Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 15:51
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Pijani kierowcy

Złamał dożywotni zakaz
Złamał dożywotni zakaz

Dzięki czujności 30-letniego mężczyzny, nietrzeźwy kierowca peugeota, został wyeliminowany z ruchu drogowego. 38-letni kierujący złamał sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

04.05.2022 16:33    2
Ne tylko pijany
Ne tylko pijany

Policjanci tomaszowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego volvo, który jadąc przed radiowozem popełnił wykroczenie wyrzucając przez okno niedopałek papierosa. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a dodatkowo prowadził pojazd mimo cofniętych uprawnień.

02.05.2022 17:34    1    2
Niewiarygodne, 3,5 promila i... jechał
Niewiarygodne, 3,5 promila i... jechał

Policjanci z tomaszowskiej drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów, którzy poruszali się po drodze w sposób zagrażający ich bezpieczeństwu. Badania trzeźwości wykazały, że 51-latek miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu, zaś jego o pięć lat młodszy kompan ponad 3,4 promila. Obaj zostali ukarani mandatami po 2,5 tyś. złotych. Policjanci apelują – piłeś, nie jedź !!!

29.03.2022 11:25    3    3
Dyspozytor pogotowia: Alkohol jest leitmotivem obchodów świątecznych
Dyspozytor pogotowia: Alkohol jest leitmotivem obchodów świątecznych

Alkohol jest leitmotivem obchodów świątecznych, a w związku z tym, przyczyną wszelkiego rodzaju zdarzeń: od wypadków, poślizgnięć, aż po bijatyki, awantury domowe, których jest wyjątkowo dużo w święta - powiedział w wywiadzie dla PAP dyspozytor  Pogotowia Ratunkowego Paweł Krasowicz.

26.12.2021 11:51    3    2
Pani na podwójnym gazie
Pani na podwójnym gazie

  20 lutego br. funkcjonariusze Straży Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim patrolując ulicę Wierzbową ok. godziny 21:10 zauważyli jadący w przeciwnym kierunku pojazd, którego kierowca nie miał włączonych świateł mijania. Tor jazdy wskazywał, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu.

22.02.2021 20:27    2    3
Gnał "ósemką" z promilami
Gnał "ósemką" z promilami

Całkowitym brakiem rozsądku wykazał się 42-letni piotrkowianin, który mimo sądowego zakazu kierował osobowym oplem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jego szaleńczą jazdę udaremnili kierowcy pojazdów ciężarowych, którzy zmusili go do zatrzymania na poboczu trasy i odebrali mu kluczyki. Teraz amator mocnych trunków, musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami, bowiem grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

10.09.2020 21:02
Jest nadzieja na wysoką karę
Jest nadzieja na wysoką karę

W trakcie minionego weekendu świadkowie dwukrotnie ujęli 43-latka, który mając cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, prowadził samochód i quada w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna będzie musiał liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego bezmyślnego zachowania. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia. Czujnym obywatelom dziękujemy i gratulujemy wzorowej postawy.

07.09.2020 13:44    6    1
Pijak z "dożywociem" i narkotykami
Pijak z "dożywociem" i narkotykami

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim zatrzymali 36-latka, który kierował BMW pomimo dożywotniego zakazu sądowego. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Posiadał także różnego rodzaju środki odurzające. Mężczyzna miał już wcześniejsze konflikty z prawem. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

02.07.2020 15:32    5    6
Pijany uderzył w drzewo
Pijany uderzył w drzewo

5 października na ul. Modrzewskiego około godziny 3:20 doszło do kolizji drogowej. 23-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Toyota stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo.

07.10.2019 17:18    4
W ogrodzenie z trzema promilami
W ogrodzenie z trzema promilami

Strażacy z Lubiochni informują, że wczoraj przed godziną 22 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Tarnowska Wola.  

19.05.2019 14:41
Pijany i bez uprawnień - trafił do aresztu
Pijany i bez uprawnień - trafił do aresztu

Pijany kierowca wiózł laguną czterech pasażerów. Jazdę zakończył w areszcie a pasażerowie w szpitalu. Policjanci po raz kolejny apelują aby nie być biernym widząc nietrzeźwego „za kółkiem”.

12.02.2018 15:52
Pijana na drodze
Pijana na drodze

30 stycznia o godzinie 17:15, na ulicy Granicznej nietrzeźwa kierująca spowodowała kolizję drogową. Według policyjnych ustaleń 32 letnia mieszkanka Tomaszowa kierując mazdą, najechała na tył jadącego przed nią VW golfa, w wyniku czego golf uderzył w hyundaia. 51 letni kierujący golfem i 48-letnia kierująca hyundaiem byli trzeźwi, natomiast kierującej mazdą alkotest wykazał 1,5 promila. Kobiecie grozi do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

31.01.2018 19:00    2
3,2 promila i jechał samochodem
3,2 promila i jechał samochodem

W miniony weekend policjanci zatrzymali 3 pijanych kierowców, rekordzista miał w organizmie 3,2 promila, kierował kia, pijacki rajd zakończył na ogrodzeniu posesji. Policja przypomina, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze to śmiertelne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

04.12.2017 16:39    3
Całą szerokością drogi
Całą szerokością drogi

10 listopada o godzinie 21:40, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem mondeo. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Okazało się że 26 letni kierujący jest kompletnie pijany, miał 3,2 promila w organizmie. Policjanci zabezpieczyli pojazd a z pijanym kierującym udali się do Komendy Policji. Za kierowanie pojazdem wstanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

13.11.2017 16:11    1
Pijacy wiozą śmierć
Pijacy wiozą śmierć

16 października 2017 roku około godziny 14:10, na ulicy Warszawskiej, policjanci z Czerniewic zauważyli, że kierujący vw golfem nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej. Sprawca wykroczenia został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że 27 – letni mieszkaniec Tomaszowa jest pijany. Miał w organizmie 1,3 promila alkoholu. Nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenia oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

18.10.2017 15:36
Pijany, próbował uciekać. Ucieczkę zakończył na drzewie
Pijany, próbował uciekać. Ucieczkę zakończył na drzewie

1 października o godzinie 12:00 na ulicy Rudej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw passatem. Kierowca tego pojazdu, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, wjechał w las, próbował uciekać. Jego ucieczka zakończyła się szybko,uderzył w drzewo. 29 letni kierowca tego pojazdu, został zatrzymany i przebadany na zawartość alkoholu, miał w organizmie 2,4 promila. Odpowie za kierowanie pojazdem wstanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej, grozi mu do 5 lat więzienia, utrata uprawnień do kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

02.10.2017 23:59
Próbował rozjechać policjanta
Próbował rozjechać policjanta

Miał 3 promile alkoholu w organizmie, kierował vw transporterem. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, próbował przejechać umundurowanego policjanta, zawadzając autem w tarczkę trzymaną przez policjanta w dłoni. Autem wjechał do lasu, uciekał duktami leśnymi, tam dogonili go policjanci. 29 letni mieszkaniec gminy Czerniewice został zatrzymany. Usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz czynnej napaści na funkcjonariusza za co grozi do 10 lat więzienia. Za popełnione przestępstwo miejscowy sąd wobec podejrzanego zastosował dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

18.09.2017 16:09
Tomaszowianie nie tolerują pijaków za kierownicami
Tomaszowianie nie tolerują pijaków za kierownicami

W Tomaszowie nie ma społecznego przyzwolenia na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. 28 sierpnia policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Zgłoszenia pochodziły od innych użytkowników ruchu drogowego , którzy: zauważyli jadące całą szerokością jezdni auto, mijali się na światłach i widzieli „błędny wzrok kierującego” nie odjechali bez odzewu. Odpowiedzialni kierowcy powiadomili dyżurnego policji a nawet jeden ze zgłaszających pomagał w ujęciu pijanego motocyklisty.

29.08.2017 16:34
Z promilami za kierownicą
Z promilami za kierownicą

Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policję

16.08.2017 16:11
Na drodze z promilami
Na drodze z promilami

Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez tomaszowską policję

14.08.2017 15:29    1
zachmurzenie małe

Temperatura: 24°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 15 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 25Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Mam nadzieję że pisiorskie układanie się z politycznymi sprzedawczyka mi typu wójt z Ujazdu,Zdonki dla marnych paru głosów w końcu się skończy.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 13:20Źródło komentarza: Kantar Public: Koalicja Obywatelska wygrywa z PiSAutor komentarza: UjazdTreść komentarza: Jak był przydatny to nawet Pawlak go zatrudnił w ujeździe a teraz już się pewnie nie przyznaje:)bo się wielki pisior zrobił.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 13:16Źródło komentarza: TW Robert, czy Tomasz Zdonek? Ujawniamy dokumentyAutor komentarza: EleonoraTreść komentarza: czy rowerem nie można jechać po chodniku? co to za przepisy, i to nieustanne dzwonienie rowerzystów... mam wrażenie że Aga nie umie jeździć na rowerze, nie wie jaka to frajda i nie zna się na przepisach.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 12:21Źródło komentarza: Jaki to ma sens - pyta czytelnik portaluAutor komentarza: Sdj545Treść komentarza: Gwarantuje, że i na taką ewentualność (reakcja nauczyciela) był scenariusz. Na marginesie... musiałby być na prawdę dobrze wyszkolony...Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:55Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: MaxxxTreść komentarza: Córko generała, za dużo filmów i opowieści taty co mu na pagon naj...ło.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:53Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: kotaraTreść komentarza: Łapcie namiary - goingapp.pl/wydarzenie/maria-peszek-j-bie-to-wszystko-wiosna-nareszcie-fabryka-lloyda/maj-2022 Nie wiem, jak to wyjdzie, ale ogólnie przepadam za tą dziewczyną. Robi kolosalną różnicę swoimi występami ;-)Data dodania komentarza: 08.08.2022, 09:01Źródło komentarza: Łódzka odsłona trasy koncertowej 'Jezus Maria Peszek' już w czwartek
Reklama
a