Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 15:55
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Spektakl

Sprawy Ciężkie pod powierzchnią
Sprawy Ciężkie pod powierzchnią

Tomaszowskie Forum Trzeźwości, to cykl imprez, który na stałe wpisał się do kalendarza miejskich imprez. W tym roku tematem przewodnim jest problem alkoholizmu wśród kobiet. To zjawisko obecne nie tylko w naszym mieście, chociaż liczne przypadki (np. tomaszowianki w zaawansowanej ciąży) nagłaśniały media o ogólnopolskim zasięgo. Dlatego też cykl wydarzeń w ramach tegorocznego Formu zatytułowano "Alkoholizm w szpilkach ".

11.05.2019 12:33
Spektakl "Złe miasto" w wykonaniu teatru "Biuro Podróży"
Spektakl "Złe miasto" w wykonaniu teatru "Biuro Podróży"

W sobotę, 17 listopada 2018 roku, w Miejskim Centrum Kultury w tomasszowskim "Tkaczu" można było obejrzeć spektakl zat. "ZŁE MIASTO" w wyk. Teatru Biuro Podróży. Pokaz sztuki rozpoczął 41. Łódzkie Spotkania Teatralne, które zorganizowane zostały już po raz czterdziesty pierwszy. Inicjatorem wydarzenia jest Łódzki Dom Kultury we współpracy z Miejskim Centrum Kultury.

18.11.2018 13:52    3
Premiera spektaklu „Saligia”
Premiera spektaklu „Saligia”

Premiera spektaklu „Saligia” w reżyserii Kariny Góry odbyła się 1 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury w filii „Tkacz”. W obsadzie znaleźli się Mikołaj Kuik, Wiktor Śliwiński, Karolina Śliwińska, Karolina Susło, Eryk Lubicki, Kinga Wójciak, Nikola Maciejczyk, Emilia Fijałkowska, Kamila Kamocka.

06.04.2017 10:15
„Tu mówi Szwejk!” wg Jaroslava Haška
„Tu mówi Szwejk!” wg Jaroslava Haška

Spektakl pt. „Tu mówi Szwejk!” wg Jaroslava Haška w reżyserii Sławomira Gaudyna zaprezentowali w sobotę (4 marca) aktorzy Polskiego Studia Teatralnego z Wilna. Monodram został z entuzjazmem przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczność w Miejskim Centrum Kultury, filii „Tkacz”.

06.03.2017 18:19
Spotkanie w Wojakiem Szwejkiem
Spotkanie w Wojakiem Szwejkiem

Urząd Miasta, Miejskie Centrum Kultury oraz Wspólnota Polska oddział w Łodzi zapraszają na spektakl Polskiego Studia Teatralnego w Wilnie pt. „Tu mówi Szwejk!”. Tytułową rolę zagra, znany tomaszowskiej publiczności Edward Kiejzik. Spektakl w reżyserii Sławomira Gaudyna , podobnie jak utwór Haska, opowiada o absurdzie armii i głupocie wojny.

28.02.2017 18:17
To nie ja
To nie ja

Spektakl profilaktyczny „To nie ja” wystawił Teatr Quadro z Kielc. Uczniowie tomaszowskich szkół podstawowych mogli go obejrzeć 14 lutego w Miejskim Centrum Kultury (filia Tkacz). Spektakl jest inspirowany twórczością Elżbiety Zubrzyckiej (m.in. Słup soli, Dręczyciel w klasie, Po co się złościć). Skierowany był do uczniów klas 4, 5, 6.

17.02.2017 22:08
Tomaszowskie Teatralia - podsumowanie
Tomaszowskie Teatralia - podsumowanie

Przegląd Teatrów Amatorskich zorganizowany został w dniu 24 i 25 listopada 2016 roku w sali „Włókniarz” w Tomaszowie Mazowieckim. Uczestniczące w nim zespoły teatralne reprezentowały szkoły podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne i instytucje kultury z Tomaszowa Mazowieckiego oraz z terenu powiatu tomaszowskiego.

29.11.2016 11:24
Rozpoczęły się XI Tomaszowskie Teatralia, czyli artystyczne zdarzenia sceniczne
Rozpoczęły się XI Tomaszowskie Teatralia, czyli artystyczne zdarzenia sceniczne

Za nami pierwszy dzień XI Tomaszowskich Teatraliów. Na scenie kina "Włókniarz" zaprezentowało się 8 grup teatralnych, które rywalizowały w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów.

24.11.2016 17:42    4
XI TOMASZOWSKIE TEATRALIA  TUŻ...TUŻ..
XI TOMASZOWSKIE TEATRALIA TUŻ...TUŻ..

Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza do udziału w XI TOMASZOWSKICH TEATRALIACH, CZYLI ARTYSTYCZNYCH ZDARZENIACH SCENICZNYCH.

16.11.2016 18:11
"Brzydkie kaczątko"- XI Tomaszowskie Teatralia
"Brzydkie kaczątko"- XI Tomaszowskie Teatralia

Kolejne wydarzenie towarzyszące XI TOMASZOWSKIM TEATRALIOM! Tym razem jest to propozycja dla najmłodszych teatromanów. Zapraszamy na spektakl "Brzydkie kaczątko" w wyk. aktorów FUNDACJI "ALEŻ GUSTAWIE !"

19.10.2016 16:16
"maria s" - XI Tomaszowskie Teatralia
"maria s" - XI Tomaszowskie Teatralia

W ramach wydarzeń towarzyszących XI TOMASZOWSKIM TEATRALIOM – MIEJSKIE CENTRUM KULTURY w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza młodzież i widzów dorosłych na monodram - „ maria s.” w wyk. i w reż. Eweliny Ciszewskiej.

19.10.2016 16:12
Tomaszów Teatrem stoi
Tomaszów Teatrem stoi

W dniach 8 i 9 kwietnia 2016 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Regionalny Przegląd Teatrów Amatorskich pod patronatem Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

11.04.2016 18:51
"Kopciuszek" jeszcze raz
"Kopciuszek" jeszcze raz

Ci, którzy nie mieli okazji obejrzeć spektaklu "Kopciuszek" w wykonaniu artystów z teatru "Trzcina" będą tę "zaległość" odrobić w najbliższy czwartek.

04.04.2016 19:53
NA GŁOSOWANIE ZOSTAŁ NIECAŁY TYDZIEŃ !!!
NA GŁOSOWANIE ZOSTAŁ NIECAŁY TYDZIEŃ !!!

Zespół teatralny ULINKI ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim dzielnie walczy o pierwsze miejsce w Internetowym Przeglądzie Teatrów Uczniowskich TVP!

24.02.2016 00:04    4
Tomaszowskie Teatralia - podsumowanie i laureaci
Tomaszowskie Teatralia - podsumowanie i laureaci

W niedzielę, 22 listopada 2015 roku w sali kina „Włókniarz” odbyło się ogłoszenie wyników X Tomaszowskich Teatraliów.

23.11.2015 21:58    1
X TOMASZOWSKIE TEATRALIA - "TUWIM LIRYCZNY... I NIE TYLKO..."
X TOMASZOWSKIE TEATRALIA - "TUWIM LIRYCZNY... I NIE TYLKO..."

Jednym z wydarzeń towarzyszącym X TOMASZOWSKIM TEATRALIOM jest spektakl ”Tuwim liryczny… i nie tylko…” w wykonaniu Piotra Machalicy i Piotra Borowskiego.

12.11.2015 12:37
Teatralne tętno miasta
Teatralne tętno miasta

W minioną środę (28.10.2015) odbyło się podsumowanie projektu, realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, zatytułowanego „Krótka historia teatru w Tomaszowie Mazowieckim".

29.10.2015 09:42    1
"Listy z Getta" powracają dla tomaszowskiej publiczności
"Listy z Getta" powracają dla tomaszowskiej publiczności

Oni nie grali, oni na ten moment nimi byli. Całymi sobą. W tym spektaklu było wszystko – miłość, która dawała wtedy siłę do życia, gry i zabawy dzieci, które nawet w tej otchłani nikczemności i okrucieństwa pozostawały dziećmi, były też rozdzierające sceny odrywania dzieci od matek i matek od dzieci. Były i ból, i śmierć, zwątpienie i nadzieja. A mnie i kilku moim koleżankom trudno było powstrzymać się od myśli, że 70 lat temu to byłaby nasza i naszych dzieci historia. Ten spektakl to piękne przywracanie pamięci. Lepsze i bardziej trafiające do świadomości niż jakiekolwiek tablice pamiątkowe – tak o spektaklu „Listy z getta” mówiła Dorota Liliental Absolwentka Wydziału Aktorskiego Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley (USA), która była na premierze w Tomaszowie Mazowieckim 31 lipca br. Po bardzo ciepłym przyjęciu spektaklu przez publiczność powraca on do Tomaszowa w dwóch odsłonach – 9 i 10 września!

04.09.2015 19:06    17
Wszystkie strachy ujarzmione
Wszystkie strachy ujarzmione

Sala kina Włókniarz wypełniła się gośćmi, którzy przyszli obejrzeć premierowy spektakl projektu „Lato w teatrze”. Mali aktorzy z MOK-u udowodnili, że najlepszym antidotum na wszystkie lęki jest śmiech.

01.08.2015 19:12
Listy bez słów
Listy bez słów

31 lipca o godzinie 19.30 Ośrodek Kultury „Tkacz” podsumował trwające trzy tygodnie warsztaty teatralne. Finałowy spektakl, zatytułowany „Listy z getta” zgromadził niemałą publiczność.

01.08.2015 16:21    1
zachmurzenie małe

Temperatura: 24°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 15 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 25Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Mam nadzieję że pisiorskie układanie się z politycznymi sprzedawczyka mi typu wójt z Ujazdu,Zdonki dla marnych paru głosów w końcu się skończy.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 13:20Źródło komentarza: Kantar Public: Koalicja Obywatelska wygrywa z PiSAutor komentarza: UjazdTreść komentarza: Jak był przydatny to nawet Pawlak go zatrudnił w ujeździe a teraz już się pewnie nie przyznaje:)bo się wielki pisior zrobił.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 13:16Źródło komentarza: TW Robert, czy Tomasz Zdonek? Ujawniamy dokumentyAutor komentarza: EleonoraTreść komentarza: czy rowerem nie można jechać po chodniku? co to za przepisy, i to nieustanne dzwonienie rowerzystów... mam wrażenie że Aga nie umie jeździć na rowerze, nie wie jaka to frajda i nie zna się na przepisach.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 12:21Źródło komentarza: Jaki to ma sens - pyta czytelnik portaluAutor komentarza: Sdj545Treść komentarza: Gwarantuje, że i na taką ewentualność (reakcja nauczyciela) był scenariusz. Na marginesie... musiałby być na prawdę dobrze wyszkolony...Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:55Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: MaxxxTreść komentarza: Córko generała, za dużo filmów i opowieści taty co mu na pagon naj...ło.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:53Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: kotaraTreść komentarza: Łapcie namiary - goingapp.pl/wydarzenie/maria-peszek-j-bie-to-wszystko-wiosna-nareszcie-fabryka-lloyda/maj-2022 Nie wiem, jak to wyjdzie, ale ogólnie przepadam za tą dziewczyną. Robi kolosalną różnicę swoimi występami ;-)Data dodania komentarza: 08.08.2022, 09:01Źródło komentarza: Łódzka odsłona trasy koncertowej 'Jezus Maria Peszek' już w czwartek
Reklama
a