Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 15:19
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Czerniewice

Złote Promyczki z Czerniewic 
Złote Promyczki z Czerniewic 

  XIII Drużynowe Mistrzostwa Polski UKS w Pool bilard Dziewcząt odbyły sie w Krotoszynie w dniach 6-8 czerwca br. Bilardzistki Promyka Czerniewice, jako jedyna drużyna w Polsce, brały udział we wszystkich edycjach.

10.06.2022 20:31
W Czerniewicach wspierają niepełnosprawnych
W Czerniewicach wspierają niepełnosprawnych

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerniewicach w 2022 r. przystąpił do Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”, który ma na celu zapewnienie dostępności do usług asystencji osobistej, tj. wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym osób niepełnosprawnych.

13.01.2022 22:33
Wandale grasują  Czerniewicach. Wójt Bednarek szuka winnych
Wandale grasują Czerniewicach. Wójt Bednarek szuka winnych

Akty wandalizmu szczególnie dotkliwe a w małych gminach, dysponujących skromnymi środkami finansowymi. Tu ogląda się każdą złotówkę zanim zostanie wydana.

16.05.2021 21:48    2
GOK w Czerniewicach zaprasza na spotkanie z pisarką Wiesławą Kwiek
GOK w Czerniewicach zaprasza na spotkanie z pisarką Wiesławą Kwiek

Gminny Ośrodek Kultury w Czerniewicach zaprasza na spotkanie z pisarką Wiesławą Kwiek w środę, 12 lutego 2020 roku o godzinie 17.00.

10.02.2020 14:04
W Czerniewicach koncert z cyklu "Z klasyką przez Polskę"
W Czerniewicach koncert z cyklu "Z klasyką przez Polskę"

W piątek, 7 lutego 2020 roku, w Świetlicy Wiejskiej w Czerniewicach odbył się koncert z cyklu "Z klasyką przez Polskę".

09.02.2020 22:37    1
XVIII Powiatowy Konkurs Kulinarny w Czerniewicach
XVIII Powiatowy Konkurs Kulinarny w Czerniewicach

W niedzielę, 16 czerwca 2019 roku, w zabytkowym parku w Czerniewicach odbył się już po raz osiemnasty Powiatowy Konkurs Kulinarny potraw Regionalnych. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury , a honorowym patronatem objęli go Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego i Andrzej Bednarek - Wójt gminy Czerniewice.

17.06.2019 04:47    8    3
Rekonstrukcja bitwy ze Szwedami? To możliwe
Rekonstrukcja bitwy ze Szwedami? To możliwe

Kolejny projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego woj. łódzkiego

05.10.2017 18:26    3
Gmina Czerniewice z dotacją
Gmina Czerniewice z dotacją

Gmina Czerniewice pozyskała dotację na zagospodarowanie terenu dawnego cmentarza ewangelickiego w Stanisławowie Studzińskim. na ten cel Zarząd województwa łódzkiego przekazał kwotę 4,4 tysiąca złotych. To jeden z najstarszych cmentarzy ewangelickich w naszym regionie. Powstał w początkach XIX wieku, kiedy to powstała kolonia Stanisławów, utworzona przez Stanisława Lipskiego herbu Grabie, dziedzica dóbr Czerniewice i Studzianki założył kolonię Stanisławów. Część zasiedlających ją kolonistów była wyznania ewangelickiego. Najstarszy zachowany nagrobek pochodzi z 1924 r. Prace, na które uzyskano dotację polegały na: wykarczowaniu roślinności, inwentaryzacji nagrobków. Cmentarz został też ogrodzony, a w jego centrum ustawiono krzyż oraz tablicę informacyjną w językach polskim i niemieckim.

31.10.2016 17:56    3
Myśliwy śmiertelnie postrzelony
Myśliwy śmiertelnie postrzelony

Tragicznie zakończyło się polowanie, jakie zorganizowano w niedzielę w Strzemesznej koło Czerniewic w powiecie tomaszowskim.

24.10.2016 13:47    35
Rowery i alkohol to jego pasja
Rowery i alkohol to jego pasja

Odjechał spod sklepu kradzionym rowerem. Tomaszowscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży, a skradziony rower powrócił do właścicielki.

21.10.2016 15:27    1
Nielegalnie w Czerniewicach
Nielegalnie w Czerniewicach

Wspólne działania policjantów i funkcjonariuszy Urzędu Celnego doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który przechowywali i wprowadzał do obrotu towary akcyzowe. Funkcjonariusze na poczet przyszłych kar zabezpieczyli u podejrzanego mienie o wartości 22,5 tysiąca złotych

02.10.2016 17:57    1
/aktualizacja/ Śmiertelna studnia: ofiarami ojciec i syn
/aktualizacja/ Śmiertelna studnia: ofiarami ojciec i syn

Dwie osoby zginęły dzisiaj w czasie prac ziemnych w Studziankach (gmina Czerniewice). To prawdziwa tragedia rodzinna, ponieważ ofiarami wypadku są ojciec i syn.

09.05.2016 16:10    27
Dostaną dofinansowanie dla oddziałów przedszkolnych
Dostaną dofinansowanie dla oddziałów przedszkolnych

Dwie gminy powiatu tomaszowskiego otrzymały dofinansowanie w ramach wyrównywania szans edukacyjnych i zapewnienia wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. Nabór wniosków w trybie zamkniętym dotyczył poddziałania "zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej" realizowanego jak część Programu Operacyjnego "Kapitał Ludzki" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

19.04.2015 18:40
Platforma Obywatelska rekomenduje do Rady Powiatu Tomaszowskiego w okręgu numer 7
Platforma Obywatelska rekomenduje do Rady Powiatu Tomaszowskiego w okręgu numer 7

Kandydaci do rady Powiatu Tomaszowskiego. Okręg numer 6 obejmuje gminy: Lubochnia, Czerniewice, Budziszewice, Żelechlinek

30.10.2014 19:10    2
Mogło skończyć się tragicznie
Mogło skończyć się tragicznie

20 – listopada około godziny 15:00, oficer dyżurny policji otrzymał informację u uszkodzonej w ciężarówce szybie.

21.11.2013 12:01
Kradł jedną butelkę wódki na tydzień
Kradł jedną butelkę wódki na tydzień

3 listopada o godzinie 15:35, policjanci otrzymali informację, iż w jednej z miejscowości w gminie Lubochnia 64-letni mieszkaniec wsi z zamkniętego pomieszczenia mieszkalnego ukradł 40 butelek wódki.

04.11.2013 14:00    4
Zagubiły się na grzybobraniu
Zagubiły się na grzybobraniu

O tym, że zagubić się w lesie wcale nie jest trudno przekonały się w ostatnim czasie dwie kobiety. Jedna z nich wybrała się do lasu z 7 letnią wnuczką

31.10.2013 16:20    3
Zsunął się do stawu i utonął
Zsunął się do stawu i utonął

23 czerwca o godzinie 18:00, dyżurny policji otrzymał informacje, iż na terenie stawów hodowlanych w jednej z miejscowości w gminie Czerniewice doszło do utonięcia mężczyzny.

24.06.2013 14:17
Koszmarne odkrycie dziennikarzy Faktu
Koszmarne odkrycie dziennikarzy Faktu

Tomaszów niestety po raz kolejny znalazł się na łamach ogólnopolskich mediów. Tym razem „przysłużyli” się nam właściciele firmy, która teoretycznie zajmować powinna się utylizacją odpadów poubojowych. Tematem zainteresowali się dziennikarze Faktu, którzy wybrali się do Czerniewicach w związku z odnalezieniem kilka dni temu przez inspektora weterynarii składowanych w niewłaściwy sposób odpadów poubojowych.

18.06.2013 22:12    15
Nie zauważył skrzyżowania
Nie zauważył skrzyżowania

Wypadek w okolicach Czerniewic. Jedna osoba trafiła do szpitala.

11.04.2013 11:27    2
zachmurzenie małe

Temperatura: 24°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 15 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 25Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Jak był przydatny to nawet Pawlak go zatrudnił w ujeździe a teraz już się pewnie nie przyznaje:)bo się wielki pisior zrobił.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 13:16Źródło komentarza: TW Robert, czy Tomasz Zdonek? Ujawniamy dokumentyAutor komentarza: EleonoraTreść komentarza: czy rowerem nie można jechać po chodniku? co to za przepisy, i to nieustanne dzwonienie rowerzystów... mam wrażenie że Aga nie umie jeździć na rowerze, nie wie jaka to frajda i nie zna się na przepisach.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 12:21Źródło komentarza: Jaki to ma sens - pyta czytelnik portaluAutor komentarza: Sdj545Treść komentarza: Gwarantuje, że i na taką ewentualność (reakcja nauczyciela) był scenariusz. Na marginesie... musiałby być na prawdę dobrze wyszkolony...Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:55Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: MaxxxTreść komentarza: Córko generała, za dużo filmów i opowieści taty co mu na pagon naj...ło.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:53Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: kotaraTreść komentarza: Łapcie namiary - goingapp.pl/wydarzenie/maria-peszek-j-bie-to-wszystko-wiosna-nareszcie-fabryka-lloyda/maj-2022 Nie wiem, jak to wyjdzie, ale ogólnie przepadam za tą dziewczyną. Robi kolosalną różnicę swoimi występami ;-)Data dodania komentarza: 08.08.2022, 09:01Źródło komentarza: Łódzka odsłona trasy koncertowej 'Jezus Maria Peszek' już w czwartekAutor komentarza: AllekTreść komentarza: brak cukru sie objawia???Data dodania komentarza: 07.08.2022, 23:46Źródło komentarza: Generalskie szlify dla Mariusza Pawluka. Prezydent wręczy nominacje
Reklama
a