Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 08:37
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Zabójstwo

Jednak morderstwo?
Jednak morderstwo?

22 sierpnia 2011, około godziny 1:30, na Słowackiego jak się wydawało na skutek pożaru zginął 34 – letni mężczyzna, jego rówieśnik z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla trafił do szpitala. Lekarz nie wykluczył udziału osób trzecich.

31.08.2011 11:57    5
Morderczyni z Kruczej stanie przed sądem
Morderczyni z Kruczej stanie przed sądem

Pod koniec maja ubiegłego roku w Tomaszowie miało miejsce podwójne morderstwo, które wstrząsnęła całym miastem. Zbrodnia była tym bardziej przerażająca, że zabójcą okazała się matka, która własnej córce zadała kilkanaście ciosów nożem. Drugą ofiarą był konkubent 26-letniej ofiary. Morderczyni w chwili dokonywania mordu była nietrzeźwa. Czynności prokuratorów w tej sprawie trwały ponad 9 miesięcy. Ostatecznie na początku marca do piotrkowskiego sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniej Gabrieli K. Kobieta, która na początku śledztwa przyznawała się do dokonania zbrodni, obecnie wycofała się ze swoich zeznań, twierdząc, że nikogo nie zabiła.

19.03.2011 18:11    3
Prokuratura wyjaśnia przyczyny śmierci młodej dziewczyny
Prokuratura wyjaśnia przyczyny śmierci młodej dziewczyny

Także wczoraj, w godzinach porannych, w mieszkaniu przy ulicy św. Antoniego odnaleziono zwłoki młodej kobiety. Prokuratura prowadząca postępowanie nie wyklucza udziału „osób trzecich” w śmierci 26 letniej dziewczyny. – Takie podejrzenie nasuwają wewnętrzne obrażenia ciała oraz jego ułożenie – powiedział Robert Wizner, szef tomaszowskiej prokuratury. Dokładna przyczyna śmierci zostanie określona po przeprowadzeniu sekcji zwłok. Dziewczynę odnalazła jej koleżanka. Obecnie trwają czynności śledcze w tej sprawie.

08.12.2010 14:01    5
Zabójstwo na Zawadzkiej: ... by ulżyć cierpieniom
Zabójstwo na Zawadzkiej: ... by ulżyć cierpieniom

W miniony piątek około godziny 20:00 doszło do krwawego morderstwa w jednym z domów przy ulicy Zawadzkiej. Zamordowany został 57 – letni mężczyzna, zabójczynią okazała się jego żona. Kilka ciosów siekierą miało, jak wyjaśniała „wybawić męża od cierpień”. Kobieta sama następnego dnia zgłosiła się na Policję. Mundurowi, którzy udali się na miejsce zastali prawdziwie makabryczny widok. Ofiara zginęła po tym jak kilkakrotnie została uderzona siekierą w okolicę karku.

20.09.2010 18:04    9
"40 dowodów miłości"
"40 dowodów miłości"

Opuszczony dom przy ulicy Kruczej. To tutaj dwa lata temu spłonął w pożarze mieszkający w nim jeden z właścicieli. Wybite okna, pozabijane deskami okiennice. Gdzieniegdzie wiszą strzępy brudnych firanek. Brud zresztą jest tutaj wszechobecny. Śmieci walają się wszędzie. Kawałki mebli, sprzętów domowych, podarte łachmany i… smród. Obrzydliwy fetor przynosi każdy najlżejszy powiew wiatru. Jednak naprawdę nieznośny staje się dopiero po przekroczeniu progu tego upiornego miejsca. Trzy pokoje, w nich kilka barłogów i wciąż ten smród, coraz bardziej przenikający i szczypiący w oczy. Na podłodze gruba warstwa niedopałków. Nikt tu nie myślał o popielniczkach. Znowu butelki, zgniłe jabłka, resztki jedzenia na zaimprowizowanym bufecie. Szczątki mebli rodem z PRL-u, potłuczony kawałek lustra. Ktoś w nim z pewnością kiedyś się przeglądał. Obok regału coś, co kiedyś było łóżkiem. Dzisiaj jest jego wrakiem z olbrzymią plamą krwi. Plamy krwi widoczne są także na ścianie. Trudno się dziwić. W minioną sobotę dokonano tu strasznego i brutalnego mordu. Tym straszniejszego, że jedną z ofiar była córka a katem matka.

24.05.2010 23:30    14
Bandytów było dwóch
Bandytów było dwóch

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o zatrzymaniu 27- letniego mężczyzny w związku z popełnionym przez niego zabójstwem mieszkańca ulicy Niecałej. Jak się okazało zwyrodniały morderca nie działał sam. Policja ustaliła, że w zbrodni brał udział także drugi, 19-letni mężczyzna. Obaj znajdują się już za kratkami. Tomaszowianie wciąż wstrząśnięci są brutalną i bezsensowną zbrodnią.

17.12.2009 23:06    20
Mord na Niecałej
Mord na Niecałej

W minioną niedzielę około godziny 16 ulicy Niecałej ujawniono zwłoki 47 letniego mężczyzny. Jak się okazało do śmierci doszło w wyniku zabójstwa. Policjanci podjęli czynności, w wyniku których zatrzymano 27 letniego mieszkańca naszego miasta podejrzanego o dokonanie zabójstwa.

02.12.2009 22:04    37
Zabił, bo się pokłócili
Zabił, bo się pokłócili

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj na Wąwale przy ul. Głównej. Około godziny 23:00 ujawniono zwłoki 50-letniego mężczyzny. Wezwani na miejsce policjanci oprócz denata zastali jeszcze dwóch mężczyzn w wieku 38 i 39 lat.

30.09.2008 11:45    10
Brutalne morderstwo
Brutalne morderstwo

W nocy z piątku na sobotę tomaszowscy policjanci zatrzymali 36 letniego mieszkańca Henrykowa w gminie Lubochnia. Mężczyzna przyznał się do zabicia swojej 37 letniej żony.

02.06.2008 17:23    22
Tragiczne Święto Matki
Tragiczne Święto Matki

Do dwóch tragicznych wydarzeń doszło w miniony weekend w naszym mieście. W wyniku jednego z nich śmierć poniósł 61-letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej

26.05.2008 14:31    7
Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: ŻmijaTreść komentarza: W ZUS, szpitalu i KRUS znacznie więcej, a podobno wszyscy mają takie same brzuchy, haha, salowe 900 zł czyżby szpital był na plusieData dodania komentarza: 26.09.2022, 07:27Źródło komentarza: Pracownicy Starostwa dostają podwyżkiAutor komentarza: MSTreść komentarza: Jeśli ktoś jedzie do Władysławowa, to znaczy że ma prawo łamać wszelkie zakazy? Prawo tworzone jest nie przez przypadek. Ma ono zapewniać stosowanie się do norm społecznych, które zapewniają nam bezpieczeństwo. Z tego między innymi powodu nieprawdziwe jest powiedzenie "znalezione nie kradzione". Jeśli ktoś się do nich nie stosuje, to sam siebie stawia poza nawiasem i jest osobą aspołeczną. Jeśli w jakimś miejscu jest zakaz wjazdu ciężarówek, to jest on ustawiony z konkretnego powodu. Skoro widać na moście ograniczenie tonażu, to znaczy, że ten most nie jest w stanie go udźwignąć a jazda po nim spowoduje uszkodzenie, które spowoduje z kolei wyłączenie mostu z użytku i co za tym idzie ograniczenia dla wszystkich osób, które z niego korzystają a w konsekwencji konieczność jego naprawy ze wspólnej kasy. Grupa ludzi niszczy wspólną własność, jest uciążliwa dla innych osób, by zaoszczędzić na paliwie. Czego tu można nie rozumieć? Musicie jeździć "przez Szczecin" bo sami most na Brzustówce uszkodziliście.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 07:19Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: Bury i OgieńTreść komentarza: Historia kołem się toczy. Przyznał złoty medal Misiewiczowi "za zasługi ... ", i teraz sam otrzymał order "za zasługi ..."Data dodania komentarza: 25.09.2022, 21:44Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: AgataTreść komentarza: Pracują ze mną ukraińcy pod Tomaszowem w firmie produkcyjnej. Na stanowiskach robotniczych, mają wykształcenie wyższe: jeden jest 40 latkiem z zawodem nauczyciela prac ręcznych i kultury?, drugi około 40 lat pracownikiem redakcji gazety...po studiach kierunkowych? trzeci około 22lat...zapytany podaje jest ...???coś jakby hydraulikiem przemysłowym??...po studiach kierunkowych. czwarty około 22lat...po studiach nauczyciel gimnastyki. Zapytałem jakiego jęz. uczyli się w szkołach na Ukrainie, odpowiadali: rosyjskiego nigdy w szkole czy na studiach nie mieli, niemieckiego nie mieli i nie znają, angielskiego...tak tak...i nie wiem co to znaczy? Mam 50 lat, gdy powiedziałem im co potwierdzone, że mówię po rosyjsku i niemiecku i uczę się angielskiego ( oto mnie zapytali) powiedzieli mi abym uczył się ukraińskiego??? odpowiedziałem im, że tego jęz. po prostu nie lubię poza tym mieszkam w Polsce??? co oni chcieli???Data dodania komentarza: 25.09.2022, 21:29Źródło komentarza: Demografowie: ponad połowa uchodźców z Ukrainy ma wyższe wykształcenieAutor komentarza: ObsTreść komentarza: Co by było gdyby wszyscy zgodzili się z teza Macierewicza , że to był wybuch.Czy coś to zmienia ,czy on jest w stanie ukarać te osoby? Pojedzie do Rosji albo wyśle pana Ziobrę żeby aresztował zleceniodawcę ( może nawet podejrzanego Putina) ?To co Ci ludzie uskuteczniają w tej komisji i prezydent i premier popierający to nawet ciężko zdefiniować nie używając niecenzuralnych słów.Data dodania komentarza: 25.09.2022, 21:10Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: JarolebTreść komentarza: Jedź na wczasy do Władysławowa przez Szczecin to zrozumiesz.. .Data dodania komentarza: 25.09.2022, 20:41Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazów
Orteza sztywna lub półsztywna z tworzywa sztucznego na goleń i stopę - Orliman Opis: system Boxia® składa się z dwóch oddzielnych części: opaski podudziowej mocowanej nad kostką i antypoślizgowej części z haczykiem, którą umieszcza się pomiędzy językiem obuwia a sznurowaniem (do stosowania w połączeniu z obuwiem sznurowanym). Obie części są połączone elastycznym paskiem, który jest regulowany zgodnie z wymaganym poziomem zgięcia grzbietowego stopy. Opaska podudziowa posiada w dwóch miejscach (okolica ścięgna Achillesa i przednia część podudzia) wewnętrzne wyściółki żelowe zapewniające wysoki poziom wygody podczas chodzenia. Orteza zapewnia dyskrecję i wygodę, ponadto zajmuje mało miejsca w bucie. Zalecenia: opadająca stopa w przebiegu różnych jednostek chorobowych, pronacyjne lub supinacyjne ustawienie przodostopia. Działanie: orteza unosi przednią część stopy, umożliwia kontrolę stopnia zgięcia grzbietowego stopy w momencie gdy pięta jest oparta o podłoże, bądź w momencie podnoszenia stopy w przód po odbiciu z palców. Siła podciągania stopy jest regulowana w sposób płynny. Orteza zapobiega ryzyku potykania się o różne przedmioty, takie jak dywaniki, krawężniki i nierówne powierzchnie. Ponadto konstrukcja pozwala na lekką korekcję pronacyjnego lub supinacyjnego ustawienia stopy.Kontrola ruchów:orteza Boxia na opadającą stopę podciąga przodostopie podczas chodzenia. Odpowiednio zapięta i naciągnięta zapobiega ryzyku zahaczenia palcami o podłoże w trkcie chodu po nierównych nawierzchniach. Komplet: każdy egzemplarz AB01 obejmuje: AB10 (pasek elastyczny) x1, AB11 (zaczep do buta pod sznurowanie) x2, AB13 (haczyki w kształcie litery „S”) x2. Kolor:czarny. Tabela - rozmiary: ROZMIAR XS/0 S/1 M/2 L/3 Obwód nad kostką (cm) 13-17 17-21 21-25 25-29 Twój Sklep Medyczny ul. Słowackiego 4Strona www: http://www.med-sklep.plData dodania ogłoszenia: 10.06.2016Orteza sztywna lub półsztywna z tworzywa sztucznego na goleń i stopę - Orliman
Reklama
a