Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 16:00
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Wandale

Wściekłość wyładował na przystanku autobusowym
Wściekłość wyładował na przystanku autobusowym

Niszczenie wiaty przystankowej zgłosił Policji przypadkowy świadek. Wybitko kilka szyb o wartości 1500 złotych. Spawcę szybko ujęto. Okazał się nim 17 letni młodzieniec z zawartością alkoholu we krwi

22.02.2019 21:03    6
"Laicyzacja" po tomaszowsku
"Laicyzacja" po tomaszowsku

25 grudnia o godzinie 10:00, dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o zdewastowanej przydrożnej kapliczce. Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia musiało dojść około godziny 3:00, wandale uszkodzili figurki w kapliczce przy ulicy Wąwalskiej. Wartość start jest w trakcie ustalania. Apelujemy do osób mogących pomóc w ustaleniu sprawców tego zdarzenia o kontakt z miejscową policją tel 0 44 726 10 00 lub 997.

27.12.2017 19:50    4    1
Idioci na spacerze
Idioci na spacerze

25 grudnia w nocy grupa pijanych młodych mężczyzn na ulicy Ks. Grada wyrywała metalowe kosze. Zauważyli to policjanci, którzy zatrzymali podejrzewanych. Pijana szósta młodych mężczyzn trafiła do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani. Troje z nich usłyszało zarzuty uszkodzenia mienia, grozi im do 5 lat więzienia. Straty zostały oszacowane na kwotę 3700 złotych.

27.12.2017 18:38    5
Bo się zdenerwował
Bo się zdenerwował

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 52 latka, który zaczepiał klientów marketu. Mężczyzna kiedy zauważył, że jest wzywana policja, zdenerwował się i agresję wyładował na zaparkowanym punto, został zatrzymany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego ponad 2 promile. Już usłyszał zarzuty, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

16.10.2017 15:59    3
Zbyt długo czekał na przesyłkę
Zbyt długo czekał na przesyłkę

29 września około godziny 12:15, dyżurny policji otrzymał informację o wandalu niszczącym drzwi placówki poczty. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol policji , mundurowi zauważyli podejrzewanego, który wciąż wyżywał się na drzwiach. Mężczyzna został zatrzymany, przebadano go na zawartość alkoholu, miał w organizmie 1,2 promila. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca nie był w przeszłości notowany.

02.10.2017 14:21    6
Nie wie dlaczego to zrobił
Nie wie dlaczego to zrobił

W piątek, 28 kwietnia około godziny 18:40 do dyżurny tomaszowskiej Komendy Powiatowej Policji przyjął informację, że na ulicy Majowej doszło do uszkodzenia zaparkowanego tam mercedesa. Jak się okazało, uszkodzenie było wynikiem dziwnego zachowania pijanego mężczyzny, który został chwile później zatrzymany. 39 - latek rzucił na maskę samochodu rower. Właściciel oszacował straty na 5 tysięcy złotych. Sprawca nie potrafił wytłumaczyć co nim kierowało Miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

01.05.2017 21:15
Co nieco  zaszalał
Co nieco zaszalał

16 kwietnia 2017 roku, po godzinie 4:00 nad ranem, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz. został poinformowany, że na osiedlu Niebrów, na jednym z przyblokowych parkingów, został uszkodzony pojazd marki Skoda.

18.04.2017 14:58
Wariat czy rasista?
Wariat czy rasista?

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 22 letniego mężczyznę, który uszkodził cztery szyby w jednym z lokali gastronomicznych przy ulicy Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim. Straty wyceniono na 5 tysięcy złotych. Przyczyną wandalizmu miały być myśli samobójcze, które nawiedziły nietrzeźwego mieszkańca naszego miasta.

08.01.2017 13:11    14
Automatycznie poniosły go emocje
Automatycznie poniosły go emocje

Tomaszowscy policjanci zatrzymali amatora salonów gier, który w nocy uszkodził jeden z automatów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

19.12.2016 15:04    6
Emocjonalnie niezrównoważony przechodzień
Emocjonalnie niezrównoważony przechodzień

Kryminalni z tomaszowskiej komendy ustalili i zatrzymali sprawcę uszkodzenia samochodu.

15.12.2016 12:35    4
Zdenerwował się na forda
Zdenerwował się na forda

Po pijanemu wyładowywał emocje na zaparkowanym samochodzie.

19.02.2014 10:00    6
W pijackim amoku uszkodził Volvo
W pijackim amoku uszkodził Volvo

Policjanci z referatu Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Tomaszowie zatrzymali kompletnie pijanego wandala, który bez żadnej przyczyny kopał i chodził po samochodzie. Sprawca uszkodził powłokę lakierniczą błotnika, maski i dachu.

10.02.2014 11:53    5
Człowiek "Demolka"
Człowiek "Demolka"

4 stycznia o godzinie 3:15, policjanci z tomaszowskiej Komendy Powiatowej Policji otrzymali informację, że na ulicy Jerozolimskiej młody człowiek dokonuje uszkodzeń zaparkowanych tam pojazdów.

07.01.2014 14:54    4
Takie sobie... "głupki"
Takie sobie... "głupki"

Grupkę tomaszowskich wandali zatrzymali policjanci na Placu Kościuszki 4 stycznia.

07.01.2014 14:48    11
Agresja wieku dojrzałego
Agresja wieku dojrzałego

13 października o godzinie 10:10 na ulicy Edwarda w Tomaszowie Mazowieckim doszło do uszkodzenia mienia.

14.10.2013 12:24    1
Pijani idioci na nocnym spacerze
Pijani idioci na nocnym spacerze

23 maja o godz. 23:45 dyżurny tomaszowskiej komendy został powiadomiony o uszkodzeniu lusterek samochodowych w pojazdach marki Honda Civic oraz Opel Corsa zaparkowanych w rejonie ulicy Rolnej i Smugowej.

27.05.2013 13:49    10
Wyżywał się na lusterkach
Wyżywał się na lusterkach

W nocy 18 maja o godz. 03:00 funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali 24-letniego mieszkańca Tomaszowa Maz. który na ul. Zagajnikowej dokonał uszkodzenia lusterek samochodowych w zaparkowanych tam pojazdach marki BMW oraz Fiat Cinquecento.

20.05.2013 12:46    10
Wandale w akcji
Wandale w akcji

W nocy 31 grudnia policjanci tut. KPP zostali poinformowani, iż w zaparkowanym na podwórku jednej z posesji w centrum miasta, Oplu Astrze zostało uszkodzone lusterko oraz przebite 3 koła. Jak wynika ze wstępnych ustaleń uszkodzeń dokonał 36 – letni mieszkaniec Tomaszowa.

02.01.2013 12:52    4
Czy warto w Tomaszowie coś robić?
Czy warto w Tomaszowie coś robić?

Narzekamy, że w naszym mieście brak jest inwestycji, które byłyby ukierunkowane na zainteresowanie dzieci i młodzieży. Ale zastanówmy się czy nasza młodzież dorosła do tego, aby inwestować niemałe środki finansowe w takie działania. Bo przyglądając się niektórym miejscom, gdzie lubi przesiadywać młodzież można by mieć olbrzymie wątpliwości.

22.10.2012 17:25    17
Kolejna bezmyślna dewastacja
Kolejna bezmyślna dewastacja

Wielokrotnie na naszych łamach pisaliśmy o tomaszowskim chuligaństwie i aktach wandalizmu, które mają u nas miejsce niemal każdego dnia. Obok wielu z nich przechodzimy obojętnie, bowiem wydaje nam się, że nie dotyczą nas one osobiście. Umazane a niedawno odnowione: ściana, elewacja, przystanek autobusowy - przechodzimy obok nich obojętnie, bo przecież nie należą do nas. Tylko czy aby na pewno? Przecież nawet jeśli budynek należy do prywatnego przedsiębiorcy, któremu wiele osób zazdrości „życiowego powodzenia”, to stanowi on mimo wszystko element przestrzeni publicznej. Zniszczony przystanek zostanie bez wątpienia odnowiony raz jeszcze a za jego naprawę zapłacimy wszyscy. Zdarzają się też akty bezmyślnej dewastacji, które są szczególnie dotkliwe dla osób, które stają się ich ofiarami. Są one bolesne nie tylko dlatego, że łączą się wymiernymi stratami materialnymi….

19.08.2012 07:34
zachmurzenie małe

Temperatura: 24°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 15 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 25Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Mam nadzieję że pisiorskie układanie się z politycznymi sprzedawczyka mi typu wójt z Ujazdu,Zdonki dla marnych paru głosów w końcu się skończy.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 13:20Źródło komentarza: Kantar Public: Koalicja Obywatelska wygrywa z PiSAutor komentarza: UjazdTreść komentarza: Jak był przydatny to nawet Pawlak go zatrudnił w ujeździe a teraz już się pewnie nie przyznaje:)bo się wielki pisior zrobił.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 13:16Źródło komentarza: TW Robert, czy Tomasz Zdonek? Ujawniamy dokumentyAutor komentarza: EleonoraTreść komentarza: czy rowerem nie można jechać po chodniku? co to za przepisy, i to nieustanne dzwonienie rowerzystów... mam wrażenie że Aga nie umie jeździć na rowerze, nie wie jaka to frajda i nie zna się na przepisach.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 12:21Źródło komentarza: Jaki to ma sens - pyta czytelnik portaluAutor komentarza: Sdj545Treść komentarza: Gwarantuje, że i na taką ewentualność (reakcja nauczyciela) był scenariusz. Na marginesie... musiałby być na prawdę dobrze wyszkolony...Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:55Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: MaxxxTreść komentarza: Córko generała, za dużo filmów i opowieści taty co mu na pagon naj...ło.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:53Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: kotaraTreść komentarza: Łapcie namiary - goingapp.pl/wydarzenie/maria-peszek-j-bie-to-wszystko-wiosna-nareszcie-fabryka-lloyda/maj-2022 Nie wiem, jak to wyjdzie, ale ogólnie przepadam za tą dziewczyną. Robi kolosalną różnicę swoimi występami ;-)Data dodania komentarza: 08.08.2022, 09:01Źródło komentarza: Łódzka odsłona trasy koncertowej 'Jezus Maria Peszek' już w czwartek
Reklama
a