie ) nie jest non profit ? Ale jak są wpłaty uczestników to i rozliczenie powino być. Umowy o pracę osób sprawujących opiekę także .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 23:33Źródło komentarza: TW Robert, czy Tomasz Zdonek? Ujawniamy dokumentyAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Szanowny Panie Mariuszu: jest Pan na urlopie i postanowił Pan puścić takie, nijakiego bączka, tylko po to, aby "Cóś tam" w tym portalu było?! Ta powyższa informacja, to zwykły gniot. Ta informacja nie wyjaśnia nic i nikomu. Zwłaszcza - seniorom. Potwierdzeniem tej mojej opinii, są dwa wpisy poniżej.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 22:38Źródło komentarza: Kolejne opaski bezpieczeństwa trafiły do seniorówAutor komentarza: PracownikTreść komentarza: Panie redaktorze. Jest pan radnym powiatowym-proszę sprawdzić. Podobno jest powiatowy punkt pomocy Ukraińcom. Miesiąc temu zgłosiły się osoby i nic nie dostali bo podobno starosta nie pozwolił pracownikom otwierać i wydawać. Żeby nie było pomówień prosimy sprawdzićData dodania komentarza: 14.08.2022, 20:23Źródło komentarza: Pomysł tomaszowskiego radnego: uchodźcy do pustostanów Autor komentarza: EdekTreść komentarza: Gdzie był rosomak bo nie widziałem?Data dodania komentarza: 14.08.2022, 18:02Źródło komentarza: Kolejna rocznica Cudu nad Wisłą także w Tomaszowie. Świętowali kawalerzyści
Reklama
a