Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 16:02
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Sylwetki

Skarby tomaszowskich placówek: eksponaty związane z Tadeuszem Sewerynem
Skarby tomaszowskich placówek: eksponaty związane z Tadeuszem Sewerynem

O Tadeuszu Sewerynie można długo opowiadać. Jego życie wypełnione było pracą, aktywnością społeczną, a gdy trzeba było – także walką o niepodległość Polski.

16.04.2021 17:10    4
Dlaczego potrzebne jest hospicjum w Tomaszowie Mazowieckim?
Dlaczego potrzebne jest hospicjum w Tomaszowie Mazowieckim?

W piątek, 23 lutego 2018 roku, słuchacze Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mieli możliwość wysłuchać wykładu księdza Grzegorza Chirka, psychoonkologa z zakonu Filipinów, którzy w naszym mieście działają w kościele przy ulicy Niskiej, na temat "Potrzeby hospicjum w Tomaszowie Mazowieckim.

24.02.2018 11:40
Marek Karewicz honorowym obywatelem Tomaszowa Mazowieckiego
Marek Karewicz honorowym obywatelem Tomaszowa Mazowieckiego

W czasie dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, radni nadali tytuł Honorowego Obywatela Tomaszowa Mazowieckiego, panu Markowi Karewiczowi, znanemu fotografikowi, przez wiele lat związanemu z naszym miastem. Ponadto tytułami zasłużonych dla Tomaszowa uhonorowano Józefa Lenarczyka oraz Emiliana Leszczyńskiego.

26.11.2015 23:17    17
Wybitny naukowiec, twórca i tomaszowianin
Wybitny naukowiec, twórca i tomaszowianin

Jest co najmniej kilka osób, pochodzących z Tomaszowa, z którym możemy być naprawdę dumni. Jedną z nich jest profesor Wiesław Nowiński, absolwent II liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego.

09.11.2015 18:37    1
Źródło rockowej inspiracji
Źródło rockowej inspiracji

Dawno temu, gdzieś na początku lat czterdziestych ubiegłego wieku, Big Bill Broonzy namówił swojego przyjaciela do udziału w sesji nagraniowej, przygotowywanej przez Sunnylanda Slima. Ze swoją gitarą i harmonijką jako jedynym akompaniamentem McKinley Morganfield – znany lepiej jako Muddy Waters – zadziwił wszystkich.

14.06.2015 21:26    1
Zawładnęła sercami publiczności
Zawładnęła sercami publiczności

3 października 1970 roku sięgnęła po kolejną dawkę heroiny, jak się okazało, ostatnią. Miała 27 lat. Janis Joplin była wtedy u szczytu kariery, była też i wciąż jest najlepszą białą wokalistką bluesową.

08.06.2015 18:00    2
Delikatny powiew geniuszu
Delikatny powiew geniuszu

Czterdzieści lat wstecz, na początku lat 70-tych, każdy gitarzysta z aspiracjami – grający i jazz, i rock – stosował frazy i efekty Mahavishnu Johna McLaughlina.

30.05.2015 22:19
Najważniejszy element egzystencji.
Najważniejszy element egzystencji.

Do napisania tego artykułu zmotywowała mnie pewna niedawna rozmowa. Tekst będzie poniekąd odpowiedzią na pytania, które wówczas usłyszałem. To, co piszę na temat muzyki na tym portalu nie jest bowiem wyczerpującą biografią danego artysty czy zespołu. Moje wynurzenia są wybiórczym i subiektywnym przedstawieniem fragmentu kariery, konkretnego albumu, czegoś, co rozpoczęło moją fascynację artystą lub grupą. Nie mam ambicji omówienia całego dorobku, dokonania podsumowań. Wiem zbyt dobrze, że nawet jeśli spróbuję to zrobić, już za chwilę będę miał poczucie, że mój tekst nie poruszył wszystkich istotnych wątków. A za pomocą słów nie oddam wszystkich doznań i emocji, które towarzyszą słuchaniu muzyki. Nie inaczej będzie i w tym przypadku.

24.05.2015 12:36    1
Bad boys of rock
Bad boys of rock

Legendarna grupa Canned Heat została utworzona przez dwóch muzyków: Boba Hite'a i Alana Wilsona w Los Angeles w 1965 roku. Obaj byli fanami bluesa: znali doskonale jego historię i posiadali gigantyczne kolekcje płyt. W 1965 roku przyjaciele postanowili założyć zespół. Pierwsza nagrana przez nich płyta nie doczekała się jednak wydania. Dopiero po latach krążek ukazał się jako "Vintage Heat".

16.05.2015 20:29
A to wszystko bez kłótni, skandali i gwiazdorzenia
A to wszystko bez kłótni, skandali i gwiazdorzenia

Grupie R.E.M.* – dziś uznawanej za ikonę amerykańskiej sceny alternatywnej – na międzynarodową karierę przyszło poczekać blisko dekadę. Początek ich wspólnego grania przypadł na lata 80-te – czasy, gdy zespoły kultywujące tradycje muzyki lat 60-tych o amerykańskich korzeniach były w awangardzie, chociaż nie cieszyły się popularnością.

22.04.2015 21:23
Czysta magia
Czysta magia

Mówił o sobie, że woli być częścią widowiska niż samym widowiskiem. Legendarny piosenkarz, autor tekstów i gitarzysta, J.J. Cale, zmarł 26 lipca 2013 roku. Dziedzictwo, które po sobie pozostawił będzie nadal inspirować nadchodzące pokolenia artystów, a także ikony rocka na całym świecie. Rolling Stone stwierdził, że "jego wpływ jest niezmierzony", a lista gwiazd, reprezentujących rozmaite gatunki muzyczne, które pozostają pod jego wpływem, jest niemal niewyczerpana. Neil Young, Eric Clapton, Lynyrd Skynyrd, Johnny Cash, Captain Beefheart, Santana, The Allman Brothers, Jerry Garcia, Freddie King, Beck, Band of Horses, Jose Feliciano, George Thorogood, Waylon Jennings, Tom Petty & The Heartbreakers, Bobby "Blue" Bland, Deep Purple, John Mayall i wielu innych czerpało z jego dokonań i inspirowało się nimi.

18.04.2015 10:12
Kobieta Przedsiębiorcza - Wspierajmy Swoich!
Kobieta Przedsiębiorcza - Wspierajmy Swoich!

W tym roku po raz kolejny Dziennik Łódzki organizuje plebiscyt pod nazwą „Kobieta Przedsiębiorcza” , którego celem jest nagrodzenie kobiet wyróżniających się aktywnością i dorobkiem na polu szeroko rozumianej „przedsiębiorczości”. Wśród kilkunastu nominowanych Pań znalazła się również tomaszowianka – Aleksandra Kołkiewicz, dla fanów tanecznych rytmów Zumba ® Fitness bardziej znana jako ZOla.

22.03.2015 10:54
Absolutna symbioza i nienachalny przekaz
Absolutna symbioza i nienachalny przekaz

Już wkrótce kolejny tomaszowski artysta wyda swoją płytę długogrającą, która w formie fizycznej trafi do nas zapewne już w kwietniu.

23.01.2014 20:43
M, jak Malesińska
M, jak Malesińska

W cyklu prezentacji sylwetek wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury przygotowanych z okazji 60 - lecia istnienia placówki, przedstawiamy osobę niezwykłą, pisarkę i autorkę telewizyjnych scenariuszy, absolwentkę I LO, Agatę Malesińską

31.10.2011 16:00    2
Tomaszowianin w poetyckiej "Kanadzie"
Tomaszowianin w poetyckiej "Kanadzie"

Młody tomaszowski poeta, Tomasz Bąk doczekał się publikacji swojego pierwszego tomiku wierszy zatytułowanego „Kanada”. Premiera książki będzie miała miejsce 18 października w Poznaniu, w ramach jednego z serii spotkań zatytułowanych „Seryjni Poeci”. Warto wspomnieć, że to właśnie „Kanada” przyniosła Tomkowi sukces w Konkursie Poetyckim im. Klemensa Janickiego. Sukces naszego poety cieszy nas tym bardziej, że będąc jeszcze uczniem I Liceum Ogólnokształcącego „Bzyku” współpracował z naszym portalem.

15.10.2011 13:04
"Emdek" mój drugi dom
"Emdek" mój drugi dom

Z okazji 60-lecia tomaszowskiego Młodzieżowego Domu Kultury prezentujemy sylwetkę kolejnej osoby, która była wychowankiem placówki i która swoje życie związała z zainteresowaniami kształtowanymi w "emdeku". Dzisiaj jest to pani Wanda Świątkowska, wykładowca na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

09.10.2011 10:38    1
Sylwetki: Mirosław Bernacki
Sylwetki: Mirosław Bernacki

Z okazji 60 lecia Młodzieżowego Domu Kultury prezentujemy wybranych wychowanków placówki, którzy w jakiś sposób swoje życie związali z zainteresowaniami, wyniesionymi z "emdeku". Jako pierwszy pan Mirosław Bernacki - człowiek orkiestra, obecnie instruktor OK TKACZ. Dzisiaj obchodzi imieniny z okazji których portal NaszTomaszow.pl życzy spełnienia nie tylko artystycznych marzeń

03.10.2011 23:54    1
Infernal Death wraca po 16 latach!
Infernal Death wraca po 16 latach!

Tomaszowska scena muzyczna już w piątek zatrzęsie się w posadach, gdyż powraca bestia, która na początku lat 90 – tych szerzyła zniszczenie w metalowym światku Tomaszowa, ale też Polski. Infernal Death, bo o nich mowa, zdecydowali się ponownie chwycić za instrumenty i przypomnieć zarówno starszym jak i tym najmłodszym fanom ciężkiego grania, co to znaczy – death metal. W klubie Impuls, podczas uroczystego powrotu, Infernalom będą towarzyszyć trzy młode lokalne kapele – Velium, Rouspeter i Sleeping Dogs Lie. Zapowiada się prawdziwie muzyczna uczta.

09.12.2009 23:01    67
Nie tylko suche gadanie
Nie tylko suche gadanie

Przedstawiamy wywiad z Adamem Sokołem przeprowadzony w trakcie piątkowej imprezy SKA w Sch TOMY. Adam Sokół był jednym z organizatorów koncertu a także kilku spotkań z tomaszowską młodzieżą, na których poruszał tematy związane z tolerancją, narkotykami oraz alkoholem. Przeczytajcie, co Adam ma do powiedzenia, bo naprawdę warto.

07.12.2009 14:00    22
Woicki ambasadorem Tomaszowa
Woicki ambasadorem Tomaszowa

Na dzień do Tomaszowa wpadł Mistrz Europy w piłce siatkowej Paweł Woicki. Najpierw spotkał się z uczniami Zespołu Szkół nr 4 a następnie odebrał z rąk prezydenta Rafała Zagozdona symboliczną szablę. Taką szablę otrzymują wyłącznie ci tomaszowianie, którzy zasługują w każdym calu na miano ambasadora naszego miasta. W sali obrad magistratu chyba nikt nie miał obiekcji wobec nominacji Pawła Woickiego.

28.09.2009 16:36    34
zachmurzenie małe

Temperatura: 24°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 15 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 25Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Mam nadzieję że pisiorskie układanie się z politycznymi sprzedawczyka mi typu wójt z Ujazdu,Zdonki dla marnych paru głosów w końcu się skończy.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 13:20Źródło komentarza: Kantar Public: Koalicja Obywatelska wygrywa z PiSAutor komentarza: UjazdTreść komentarza: Jak był przydatny to nawet Pawlak go zatrudnił w ujeździe a teraz już się pewnie nie przyznaje:)bo się wielki pisior zrobił.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 13:16Źródło komentarza: TW Robert, czy Tomasz Zdonek? Ujawniamy dokumentyAutor komentarza: EleonoraTreść komentarza: czy rowerem nie można jechać po chodniku? co to za przepisy, i to nieustanne dzwonienie rowerzystów... mam wrażenie że Aga nie umie jeździć na rowerze, nie wie jaka to frajda i nie zna się na przepisach.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 12:21Źródło komentarza: Jaki to ma sens - pyta czytelnik portaluAutor komentarza: Sdj545Treść komentarza: Gwarantuje, że i na taką ewentualność (reakcja nauczyciela) był scenariusz. Na marginesie... musiałby być na prawdę dobrze wyszkolony...Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:55Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: MaxxxTreść komentarza: Córko generała, za dużo filmów i opowieści taty co mu na pagon naj...ło.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:53Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: kotaraTreść komentarza: Łapcie namiary - goingapp.pl/wydarzenie/maria-peszek-j-bie-to-wszystko-wiosna-nareszcie-fabryka-lloyda/maj-2022 Nie wiem, jak to wyjdzie, ale ogólnie przepadam za tą dziewczyną. Robi kolosalną różnicę swoimi występami ;-)Data dodania komentarza: 08.08.2022, 09:01Źródło komentarza: Łódzka odsłona trasy koncertowej 'Jezus Maria Peszek' już w czwartek
Reklama
a