Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 6 października 2022 18:06
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Sklep Medyczny Tomaszów Maz.

Listy czytelników

Cena nie bez znaczenia
Cena nie bez znaczenia

- Dzień dobry pisze do Państwa i prosiłabym o interwencje w sprawie cen które nie zgadzają się z cenami przy kasie. Jest wiele produktów na półkach które nie zgadzają się z rachunkiem przy kasie. Wczoraj byłam tylko po bułki cena 6.29 przy kasie 8.29. Piwo w lodówce 3.19 przy kasie 3.79 ect. Sklep Dino znajduje się na ul. Św. Antoniego. Rozmawiałam z infolinią żeby ten problem w jakiś sposób rozwiązać niestety do dzisiejszego dnia nic się nie zmieniło. Do tego dochodzi bardzo nie miła obsługa która jest wręcz bezczelna i arogancka. Bardzo proszę przyjrzeć się temu problemowi, może dzięki Państwa interwencji zajdą jakieś zmiany na korzyść mieszkańców naszego miasta - napisała do nas jedna z czytelniczek portalu

29.09.2022 13:21    9    14
Reklama
Zanim stanie się nieszczęście
Zanim stanie się nieszczęście

Chciałabym w imieniu swoim i mieszkańców ul. Reja i Młodzieżowej prosić o pomoc w nagłośnieniu sprawy. Pies typu amstaf, który jest bardzo agresywny (atakuje ludzi i nasze zwierzęta), biega sobie po tych ulicach, bo właściciel ma w nosie czy zagraża on mieszkańcom. Kilkukrotnie była zgłaszana sytuacja policji, która twierdzi, że nic może zrobić.

18.09.2022 15:46    3    5
Co byście tutaj zmienili
Co byście tutaj zmienili

Na weekend mamy dla Was małą zabawę pobudzającą wyobraźnię. Proponujemy Wam ją wspólnie z APdron. Popatrzcie na zamieszczone poniżej zdjęcia i napiszcie co bycie w tych miejscach zmienili.

05.08.2022 12:14    7    2
Mały spacerek do Smardzewic. Na mszę, czy na zakupy?
Mały spacerek do Smardzewic. Na mszę, czy na zakupy?

Ta liczna rodzinka przywędrowała znad Zalewu z okolic Tresty aż do Smardzewic. Łabędzie spacerujące po ulicy Głównej to jednak niecodzienny widok. Mało kto jednak wie, że te piękne ptaki są bardzo niebezpieczne, kiedy poczują, że ich potomstwo może być zagrożone. Łabędź potrafi zaatakować człowieka a uderzenie dziobem może okazać się bolesne

27.07.2022 23:03    4
Nagląca potrzeba
Nagląca potrzeba

- Czy mógłby się Pan zainteresować problemem tomaszowskich sanitariatów? Tym w parku dr Rodego, który przyjmuje monety ale nie daje się go otworzyć, tym na placu Kościuszki czynnym w dziwnych godzinach. Może sprawa błaha ale czasami nie cierpiąca zwłoki - pisze jeden z czytelników portalu

22.07.2022 12:30    2
Reklama
Betonowanie świata. Remont ulicy Wiejskiej
Betonowanie świata. Remont ulicy Wiejskiej

Remont powoli się posuwa, widać efekty, zapewne będzie ładniej, nowocześniej.

19.07.2022 20:57    35    11
Reklama
Pielęgniarki poczuły się dotknięte
Pielęgniarki poczuły się dotknięte

Stanowisko Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Zakładowej Organizacji Związkowej Tomaszowskim Centrum Zdrowia Sp. z o.o. do artykułu Pana Mariusza Strzępka pt.: Kto da więcej? Populizm polityków zamorduje publiczną służbę zdrowia z dnia 14 czerwca 2022 r.

14.07.2022 10:16    5    1
Czy Naród Polski realnie sprawuje władzę?
Czy Naród Polski realnie sprawuje władzę?

Konstytucja z kwietnia 1997 roku, ustanawia dwa rodzaje wykonywania władzy przez Naród – poprzez wybranych przedstawicieli i bezpośrednio. Jednak dalszy zapis Konstytucji RP pozostawia Narodowi tylko bezpośrednie sprawowanie władzy, a władzę przedstawicielską pozostawia partiom.

09.07.2022 20:54    1    2
Pomóżmy Ani
Pomóżmy Ani

Miała  22 lata, kiedy usłyszała, że zmaga się z chorobą, która będzie jej towarzyszyć do końca życia. Stwardnienie rozsiane - diagnoza, która brzmi, jak wyrok.

09.07.2022 20:39    2
Stoję, stoję... czuję się świetnie
Stoję, stoję... czuję się świetnie

Podobne obrazki spotykamy w wielu miejscach w Tomaszowie. Parkowanie na trawnikach, w miejscach niedozwolonych, utrudnianie życie innym użytkownikom dróg, samochody ustawiane na ciągach pieszo rowerowych. I oczywiście agresja przy próbie zwrócenie uwagi. Co robi policja? Wydaje się, że jedynie bezradnie rozkłada ręce. Zarządcy dróg podobne problemy na wąskich i słabo przejezdnych uliczkach osiedlowych mogliby rozwiązać w bardzo prosy sposób, wprowadzając odpowiednie oznakowanie. Skąd niechęć do stosowania "Strefy zamieszkania", gdzie parkować można tylko w miejscach dozwolonych? Trudno znaleźć odpowiedź na to trudne pytanie. Jak dojechać ma tutaj pogotowie, czy straż pożarna? Zastanawiać będziemy się, gdy ktoś straci życie.

05.06.2022 11:03    12    5
Reklama
Tylko raz w tygodniu
Tylko raz w tygodniu

Często na łamach Waszego portalu piszecie o śmiechach porzucanych w lesie. Przyznam, że za każdym razem publikowane zdjęcia budziły moje oburzenie. Tak było do... wczoraj... Od dzisiaj jestem zwolennikiem wywożenia śmieci w różne ustronne miejsca a następnie powiadamiania o dzikich wysypiskach gminy, na terenie, których się znajduje. Dlaczego? Spróbuję po krótce wytłumaczyć.

14.05.2022 18:04    5    14
Reklama
Może Wydział Ochrony Środowiska pomoże?
Może Wydział Ochrony Środowiska pomoże?

Dzień dobry, piszę do państwa bo nie wiem w zasadzie do kogo zwrócić się z tematem. Od kilku lat na ulicy Armii Krajowej w bloku na parapecie opuszczonego mieszkania gniazdują pustułki ( gatunek sokoła, w Polsce objęty ochroną). Blok znajduje się na tyłach ZUS na przeciwko wejścia. W tym roku również przyleciały, niestety mieszkanie jest już zamieszkałe i ptaki są przeganiane. Czy w u nas w mieście działa jakaś organizacja, która zajmuje się chronionymi gatunkami ptaków? Może można by zainstalować im budkę lęgową jak to robi się w dużych miastach. Będę wdzięczna za pomoc w tej sprawie. Super, że w naszym mieście oprócz milionów gołębi gniazdują takie wspaniałe ptaki. Szkoda byłoby je stracić.

21.04.2022 20:09    4    7
Możecie pomóc Gabrysi
Możecie pomóc Gabrysi

Gabrysia urodziła się jako wcześniak, bardzo długo walczyła o życie wygrała tę walkę. Trudny początek zostawił jednak po sobie straszliwe skutki. Córeczka zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym, porażeniem spastycznym czterokończynowym i epilepsją.

24.03.2022 10:21    1
Akcja 11-urodziny dzielnej onkomocnej "malej wojowniczki" Zuzanny
Akcja 11-urodziny dzielnej onkomocnej "malej wojowniczki" Zuzanny

Drodzy uczniowie,rodzice, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łaznowie

20.03.2022 08:08
APEL O POMOC
APEL O POMOC

Zwracam się z ogromną prośbą o POMOC  Wierzę, że dzięki Państwa Pomocy jest to możliwe Maja swoim życiu przeszła wiele, ale pomimo tego walczy każdego dnia i nie poddaje się...

16.03.2022 17:53
Reklama
Czy w Tomaszowie mógłby powstać nowy PARK MIEJSKI?
Czy w Tomaszowie mógłby powstać nowy PARK MIEJSKI?

Prośba do Prezydenta Miasta i Radnych miasta Tomaszowa Mazowieckiego o utworzenie parku miejskiego z terenów zalewowych znajdujących się wzdłuż ulicy Nowy Port pomiędzy Przystanią a mostem na ulicy Białobrzeskiej.

22.02.2022 15:41    36    32
Reklama
Avatar AV1 dla Zuzanny dotarł do Szkoły Podstawowej w Łaznowie
Avatar AV1 dla Zuzanny dotarł do Szkoły Podstawowej w Łaznowie

     Avatar AV1 to uszy, oczy, głos chorej Zuzi ,  przez swą funkcjonalność córka uczestniczy razem z klasa w codziennych zajęciach lekcyjnych.

21.02.2022 17:50
Poczta reglamentowana
Poczta reglamentowana

Wszystkich, którzy musza wybrać się na pocztę w godzinach rannych i dopołudniowych czeka niemiła niespodzianka. Zastaną kraty opuszczone a nich napis zapraszający do odwiedzin po godzinie 13. Jakoś nam się to skojarzyło z PRL-em i nie jesteśmy pewni, czy są to miłe skojarzenia. Powodem dezorganizacji pracy jest zapewne covid. Wyobrażamy sobie, co będzie działo się przy okienkach, kiedy wybije 13. Tymczasem mieszkańcy coraz częściej informują nas o niedostarczanych przesyłkach poleconych lub podrzucanych do skrzynek awizacjach, mimo, że domownicy, mogący przesyłki odebrać przebywali w domach

01.02.2022 22:28    6    3
Mocno wiało
Mocno wiało

Wichura, która gwałtownie zerwała się nad Tomaszowem w nocy z soboty na niedziele uszkodziła instalacje fotowoltaiczną na bloku przy Św. Antoniego 74 (jest to blok sąsiadujący z Biedronką przy ul. W. Panfil). Nasz czytelnik przesłał nam kilka zdjęć jakie zrobił około 3 nocy, gdy wiatr na chwilę ustał. Straty wyglądają poważnie, a instalacja została zamontowana zaledwie kilka tygodni temu.

01.02.2022 20:03    8
Zapomniana... ławka
Zapomniana... ławka

Przy wjeździe do najstarszego Netto przy Warszawskiej 59, w zaroślach oddzielających teren dyskontu od sąsiedniego autokomisu, stoi mocno przechylona ławka miejska. Jest w całkiem niezłym stanie mimo, że stan zarośnięcia wskazuje, że stoi tutaj od wielu lat. Ławka jest jest bardzo solidna – na betonowej podstawie umieszczone są drewniane deseczki. Z powodzeniem posłuży jeszcze kilka lat. Może warto ją przenieść w inne miejsce, gdzie jest bardziej potrzebna? Np. przystanek przy ul. Mościckiego przy kościele św. Antoniego jest bardzo często oblegany przez młodzież, która dojeżdża z niego do okolicznych wiosek. Na ławce wewnątrz wiaty mieszczą się raptem cztery osoby. W obecnym miejscu do siedziska nie ma dostępu. 

20.01.2022 20:31    7    18
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 16°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Sołtys i mieszkańcy LuboczyTreść komentarza: To my mieszkańcy Luboczy zwróciliśmy się do gospodarza gminy z prośbą o zebranie i zmianę projektu utwardzonego pobocza . Wszyscy obecni na zebraniu przeglosowali zmianę pobocza i wybraliśmy najlepsze rozwiązanie dla nas mieszkańców. Poprosiliśmy Wójta o napisanie pisma z naszymi zmianami i przesłanie do ZDP .Lecz ZDP i osoby odpowiedzialne za poboczne zlekceważyły prośbę mieszkańcówData dodania komentarza: 06.10.2022, 17:27Źródło komentarza: Powiat buduje, Wójt krytykujeAutor komentarza: AntolinTreść komentarza: W gminie Ujazd wójt też ciągle krytykuje,a tu jedna droga druga,fajnie byłoby żeby chociaż nie przeszkadzał.I to jego piękne hasło zgoda buduje:),mniej wójtów cwaniaków więcej gminy zyskają!Data dodania komentarza: 06.10.2022, 16:27Źródło komentarza: Powiat buduje, Wójt krytykujeAutor komentarza: zatroskana matkaTreść komentarza: A nie dałoby się ich odstrzelić, dzieci boją się na plac zabaw iść. Mięso przerobić i dla bezdomnych.Data dodania komentarza: 06.10.2022, 14:08Źródło komentarza: 6 stad dzików grasuje po Tomaszowie.Autor komentarza: Duch MiastaTreść komentarza: Szanowna Michalino, Metropolita nie ruszy kustosza, bo ten skumany jest z tomaszowskim biskupem. Kustosz nie lubi ludzi, kocha natomiast szeleszczącą tacę. KOŚCIÓŁ W RĘCE ŚWIECKICH!Data dodania komentarza: 06.10.2022, 10:41Źródło komentarza: Promocja im. Św. Antoniego.... Macierewicza?Autor komentarza: Duch MiastaTreść komentarza: Zapraszanie kierujących spółkami na posiedzenia rad samorządowych nie nazwałbym nękaniem. W polytyce nie ma miękkiej gry. Każdy kto chce w niej brać udział powinien się z tym liczyć. I proszę nie mówić, że to nie polityka, tylko społeczna aktywność. Tomaszów to doskonały przykład republiki kumoterskiej.Data dodania komentarza: 06.10.2022, 10:34Źródło komentarza: Pytanie, czy dokuczanie?Autor komentarza: JurekTreść komentarza: ...tylko nie oni...ludzie opamiętajcie się ...czy praca w polityce to interes rodzinny???Data dodania komentarza: 05.10.2022, 20:12Źródło komentarza: „Przyszedł dzień, który nastąpił” - Coming Out czy ucieczka do przodu?
Reklama
a