Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 16:27
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Listy czytelników

2,5 tysiąca złotych mandatu za jazdę rowerem?
Musicie w tym miejscu uważać

2,5 tysiąca złotych mandatu za jazdę rowerem?

Niedawno weszły w życie przepisy dotyczące poruszania się na strzeżonych i niestrzeżonych przejazdach kolejowych. Nowością jest obowiązek zatrzymania pojazdu od chwili, kiedy zaczyna migać czerwone światło ostrzegawcze. Ruszyć możemy dopiero wtedy, kiedy światło zgaśnie. Ustawodawca, za złamanie przepisu przewidział surową karę, bo wynoszącą aż 2,5 tysiąca złotych. Dotyczy ona nie tylko kierowców samochodów i motocykli, ale także pieszych i rowerzystów. Jak to jednak w życiu bywa, przepisy sobie a życie... biegnie własnym torem. 10.07.2025 09:27    4    1
Dwie, czy więcej - Prezydent Witko odpowiada

Dwie, czy więcej - Prezydent Witko odpowiada

Szanowni Państwo, bardzo dziękuję za Pani list i zaangażowanie w tę ważną debatę (na temat dwukadencyjności - przyp. red.) – świadczy to o trosce o kondycję polskiego samorządu i demokracji lokalnej. Pozwolę sobie odpowiedzieć, odnosząc się do Pani pytań i wątpliwości. 08.07.2025 17:08    2    4
Ludzie listy piszą.  Dwie czy jedna? Może jednak dać ludziom wybór?

Ludzie listy piszą. Dwie czy jedna? Może jednak dać ludziom wybór?

04.07.2025 18:34    1    3
Boisko zamknięte przez wandali. Czeka na naprawę

Boisko zamknięte przez wandali. Czeka na naprawę

Boisko przy Szkole Podstawowej numer 10 zostało zamknięte do odwołania, ze względu na bezpieczeństwo użytkowników. Co takiego się stało - pytają internauci? Odpowiada im dyrektor Izabela Śliwińska - Boisko zostało zamknięte ze względu na to, że wandale połamali bramki i komuś może stać się krzywda. Pracujemy nad tym żeby jak najszybciej ją usunąć i otworzyć boisko. Niestety jest ono sukcesywnie niszczone - naprawy wyceniliśmy już na kilkadziesiąt tysięcy zł. 21.06.2025 22:04    2    2
Niebezpiecznie dla rowerzystów

Niebezpiecznie dla rowerzystów

Jakiś czas temu poprzez profil zaufany wysłałem do Zarządu Dróg Powiatowych moją opinię na temat absurdu drogowego w postaci drogi dla rowerów na jednokierunkowej ul. Smugowej od ul. Legionów do ul. Lewej/Sterlinga  oraz w sprawie naprawienia oznakowania na ścieżkach rowerowych na ul. Św. Antoniego 12.06.2025 11:35    3    2
Park Solidarność w pytaniach i odpowiedziach
Trwają ostatnie prace przed otwarciem

Park Solidarność w pytaniach i odpowiedziach

Mieszkańcy Tomaszowa często pytają w Internecie o sprawy związane z życiem miasta. Specjalnie dla nich szukamy na nie odpowiedzi. Dziś kilka na temat rewitalizacji Parku Miejskiego. 10.02.2025 17:35    7    3
Ludzie listy piszą. O alejkach w Parku

Ludzie listy piszą. O alejkach w Parku

06.02.2025 10:11    3    1
Ludzie listy piszą. Tym razem o Przystani

Ludzie listy piszą. Tym razem o Przystani

Przesłane zdjęcia były robione w lutym 2023 r. (vide: właściwości pliku) Od tego czasu po oddaniu priorytetowej? inwestycji ludzie nie chcąc babrać się w alejkowych błotach korzystają z poboczy - trawników bez chodników. Widziałem spacery matek pchających wózki z dziećmi po trawie. Chodziłem latem tymi alejkami zakurzony po kolana.Są dwie w miarę dobrze wybudowane ubikacje. Zawsze czyste, bo też rzadko uczęszczane. Czemu nie wybudowano pucobutowni albo budy z odkurzaniem odzieży? 26.01.2025 14:29    11    8
Brak turystycznej promocji

Brak turystycznej promocji

Czy Tomaszów Mazowiecki i Powiat Tomaszowski promują swoje walory turystyczne? Tak się składa, że często bywam na targach turystycznych, gdzie mam okazję oglądać stoiska wielu różnych miejscowości. Robią one ogromne wrażenie. Czy u nas brakuje inwencji, czy może pieniędzy, bo atrakcji, którymi możemy się pochwalić jest całkiem sporo. 29.11.2024 15:16    2    2
Kilka słów o turystyce w Tomaszowie Maz. - list czytellnika

Kilka słów o turystyce w Tomaszowie Maz. - list czytellnika

Tzw. turystyka w Tomaszowie Maz. opiera się na pokazaniu: muzeum w pałacu, skansenu, grot, Niebieskich Źródeł. Może warto obliczyć ile w tzw. zabytkach było prawdziwych zwiedzających (bez imprez). Tzw. turysta trafiający do naszego miasta przebywa tu tylko kilka godzin. 22.11.2024 18:00    17    1
Bez minimum empatii nie można zajmować się chorymi

Bez minimum empatii nie można zajmować się chorymi

Witam. Czytając te komentarze odnośnie TCZ ciężko jest mi przejść obok tych opowieści obojętnie. Nasza sytuacja też była absurdalna, ale poprosiłbym o anonimowość ze względu chociażby na to, że babci już z nami nie ma.. 05.11.2024 21:16    6    10
Wciąż potrzebna pomoc. Prosimy Was o wsparcie

Wciąż potrzebna pomoc. Prosimy Was o wsparcie

Osuszacze oraz środki chemiczne i wszelkie inne produkty z kategorii "sprzątanie" – to aktualnie najbardziej potrzebne rzeczy dla poszkodowanych w wyniku powodzi. Między innymi w powiecie nyskim, do którego zdecydowaliśmy się skierować pomoc i z którym jesteśmy w kontakcie. 23.09.2024 20:11    2
Wśród najbrzydszych? Absurdalny ranking

Wśród najbrzydszych? Absurdalny ranking

Na naszą skrzynkę mailową przysłał ktoś link do internetowego portalu "Głos Wielkopolski". W linku znajdował się "ranking najbrzydszych miast w Polsce". Miasta wytypowali enigmatyczni "rodacy". Nikt nie wie ilu, którzy i czy w ogóle byli w miastach, które prezentowane są jako najbrzydsze, a wśród nich Tomaszów Mazowiecki. Jako ilustracja, zdjęcie starej kamienicy. Co ciekawe większość ludzi, którzy do Tomaszowa przyjeżdżają po latach nieobecności uważa, że miasto wyładniało. 19.09.2024 18:35    15    14
Z tymi znakami, ktoś chyba przesadził

Z tymi znakami, ktoś chyba przesadził

Okazuje się, że ustalenie, kto jest właścicielem mostu wcale nie jest takie łatwe, jak by się wydawać mogło. Zajęło nam to jakiś czas, ale przy okazji udało się uporządkować problem, z którym zwrócił się do nas jeden z czytelników. 09.09.2024 21:17    1    1
Czy ktoś zna odpowiedź na to pytanie?

Czy ktoś zna odpowiedź na to pytanie?

Witam, w lokalu Deko Smaku na placu Tadeusza Kościuszki 22 na parterze jest takie dziwne zdjęcie (załącznik). Interesuje mnie, co na nim robi ten dziwny koziołek? Czy ktokolwiek wie, czy zna historię tego zdjęcia? Jestem rodowitym tomaszowianinem, widziałem wiele zdjęć starych z Tomaszowa ale czegoś tak dziwnego jeszcze nigdy. 27.08.2024 10:57    3
To się tak nie robi. Dzieci na spacer tylko w czapeczkach

To się tak nie robi. Dzieci na spacer tylko w czapeczkach

Jest godzina 10:40. Temperatura 31 stopni. Panie ze żłobka chodzą w taki upał z dziećmi na spacery. Połowa dzieci bez czapek na głowie! Rodzice pewnie nie wiedzą na co narażane są ich pociechy - napisała w mailu jedna z naszych czytelniczek. - Może warto poruszyć ten temat. To jest niezdrowe dla dzieci, spacery w takiej temperaturze. Wiele lat pracowałam z dziećmi i latem przy takich upałach wychodziłyśmy na 40 minut zaraz po śniadaniu. I woda była zawsze pod ręką. Tu niestety chyba nikt tego nie jest świadomy, co się może stać. 11.07.2024 19:38    9    1
Czytelnicy NT: Straż Miejska musi wziąć się do pracy.

Czytelnicy NT: Straż Miejska musi wziąć się do pracy.

Straż miejska podlega władzom samorządowym, a jej celem jest ochrona ładu i porządku publicznego. Uprawnienia straży miejskiej pozwalają tym służbom na nakładanie mandatów, pouczenie, zatrzymanie, przeszukanie rzeczy osobistych, a w skrajnych przypadkach na użycie środków przymusu bezpośredniego. 09.06.2024 10:56    9    10
W Czerniewicach zawrzało

W Czerniewicach zawrzało

Dzień dobry. Co prawda moja wiadomość nie dotyczy bezpośrednio Tomaszowa Mazowieckiego, lecz gminy Czerniewice, ale jest to mimo wszystko część naszego powiatu dlatego zdecydowałam się napisać do Państwa. 01.06.2024 11:45    53    21
Nowe oznakowanie ograniczające parkowanie

Nowe oznakowanie ograniczające parkowanie

Kilka dni temu na ul. Szerokiej Powiat ustawił znak B-36 ( zakaz zatrzymywania) jadąc od ronda Gen. Andersa zaraz za wjazdem w ul. Paszkowskiego oraz od drugiej strony za skrzyżowaniem z Ul. Kwiatową 13.05.2024 11:22    1    2
Wciąż są podrzucane śmieci. Tych pantofelków nie zgubił Kopciuszek

Wciąż są podrzucane śmieci. Tych pantofelków nie zgubił Kopciuszek

Reforma systemu odbioru śmieci, przeprowadzona kilka lat temu okazuje się być mało skuteczna. Najmocniej chyba uderzyła w biedaków utrzymujących się ze zbierania makulatury, butelek i złomu. Na masowych śmieciarzy nie podziałała. Do lasów trafiają nadal odpady budowlane i pochodzące z warsztatów samochodowych. Czy ktoś załata lukę w prawnym systemie. 13.04.2024 13:35    3    2
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 331

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 331

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 331 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 9 w kolorze buk oraz wieszak ubraniowy z lustrem.PB 331 to najpopularniejszy model łóżka w ofercie Elbur. Domowy charakter, praktyczne funkcje i sprawdzone rozwiązanie powodują, że jest stosowane z powodzeniem w placówkach opieki długoterminowej oraz w środowisku domowym. Ze względu na możliwość dopasowania koloru harmonijnie wpisuje się w każde otoczenie.Więcej informacjiKolory standardowe:C1 bukC2 buk jasnyKolory niestandardowe*:C4 nabuccoC5 klonC6 akacjaC7 dąb jasnyC8 orzechC153 dąb sonomaDETALE PRODUKTU:1. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka4. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu2. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji5. Solidne koło z hamulcem3. Leże z regulacją twardości6. Szeroka gama kolorystycznaOPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 40 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:215 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 22 cmCiężar całkowity:99,8 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJE ŁÓŻKA REHABILITACYJNEGO 
Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

W naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym, zaprojektowany z myślą o wygodzie, bezpieczeństwie i większej samodzielności użytkownika. To sprzęt, który może realnie poprawić komfort codziennego funkcjonowania – w domu, podczas spaceru, wizyty u lekarza czy załatwiania codziennych spraw.Model posiada amortyzowaną ramę z dwoma amortyzatorami kół tylnych, co zwiększa komfort jazdy na nierównym podłożu. Wózek wyposażono w szarą, oddychającą i demontowalną tapicerkę oraz poduszkę siedziska. Dostępne szerokości siedziska to 16” i 18”.Dla wygody użytkownika zastosowano regulowany kąt nachylenia oparcia, regulowane i demontowalne podłokietniki, możliwość odchylenia joysticka oraz uchylne, demontowalne podnóżki z regulacją długości. Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewniają hamulce elektromagnetyczne, regulowane tylne kółka przeciwwywrotne oraz pełne oświetlenie drogowe LED.Wózek posiada kontroler VS/PG50A, koła przednie 9”, koła tylne 14”, prześwit 8 cm, a jego waga bez akumulatorów wynosi 49 kg.To urządzenie przeznaczone jest dla osób, które potrzebują wsparcia w mobilności i chcą zachować możliwie największą niezależność. Przeciwwskazaniem do użytkowania są przeciwwskazania do pozycji siedzącej.Z pełną ofertą można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów. Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora. Na terenie miasta zapewniamy transport gratis.
Reklama Twój Sklep Medyczny

Komentarze

Autor komentarza: Tomasz Treść komentarza: Znacznie poważniejsze jest pytanie czy tzw. fachowcy dobrej zmiany mają kwalifikacje i kompetencje zawodowe do zajmowania stanowisk na których pobierają wynagrodzenia? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:48 Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Nóż sam otwiera mi się w kieszeni, jak czytam te różne opowieści o tych debilowatych radnych, o tych debilowatych samorządowych układzikach. To jest kupa dziada bez zelówek. Kto wybrał to debilowate, samorządowe towarzystwo? To jest proste, jak świńska kita: tylko i wyłącznie debilowaty elektorat wyborczy. Ta zgraja samorządowych przygłupów-radnych, to jest emanacja przygłupiastych wyborców. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 19:59 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Rys Treść komentarza: Nie ma się czym jarać,Walne odwołane! Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:53 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Szczepan Treść komentarza: Wojewoda powinien rozgonić te tuzy, wyznaczyć Komisarza i ogłosić nowe wybory. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 06:50 Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:33 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:12 Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama