Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 14:57
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Rzeczyca

Powiat zmodernizuje drogę w Sadykierzu
Powiat zmodernizuje drogę w Sadykierzu

Powiat Tomaszowski zmodernizuje drogę w Sadykierzu w gminie Rzeczyca. W piątek podpisano umowę z wykonawcą inwestycji, którym będzie firma PRDM. Jak podkreśla Grzegorz Glimasiński ten fragment drogi wymagał remontu od wielu lat. Obecnie zadanie doczekało się realizacji. Droga zostanie wyremontowana dzięki dotacji Marszałka Województwa Łódzkiego w kwocie 250 tysięcy złotych oraz Gminy Rzeczyca, która dołoży 126 tysięcy złotych. Pozostała część pokryta zostanie z budżetu powiatu. Łączna wartość zadania to 620 tysięcy złotych

03.07.2022 14:38    3
Bieg i piknik rodzinny w Rzeczycy
Bieg i piknik rodzinny w Rzeczycy

W pikniku uczestniczyły całe rodziny, na scenie występowały przedszkolaki, dzieci z klas I - III, chłopiec z Ukrainy oraz sekcja gitarowa działająca przy GOK-u.

08.06.2022 13:16    1
Pożar w gospodarstwie
Pożar w gospodarstwie

Do pożaru w Kanicach, w gospodarstwie rolnym, doszło 17 kwietnia wieczorem. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Na miejsce zadysponowani zostali m.in. strażacy z OSP KSRG Rzeczyca

19.04.2022 10:19
W Rzeczycy rusza wielka inwestycja
W Rzeczycy rusza wielka inwestycja

Gmina Rzeczyca podpisała umowę na realizację największej w swojej historii inwestycji. Jest nią przebudowa wraz z rozbudową budynku „Cepelii”. Wykonawcą obiektu będzie firma ARTOM z Tomaszowa Maz., która zaproponowała za wykonanie obiektu prawie 20 mln. zł. Inspektorem nadzoru została firma Prosta-Projekt z Kielc. Warto przypomnieć, że gmina o odzyskanie nieruchomości starała się przez kilka lat.

16.04.2022 17:24    4
Gmina Rzeczyca: pożar lasu i ranny ratownik
Gmina Rzeczyca: pożar lasu i ranny ratownik

Strażacy ochotnicy z OSP Rzeczyca, Lubocz, Sadykierz, Glina, Kanice, Brzozów, Bartoszówka oraz PSP Tomaszów Mazowiecki 9 kwietnia uczestniczyli w ćwiczeniach zgrywających OSP z terenu gminy Rzeczyca.

16.04.2022 13:47
Trenują by pomagać
Trenują by pomagać

Telefon alarmowy i szybkie działanie - znak rozpoznawczy nie tylko strażaków z zawodowej Straży Pożarnej ale i ochotników. To oni najczęściej pierwsi docierają na miejsce, w którym ludzie poszkodowani potrzebują pomocy. Są najbliżej. Na co dzień wykonują przeróżne zawody, ale alarm to alarm, działają automatycznie. Aby móc skutecznie pomagać i działać potrzebne są setki godzin szkoleń i ćwiczeń. Żmudne powtarzanie tych samych czynności, dotąd aż osiągnie się perfekcję. Obsługa sprzętu i jego właściwy dobór. Liczą się często ni tylko minuty ale nawet sekundy. Strażacy ochotnicy ćwiczą kiedy mogą, nawet w świąteczne dni wolne od pracy. Ochotnicy z Rzeczycy trenowali w święto Trzech Króli.

09.01.2022 12:04    1
Nie przeceniaj możliwości
Nie przeceniaj możliwości

Druhowie z OSP Rzeczyca przestrzegają przed zbyt brawurową jazdą. Mokre jezdnie zamieniają się w lodowiska. Za brak wyobraźni zapłacić można wysoką cenę. W minioną niedzielę strażacy udzielali pomocy dwóm osobom poszkodowanym w wypadku na drodze Rzeczyca - Królowa Wola na granicy z gminą Inowłódz. Samochód osobowy zjechał z jezdni i uderzył z dużą siła w drzewo.

08.12.2021 15:59    1    3
Wybory w rzeczyckiej OSP
Wybory w rzeczyckiej OSP

Wybrano nowe Prezydium Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Rzeczyc na lata 2021-2026. Prezesem został Wójt Marek Kaźmierczyk

24.11.2021 09:06
Rzeczyca znana z tradycji... saneczkarskich
Rzeczyca znana z tradycji... saneczkarskich

Sztuka gospodarowania ograniczonymi zasobami przy nieograniczonej ilości potrzeb... Mówi Wam to coś? Definicja znana nawet studentom pierwszego roku ekonomii. Co tak naprawdę oznacza? Na co zwraca uwagę? Na konieczność racjonalnego podejmowanie decyzji. Ma to szczególne znaczenie w samorządach, których zadaniem jest zaspokajanie zbiorowych potrzeb mieszkańców. Jest ich niezliczona ilość. Drogi, kanalizacja, wodociągi, oczyszczanie ścieków, potrzeby edukacyjne itd. Wymieniać można w nieskończoność. Gminy nieco zasobniejsze (jak Kleszczów) mogą czasem zaszaleć i poza potrzebami o charakterze podstawowym (Maslov) inwestują w te nieco wyższego rzędu. W Kleszczowie powstał spory aquapark i inne atrakcje służące rekreacji. W naszym powiecie ciekawe potrzeby mają mieszkańcy gminy Rzeczyca. Lubią pojeździć sobie na sankach przez cały rok. Teraz wójt Kaźmierczyk postanowił je zaspokoić i w gminie powstanie całoroczna górka igielitowa. Wszak wszyscy w Polsce wiedzą, że Rzeczyca słynie z tradycji narciarsko - saneczkarskich a w ostatnim czasie zamieszkała tu spora grupa miłośników snowboardu. Na koncerty tu przyjeżdżać będzie Guano Apes. Zespół zapowiedział nawet napisanie nowej wersji Lords on the boards

12.10.2021 11:02    4
Nie zadzieraj ze Strażakami z Rzeczycy
Nie zadzieraj ze Strażakami z Rzeczycy

Strażacy kontra wójt. Na co dzień ofiarni i gotowi do niesienia pomocy, tym razem nie kryją zdenerwowania. Domagają się przeprosin od wójta i publikacji sprostowań. Ich zdaniem Marek Kazimierczyk podważa ich kompetencje. Ten z kolei odpiera ich zarzuty. Kto ma rację w sporze? Trudno powiedzieć. Warto jednak pamiętać, że jeśli chce się kandydować na wójta, ze strażakami nie warto zadzierać

06.07.2021 08:55    1
Gmina Rzeczyca z 3 mln dotacji na zakup ekoautobusu ze stacją ładującą!!!
Gmina Rzeczyca z 3 mln dotacji na zakup ekoautobusu ze stacją ładującą!!!

Gmina Rzeczyca znalazła się wśród 20 gmin w Polsce, które uzyskały dofinansowanie na zakup autobusu elektrycznego wraz ze stacją ładującą.

13.04.2021 08:43    1    7
Rzeczyca skutecznie pozyskuje fundusze
Rzeczyca skutecznie pozyskuje fundusze

Dzisiejszym podpisaniem umowy z Wicemarszałkiem Województwa Łódzkiego Zbigniewem Ziembą, sfinalizowano pozyskanie środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na budowę sieci sanitarnej na ul. Mościckiego i Tomaszowskiej w Rzeczycy oraz modernizację stacji uzdatniania wody w Grotowicach.  To kolejna inwestycja zmieniająca  gminę Rzeczyca na lepsze, kolejne pozyskane środki w celu poprawy komfortu życia i bytu mieszkańców. Całkowity koszt inwestycji to : 5 204 781,69 zł, wartość dofinansowania 3 582 779,50 zł. Okazuje się, że małe gminy w odróżnieniu od Starostwa Powiatowego potrafią pozyskiwać środki unijne i robią to skutecznie.

12.03.2021 20:14    6
"Szkockie" firanki za "hiszpański" rozbój
"Szkockie" firanki za "hiszpański" rozbój

Policjanci z Komisariatu w Czerniewicach ustalili a następnie zatrzymali 36-latka, który 19 września 2020 roku na terenie gminy Rzeczyca usiłował dokonać rozboju na obcokrajowcu. Za czyn, którego się dopuścił grozi surowa kara bo nawet do 12 lat pozbawienia wolność. Napastnik musi jednak liczyć się z jej dodatkowym podwyższeniem, bowiem przestępstwa dopuścił się w warunkach tzw. recydywy.

22.09.2020 16:54    1
„Zdalna szkoła+” - 50 milionów w 7 dni. Inowłódz i Rzeczyca z dofiinansowaniem
„Zdalna szkoła+” - 50 milionów w 7 dni. Inowłódz i Rzeczyca z dofiinansowaniem

W tydzień do programu „Zdalna szkoła+”, w ramach którego finansowany jest zakup sprzętu do zdalnej edukacji, zgłosiło się już ponad 1100 gmin. Większość z wniosków jest już pozytywnie rozpatrzona. Opiewają na ponad 50 milionów zł. Z powiatu tomaszowskiego na liście znalazły się dwie gminy: Rzeczyca i Inowłódz

22.05.2020 16:33    2
Sposób na dzikie wysypiska?
Sposób na dzikie wysypiska?

  Na terenie gminy Rokiciny pojawiło się urządzenie rejestrujące bezprawne wyrzucanie śmieci. Urząd Gminy, co pewien czas, zmienia jego lokalizację. Fotopułapka umieszczana jest w miejscach, w których powstają dzikie wysypiska śmieci oraz ustawione są kontenery do zbiórki odpadów dla właścicieli nieruchomości letniskowych.

31.08.2019 20:41    16    7
Ogień w zabudowaniach gospodarczych
Ogień w zabudowaniach gospodarczych

W pierwszym dniu majówki strażacy z OSP Rzeczyca gasili pożar budynku gospodarczego. Do stłumienia ognia użyto piany gaśniczej. Zamieszczone zdjęcia pokazują skuteczność  tej metody. Ze względu na zagrożenie zawalenia dachu na strażaków podczas przerzucania i przelewania stosu drewna opałowego, zdecydowano podać jeden prąd piany ciężkiej oraz jeden prąd piany lekkiej. W takiej sytuacji prace rozbiórkowe prowadzone będą z zewnątrz po zakończeniu akcji gaśniczej. 

02.05.2019 09:32
Na pierzawkę do Rzeczycy
Na pierzawkę do Rzeczycy

Zastanawiacie się czasem jak spędzić wolny czas? Zapraszamy Was na "pierzawkę" do Rzeczycy. Już w najbliższą sobotę

14.11.2017 09:27
Święto Niepodległości w Rzeczycy
Święto Niepodległości w Rzeczycy

Obchody tegorocznego Święta Niepodległości zaczęły się już wczoraj. Świętowano m.in. w Rzeczycy.

11.11.2017 11:11    1
Stal wygrywa w derbach i goni rekord. Lechia przegrywa z Astorią
Stal wygrywa w derbach i goni rekord. Lechia przegrywa z Astorią

W miniony weekend odbyła się 22 kolejka piotrkowskiej ligi okręgowej. W Lubochni odbyły się derby powiatu tomaszowskiego. Walcząca o utrzymanie Lubochnia grała z liderem z Niewiadowa.

17.05.2017 00:16
Stal szykuje się do świętowania. Rezerwy Lechii demolują
Stal szykuje się do świętowania. Rezerwy Lechii demolują

Za nami osiemnasta kolejka piotrkowskiej ligi okręgowej. Lider Stal Niewiadów zmierzył się z Grabką Grabica. Rezerwy Lechii walczyły z KS mniszków.

25.04.2017 23:01
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 22°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 12 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 25Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Jak był przydatny to nawet Pawlak go zatrudnił w ujeździe a teraz już się pewnie nie przyznaje:)bo się wielki pisior zrobił.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 13:16Źródło komentarza: TW Robert, czy Tomasz Zdonek? Ujawniamy dokumentyAutor komentarza: EleonoraTreść komentarza: czy rowerem nie można jechać po chodniku? co to za przepisy, i to nieustanne dzwonienie rowerzystów... mam wrażenie że Aga nie umie jeździć na rowerze, nie wie jaka to frajda i nie zna się na przepisach.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 12:21Źródło komentarza: Jaki to ma sens - pyta czytelnik portaluAutor komentarza: Sdj545Treść komentarza: Gwarantuje, że i na taką ewentualność (reakcja nauczyciela) był scenariusz. Na marginesie... musiałby być na prawdę dobrze wyszkolony...Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:55Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: MaxxxTreść komentarza: Córko generała, za dużo filmów i opowieści taty co mu na pagon naj...ło.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:53Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: kotaraTreść komentarza: Łapcie namiary - goingapp.pl/wydarzenie/maria-peszek-j-bie-to-wszystko-wiosna-nareszcie-fabryka-lloyda/maj-2022 Nie wiem, jak to wyjdzie, ale ogólnie przepadam za tą dziewczyną. Robi kolosalną różnicę swoimi występami ;-)Data dodania komentarza: 08.08.2022, 09:01Źródło komentarza: Łódzka odsłona trasy koncertowej 'Jezus Maria Peszek' już w czwartekAutor komentarza: AllekTreść komentarza: brak cukru sie objawia???Data dodania komentarza: 07.08.2022, 23:46Źródło komentarza: Generalskie szlify dla Mariusza Pawluka. Prezydent wręczy nominacje
Reklama
a