Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 września 2022 19:53
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Najnowsze

"Bajkowo - naukowy" Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 11
"Bajkowo - naukowy" Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 11

W dniu 22 lutego, w sobotę, w godzinach 11.00- 13.00 w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się Dzień Otwarty w związku z przyjęciem uczniów w roku szkolnym 2020/2021 do klas 0-3 i 4-8. Przybyli goście mogli przekonać się, dlaczego warto zapisać dziecko właśnie do Jedenastki. Szkoła istnieje od ponad siedemdziesięciu lat, jest placówką z tradycjami zarówno w dziedzinie nauki, jak i sportu.

24.02.2020 20:08    1
DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 11
DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 11

W związku z naborem uczniów do Szkoły Podstawowej nr 11 zapraszamy zainteresowanych na DZIEŃ OTWARTY 22 lutego 2020 r. w godzinach 11-13.

16.02.2020 18:39    1
Dzień Otwarty w Przedszkolu nr 5
Dzień Otwarty w Przedszkolu nr 5

Dzień Otwarty w Przedszkolu nr 5 - serdecznie zapraszamy Rodziców/Opiekunów z dziećmi w wieku od 2,5 do 6 lat.

04.02.2020 18:45
Raport nie wszystkim się podobał. Radni PO przeciw wotum zaufania dla Prezydenta
Raport nie wszystkim się podobał. Radni PO przeciw wotum zaufania dla Prezydenta

Sporo działo się wczoraj w czasie sesji absolutoryjnej w tomaszowskim magistracie. Co prawda Prezydent "skwitowanie" uzyskał, jednak emocji nie zabrakło, zarówno po stronie koalicyjnej, jak i opozycyjnej sali obrad... To nowość, bo niezależnie od oceny merytorycznej wypowiedzi radnych, po raz pierwszy odkąd Marcin Witko objął swój urząd, spotkał się z bezpośrednią falą krytyki. Czy uzasadnioną? Oceńcie sami. Weźcie też udział w naszej sondzie

29.06.2019 11:00    67    10
Droga do Łodzi w przebudowie. Pojedziemy szybciej i bezpieczniej
Droga do Łodzi w przebudowie. Pojedziemy szybciej i bezpieczniej

Ruszyła rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 713 między Kurowicami a Ujazdem. To największa inwestycja drogowa Województwa Łódzkiego. Jej koszt to 77,7 mln zł. Jej realizację zaplanowano jeszcze w ubiegłej kadencji.

20.06.2019 08:48    19    61
Płonące auto i błyskawiczna akcja strażaków
Płonące auto i błyskawiczna akcja strażaków

Tylko kilka minut zajęło strażakom z OSP w Wolborzu gaszenie płonącego samochodu na trasie S8. Mimo to auto spłonęło doszczętnie Ruch na drodze został na krótko wstrzymany.

12.06.2019 15:19    1    1
DAR I TAJEMNICA
DAR I TAJEMNICA

W tym roku obchodzimy 40 rocznicę, pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Przyjazd Ojca św. do ojczyzny był wydarzeniem historycznym. Po raz pierwszy nasz kraj odwiedził papież i to papież – Polak. Pielgrzymka rozpoczęła się w Warszawie na Placu Zwycięstwa (obecnie Piłsudskiego) do około miliona zgromadzonych wiernych, Ojciec Święty wypowiedział słowa modlitwy: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!". Dzisiaj wiemy, że słowa te przyczyniły się do powstania "Solidarności" i obalenia komunizmu nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

02.05.2019 10:30
PZW 31 Starzyce: Dwóch zwycięzców podczas zawodów otwarcia.
PZW 31 Starzyce: Dwóch zwycięzców podczas zawodów otwarcia.

Koło PZW Starzyce działa coraz prężniej. W tym roku zarząd koła zaplanował szereg imprez wędkarskich, z wisienką na torcie jakim bez wątpienia będzie trzecia edycja rywalizacji o Puchar Prezydenta miasta Tomaszów Mazowiecki. W niedzielę (17 marca 2019) wędkarze rozpoczęli sezon zawodami otwarcia.

26.03.2019 14:33
Ludzie listy piszą: do zrobienia Pod Grotami
Ludzie listy piszą: do zrobienia Pod Grotami

Czytelnicy naszego portalu proszą o naprawę powypadkowych uszkodzeń rowów odwadniających na ul. Pod Grotami. Proszą też o ponowne ustawienie znaków ograniczających prędkość. Ulica jest dosyć ruchliwa i często dochodzi tu do wypadków. Od jakiegoś czasu właśnie tędy pędzą wielotonowe ciężarówki. Znak ograniczający prędkość do 40 km.h został uszkodzony, a nestępnie uprzątnięty dosyć dawno temu. Nowy dotąd się nie pojawił. Zarządcą drogi jest Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

03.01.2019 22:14    3
Kolejny tydzień z trzema premierami
Kolejny tydzień z trzema premierami

W najbliższym tygodniu w tomaszowskim kinie Helios zaprezentujemy trzy premiery filmowe 

02.01.2019 09:15
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 11°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1000 hPa
Wiatr: 15 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: członek dawnej solidarnościTreść komentarza: A może dekowników stanu wojennego,co spali do połódniaData dodania komentarza: 27.09.2022, 17:49Źródło komentarza: Do jutra zbierane podpisy. Chcecie ronda im WOŚP?Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Ty naprawdę jesteś taki naiwny, lub głupi, czy tylko takiego głupa walisz ?! A może zbyt długo jeździsz tym ciężarowym na tym ciągle trzęsącym się siedzeniu..... ??? Wpis MS ma taki sens (może to do ciebie dotrze): wiezie 25-tonowa wywrotka piasek z Białej Góry np. do Nagórzyc i tylko dlatego może sobie spokojnie przejechać przez zaporę - tak ?! Jeżeli uważasz, że - tak, to może wybierz się do przychodni - co?!Data dodania komentarza: 27.09.2022, 16:12Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: W podtekście tego materiału powyżej, znajduje się teza, że to jest nie w porządku, że jedna osoba albo rodzina może mieć więcej niż jedno mieszkanie i że tak nie powinno być, bo w Polsce dalej istnieje głód mieszkań. Teza, zupełnie chybiona, odpowiadająca temu, co było w czasach komuny. Wtedy, ten, który miał np. dwa mieszkania, to był: esbek, albo partyjniak,lub facet z dobrymi układami. Więc, należy jak najszybciej zapomnieć o tamtych czasach. A kto, kur... , zabroni drugiemu kupić 10 mieszkań, jeżeli ten drugi ma kasę (pozdrowienia dla Konfederacji) ?!?!?!Data dodania komentarza: 27.09.2022, 16:00Źródło komentarza: Więcej mieszkań, mniej mieszkańców. Czy to realne? [Komentarz eksperta]Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Szanowny Panie Mariuszu - radny powiatowy: z tymi swoimi jękami sprzeciwu wobec tego totalnego nieudacznika z wielkim brzuchem i z mamusią oraz proboszczami na zapleczu, zaczyna Pan mnie wku...... . Dobrze, że chociaż ma Pan to swoje medium, w którym może Pan dopier...... temu totalnemu głąbowi. (Na marginesie (tak - na wszelki wypadek): ten totalny głąb, to jest osoba publiczna, która MOŻE BYĆ krytykowana za swoje bezprzykładne błędy, narażające publiczną kasę za nieuzasadnione wydatki, a ponadto - za działania niezgodne z oczekiwaniami wyborców.) Jednak, te Pańskie jęki, niech Pan wrzuci do kosza, jeżeli Wy -Radni Powiatowi, nie potraficie znaleźć prawników, którzy tę totalną samowolę ukrócą. Nóż w kieszeni sam się otwiera: starosta - KATECHETA !!! Wicestarosta - z miotłą latał wokół poprzedniej siedziby starostwa !!! Proszę państwa: to jest REKORD GUINESSA !!! Gdzie my, kur...., żyjemy ?!?!?!Data dodania komentarza: 27.09.2022, 15:50Źródło komentarza: Pycha kroczy przed upadkiemAutor komentarza: BatoryTreść komentarza: To samo jest też w gminie Lubochni. Wójt rządzi się jak u siebie w domu ,nic nie liczy się z mieszkańcami gminy.Ma gdzieś ich prośby i petycje,według niego tak dobrze mają wszyscy , że każdy posiada samochód i nie ma problemu z dojazdem do pracy w soboty . Nadęty jak paw i ma wszystkich gdzieś.Data dodania komentarza: 27.09.2022, 15:39Źródło komentarza: Pycha kroczy przed upadkiemAutor komentarza: OpiniaTreść komentarza: Chyba od dawna wiadomo, że i owszem na staż się każdy może dostac do starostwa ale zatrudniają tylko rodziny radnych albo kogoś kto zna samwgo staroste. Myślę, że to żadna tajemnica:)Data dodania komentarza: 27.09.2022, 13:44Źródło komentarza: Pycha kroczy przed upadkiem
Reklama
a