Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 15:03
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Zabójstwo

Kain i Abel... Bratobójca za kratami
Kain i Abel... Bratobójca za kratami

Policjanci z Wydziału Kryminalnego tomaszowskiej komendy zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który odpowie za zabójstwo swojego brata. Do zdarzenia doszło podczas kłótni, sprawca kilkukrotnie ugodził ofiarę ostrym narzędziem w klatkę piersiową. Reanimacja prowadzona przez członków rodziny, policjantów, a następnie załogę pogotowia, nie przyniosła rezultatu, a rany okazały się śmiertelne. Bratobójcy grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

10.02.2021 13:37    7    4
Śmiertelnie niebezpieczna zabawa... przy alkoholu
Śmiertelnie niebezpieczna zabawa... przy alkoholu

Policjanci zatrzymali 34 latka który podczas libacji alkoholowej postrzelił z wiatrówki swojego kompana. Niestety obrażenia głowy okazały się śmiertelne. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego więzienia.

15.02.2018 13:46    1
Pijany ukrainiec próbował zabić kolegę
Pijany ukrainiec próbował zabić kolegę

Zarzuty usiłowania zabojstwa usłyszał 41- letni obywatel Ukrainy, który 1 października 2017 roku nożem ugodził swojego współlokatora, również obywatela Ukrainy. Według wstępnych ustaleń pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni, której finałem było okaleczenie nożem 41- latka. W chwili zdarzenia podejrzany był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna już usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. Grozi mu nawet dożywocie.

03.10.2017 17:32    7
/AKTUALIZACJA/ Nadpalone zwłoki kobiety w lesie pod Tomaszowem
/AKTUALIZACJA/ Nadpalone zwłoki kobiety w lesie pod Tomaszowem

W sobotę (15 lipca) około godziny 13 w lesie w okolicach miejscowości Kolonia Zawada spacerowicze znaleźli zwłoki młodej kobiety. ​Prawdopodobny sprawca zabójstwa został już zatrzymany

17.07.2017 21:54    37
Rzucił się z nożem na matkę
Rzucił się z nożem na matkę

Usiłowanie zabójstwa -takie zarzuty usłyszał 54-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego, który 22 czerwca pomiędzy godziną 14:00 a 15:00 zaatakował nożem swoją 79-letnią matkę. Kobieta próbowała uciekać, jednak oprawca był szybszy i zdążył jej zadać jej kilka ciosów. Pokrzywdzonej udało się uciec na podwórko, gdzie jej znajomi wezwali pomoc. Ranna kobieta została przewieziona do szpitala. Policjanci obezwładnili napastnika i przewieźli do Komendy Policji. Mężczyzna po przesłuchaniu usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa, grozi mu nawet dożywocie. Został aresztowany na okres 3 miesięcy, był w przeszłości notowany. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

26.06.2017 13:54    5
Po sześciu latach aresztowano zabójcę
Po sześciu latach aresztowano zabójcę

22 maja 2014r. został tymczasowo aresztowany sprawca zabójstwa z 2008 roku.

23.05.2014 11:22    6
Zabił ale (jeszcze) nie siedzi
Zabił ale (jeszcze) nie siedzi

21 kwietnia 2014 o godz. 1:00 na ulicy Farbiarskiej w Tomaszowie Maz. 23 -letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego wielokrotnie uderzając pięścią w twarz i kopiąc po całym ciele spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu 26-latka. Jak się okazuje w ostatnich dniach młody, pobity człowiek zmarł. Sprawa jest bardzo bulwersująca, rozpaliła też emocje czytelników naszego portalu.

13.05.2014 10:26    134
Morderca zatrzymany na policyjnej blokadzie
Morderca zatrzymany na policyjnej blokadzie

Na policyjnej blokadzie drogowej wpadł 30-letni sprawca zabójstwa. Został już tymczasowo aresztowany.

18.11.2013 13:36    5
Zabił nożem ojca, poranił matkę i syna
Zabił nożem ojca, poranił matkę i syna

30-letni mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu w związku ze śmiertelnym ranieniem nożem 65-latka oraz zaatakowaniem dwóch innych osób. Do tragedii doszło w miejscowości Dębniak w nocy z czwartku na piątek.

17.11.2013 16:06    2
Wyrok 15 lat więzienia za zabójstwo 3 miesięcznej Lidki prawomocny
Wyrok 15 lat więzienia za zabójstwo 3 miesięcznej Lidki prawomocny

Sąd Apelacyjny w Łodzi oddalił apelację obrońcy Piotra B. oskarżonego o zabójstwo 3 swojej 3 miesięcznej córeczki, podtrzymując orzeczony w pierwszej instancji wyrok 15 lat więzienia. Wyrok dwóch lat więzienia w zawieszeniu na 4 letni okres próby utrzymano także wobec Katarzyny K., matki dziecka, której udowodniono znęcanie się nad niemowlęciem. Oddalono także apelację Prokuratury, która uznała karę dla ojca uznała za zbyt niską, domagając się dożywotniego pozbawienia wolności.

27.10.2013 13:30    7
Morderstwo i samobójstwo? - podwójna tragedia w Chociwiu
Morderstwo i samobójstwo? - podwójna tragedia w Chociwiu

Do podwójnie tragicznego zdarzenia doszło wczoraj w godzinach wieczornych.

02.07.2013 13:00    11
15 lat za śmiertelne pobicie małej Lidzi
15 lat za śmiertelne pobicie małej Lidzi

Dzisiaj w piotrkowskim Sądzie Okręgowym ogłoszono wyrok dla rodziców, którzy doprowadzili do śmierci trzymiesięcznej dziewczynki w jednym z bloków przy ulicy Akacjowej. Ojciec dziecka, który był bezpośrednim sprawcą pobicia, w następstwie którego nastąpił zgon, skazany został na 15 lat pozbawienia wolności. Matce zasądzono 2 lata więzienia w zawieszeniu, za to że wspólnie ze swoim partnerem znęcała się nad niemowlakiem. Sąd wydając wyrok nie miał żadnych wątpliwości co do winy oskarżonych. Skazani zostali na podstawie własnych zeznań. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny i przysługuje od niego apelacja do Sądu wyższej instancji.

25.04.2013 13:52    16
Zwłoki młodej kobiety - lekarz nie wyklucza udziału osób trzecich
Zwłoki młodej kobiety - lekarz nie wyklucza udziału osób trzecich

Tomaszowska Prokuratura Rejonowa wyjaśnia przyczyny śmierci 29 letniej kobiety. Najprawdopodobniej mamy do czynienia z zabójstwem, o czym świadczyć mogą rany kłute na ciele ofiary.

07.04.2013 12:41    7
Ruszył proces rodziców oskarżonych o zabójstwo 3 miesięcznej córeczki
Ruszył proces rodziców oskarżonych o zabójstwo 3 miesięcznej córeczki

Dzisiaj przed Sądem Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim ruszył proces Piotra B., który latem ubiegłego roku zabił własne, trzymiesięczne dziecko, ponieważ jego płacz, przeszkadzał mu w kontynuowaniu gry na komputerze. Wieść o śmierci małej Lidii, niczym błyskawica obiegła całą Polskę. Zbrodnię porównywano do morderstwa, jakie miało miejsce w Sosnowcu. Na ławie oskarżonych w piotrkowskim Sądzie zasiedli oboje rodzice, których prokuratura oskarża nie tylko o spowodowanie śmierci dziecka ale także o długotrwałe znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem.

06.03.2013 23:59    23
Makabryczne odkrycie kolędującego księdza
Makabryczne odkrycie kolędującego księdza

5 stycznia o godzinie 10:00, do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim zatelefonował ksiądz, który w jednej z miejscowości w gminie Czerniewice odwiedzał parafian w ramach corocznego kolędowania. Duchowny podczas wizyty w jednym z domów dokonał makabrycznego odkrycia. Na podłodze jednego z pomieszczeń zobaczył zwłoki 62-letniej kobiety.

07.01.2013 10:10    23
Pili, pokłócili się, więc zabiła
Pili, pokłócili się, więc zabiła

16 listopada o godzinie 20:13, policjanci zostali poinformowani, że na jednej z ulic w dzielnicy Ludwików, leży zakrwawiony mężczyzna. O fakcie informowała kobieta, której sposób wypowiadania się wskazywał, że prawdopodobnie jest nietrzeźwa.

19.11.2012 21:20    32
To była jednak zbrodnia
To była jednak zbrodnia

Prokurator postawił zarzuty ojcu 3 miesięcznej dziewczynki, która zmarła kilka dni temu w Tomaszowie przy ulicy Akacjowej. Nie potwierdziły się wstępne podejrzenia dotyczące tzw. nagłej śmierci łóżeczkowej. Zarzuty dotyczą zabójstwa, a dotychczasowe czynności śledczych wykazały, że rodzice znęcali się nad dzieckiem. Także matka została objęta zarzutami dotyczącymi narażenia dziecka na utratę życia i zdrowia. "Rodzice" na mocy decyzji Sądu, wydanej na wniosek prokuratury na trzy miesiące trafili do aresztu już w sobotę.

20.08.2012 19:37    91
Śmierć byłego komandosa
Śmierć byłego komandosa

W związku z opublikowaniem na portalu internetowym „Opocznianie” artykułu pt.: ”Znaleziono ciało 27-latka poszukiwanego od 2 miesięcy.” Tekst bez podpisu autora. Wyjaśniam zawarte w nim nieprawdziwe informacje.

30.03.2012 16:44    3    1
Makabryczne odkrycie w Opocznie
Makabryczne odkrycie w Opocznie

Makabrycznego odkrycia dokonał wczoraj strażacki pies wyspecjalizowany w poszukiwaniu zwłok na jednej z posesji w Opocznie. W studzience kanalizacyjne odnalazł rozkładające się zwłoki, zaginionego pod koniec stycznia mieszkańca Opoczna, 28 letniego Sebastiana K.

29.03.2012 19:30    1
Śmiertelne pobicie: Bandyta zatrzymany
Śmiertelne pobicie: Bandyta zatrzymany

3 sierpnia, tomaszowscy policjanci zostali poinformowani o zgonie 34- letniego mieszkańca Tomaszowa, który został znaleziony w swoim mieszkaniu. Lekarz wezwany na miejsce nie wykluczył udziału w śmierci mężczyzny osób trzecich. Zwłoki zostały zabezpieczone a przeprowadzona autopsja, potwierdziła, że denat przed śmiercią był pobity.

08.09.2011 12:43    2
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 22°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 12 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 25Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Jak był przydatny to nawet Pawlak go zatrudnił w ujeździe a teraz już się pewnie nie przyznaje:)bo się wielki pisior zrobił.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 13:16Źródło komentarza: TW Robert, czy Tomasz Zdonek? Ujawniamy dokumentyAutor komentarza: EleonoraTreść komentarza: czy rowerem nie można jechać po chodniku? co to za przepisy, i to nieustanne dzwonienie rowerzystów... mam wrażenie że Aga nie umie jeździć na rowerze, nie wie jaka to frajda i nie zna się na przepisach.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 12:21Źródło komentarza: Jaki to ma sens - pyta czytelnik portaluAutor komentarza: Sdj545Treść komentarza: Gwarantuje, że i na taką ewentualność (reakcja nauczyciela) był scenariusz. Na marginesie... musiałby być na prawdę dobrze wyszkolony...Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:55Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: MaxxxTreść komentarza: Córko generała, za dużo filmów i opowieści taty co mu na pagon naj...ło.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:53Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: kotaraTreść komentarza: Łapcie namiary - goingapp.pl/wydarzenie/maria-peszek-j-bie-to-wszystko-wiosna-nareszcie-fabryka-lloyda/maj-2022 Nie wiem, jak to wyjdzie, ale ogólnie przepadam za tą dziewczyną. Robi kolosalną różnicę swoimi występami ;-)Data dodania komentarza: 08.08.2022, 09:01Źródło komentarza: Łódzka odsłona trasy koncertowej 'Jezus Maria Peszek' już w czwartekAutor komentarza: AllekTreść komentarza: brak cukru sie objawia???Data dodania komentarza: 07.08.2022, 23:46Źródło komentarza: Generalskie szlify dla Mariusza Pawluka. Prezydent wręczy nominacje
Reklama
a