Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 18 sierpnia 2022 03:51
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Zabytki

Kwesta „Ratujmy zabytki tomaszowskich cmentarzy”
Kwesta „Ratujmy zabytki tomaszowskich cmentarzy”

Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 wzięli udział w kweście na rzecz ratowania zabytków najstarszej tomaszowskiej nekropolii.

08.11.2017 23:30    8
Szanowni mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego
Szanowni mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, zwraca się do kolekcjonerów o udostępnienie materiałów związanych z kamienicą przy Placu Kościuszki 18, jej kolejnymi właścicielami i użytkownikami.

24.01.2012 19:07    6    1
W oryginale i w miniaturze: Pilickie „wehikuły czasu”
W oryginale i w miniaturze: Pilickie „wehikuły czasu”

Pilica znakomicie wywiązuje się z roli swoistego „magazynu” pojazdów wojskowych, które w jej nurtach zakończyły swój szlak bojowy podczas walk w pamiętnym styczniu 1945 roku. Świadczy o tym stan wraków niemieckich aut pancernych i ciągników artyleryjskich, wydobywanych od 1988 roku z Pilicy w rejonie Tomaszowa. Okazał się on na tyle dobry, że dwa z tych „wehikułów czasu” udało się po latach na powrót… uruchomić! Mowa tutaj o transporterze „Rosi”, znajdującym się w zbiorach tomaszowskiego Muzeum, jak też o ciągniku artyleryjskim „Lufcik”, przechowywanym w Skansenie Rzeki Pilicy. Niewykluczone, że niebawem uda się w podobny sposób ożywić trzecie z wojennych trofeów Pilicy.

22.11.2011 18:59
Zagadki saperskiej łodzi
Zagadki saperskiej łodzi

Zbiory Skansenu Rzeki Pilicy powiększyły się w tych dniach o kolejny unikatowy eksponat. Jest nim bez wątpienia żelazna łódź rzeczna, legitymująca jeszcze przedwojenną metryką. Wskazuje na to konstrukcja łodzi, posiadającej żelazne wręgi i poszycie z blach łączonych nitami, jak też jej specyficzny i archaiczny już dzisiaj kształt. Te przesłanki, a także spore wymiary łodzi przemawiają za saperskim i w dodatku - polskim rodowodem najnowszego nabytku skansenu.

28.07.2009 08:58
Pałacyk Serafina Rodego do remontu
Pałacyk Serafina Rodego do remontu

Już wkrótce ruszą prace remontowo – budowlane przy tomaszowskim Pałacu Ślubów. W minionym tygodniu Urząd Miasta w drodze przetargu spośród 5 złożonych ofert wyłonił wykonawcę inwestycji.

14.05.2009 11:37    25
Pałac na sprzedaż
Pałac na sprzedaż

Kilka tygodni temu pojawiła się w Internecie oferta sprzedaży zabytkowej willi Maurycego Piescha położonej przy ulicy Barlickiego. Właściciel wycenił budynek wraz z terenem na kwotę 4 milionów złotych.

06.04.2009 10:30    6
Pierwszy mały krok
Pierwszy mały krok

Kilka lat temu Miasto przejęło od Skarbu Państwa budynek przy Placu Kościuszki 18. Stało się to możliwe po przeniesieniu tomaszowskiego Sądu Rejonowego do nowej siedziby przy ulicy Mościckiego

13.02.2008 21:47    8
Kirkut
Kirkut

31 października ubiegłego roku Rada Miejska wyraziła zgodę na przekazanie na rzecz Gminy Żydowskiej kilku nieruchomości. W zamian Gmina zrzekła się wszelkich roszczeń z tytułu własności związanych z nieruchomościami położonymi w Tomaszowie Mazowieckim objętymi postępowaniem regulacyjnym przed Komisją Regulacyjną do spraw Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Warszawie oraz wszelkich roszczeń majątkowych.

03.02.2008 15:42    55
Zabytki w Powiecie Tomaszowskim
Zabytki w Powiecie Tomaszowskim
22.12.2006 01:21
Miasto Tomaszów Mazowiecki
Miasto Tomaszów Mazowiecki
17.12.2006 21:23
Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 28Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: Teresa bez adresaTreść komentarza: zgadzam się z większością wypowiedzi, że to bardzo dobrze świadczy o wolbórce. Niech pozostanie z taką roślinnością jest bardzo urokliwą rzeczką...co za dureń uczepił się oczyszczania, melioracji tej rzeczki??? chodzę tam często na spacer i odpoczywam od zgiełku.Data dodania komentarza: 17.08.2022, 17:43Źródło komentarza: Wolbórka zarasta. Co na to Wody Polskie?Autor komentarza: AntolinTreść komentarza: Takie sprostowanie zapowiadany już za poprzedniej kadencji tak Gajewski,Klatkowa i inni nie dali rady,takie to były czasy,dzisiaj pan wójt wielki pisior i cyk basen jest:)A jak tam ściana wspinaczkowa na nowym basenie ?Data dodania komentarza: 17.08.2022, 15:25Źródło komentarza: Kompleks basenowy w Niewiadowie oficjalnie otwartyAutor komentarza: lpTreść komentarza: No przecież to nie górska rzeka tylko niżinna o powolnym nurcie więc roślinność ma dobre warunki więć rośnie...Data dodania komentarza: 17.08.2022, 09:47Źródło komentarza: Wolbórka zarasta. Co na to Wody Polskie?Autor komentarza: EdekTreść komentarza: Społeczeństwo naszego miasta jest za próżne żeby przesiąść się z samochodu na rower czy hulajnogę, wolą dalej tyć za kierownicąData dodania komentarza: 17.08.2022, 09:33Źródło komentarza: Piesi, rowerzyści i transport publiczny - priorytety miejskiej mobilnościAutor komentarza: WodnikTreść komentarza: Tzn żyzna rzeka to się chwaliData dodania komentarza: 16.08.2022, 15:14Źródło komentarza: Wolbórka zarasta. Co na to Wody Polskie?Autor komentarza: TmTreść komentarza: Rtęć przepłynie i wszystko wypali:)Data dodania komentarza: 16.08.2022, 13:55Źródło komentarza: Wolbórka zarasta. Co na to Wody Polskie?
Reklama
a