Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 10 sierpnia 2022 10:16
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Z okolicy

Dzika Ekokuchnia w Lubochni
Dzika Ekokuchnia w Lubochni

Stowarzyszenie Step by Step i Gmina Lubochnia zapraszają Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu tomaszowskiego do udziału w Konkursie Kulinarnym „Dzika kuchnia – ekokuchnia”, który odbędzie się w Parku Gminnym w Lubochni w niedzielę, 15 sierpnia 2022 roku o godzinie 14.00.

31.07.2022 11:21
Kompleks basenowy w Niewiadowie oficjalnie otwarty
Kompleks basenowy w Niewiadowie oficjalnie otwarty

Zapowiadany od początku obecnej kadencji samorządowej basen w osiedlu Niewiadów w gminie Ujazd został wczoraj oficjalnie otwarty. Jesteśmy ciekawi jak podoba Wam się zrewitalizowany obiekt. Koszt budowy to ponad 25 milionów złotych. Prace przy przebudowie obiektu w Niewiadowie ruszyły na przełomie 2020 i 2021. Wykonawcą jest firma z Warszawy: ZAB-BUD sp. z o.

30.07.2022 09:15    4    8
Strażacy z Ujazdu wzbogacili się o nową przyczepkę.
Strażacy z Ujazdu wzbogacili się o nową przyczepkę.

Nowy sprzęt udało się pozyskać dzięki współpracy OSP z producentem przyczep w Niewiadowie. Fabrycznie nowa przyczepka to element realizowanego przez OSP projekt, który ma usprawnić ich pracę w przypadku różnego rodzaju zagrożeń.

26.07.2022 14:20
BRINGE GLUCK
BRINGE GLUCK

Monodram odbędzie się w ramach Dni Inowłodza w dniu 31.07.2022 r. o godzinie 19.30 na zamku Kazimierza Wielkiego  w Inowłodzu.

24.07.2022 18:30
Wszystkiemu winni cykliści? Wszystko na to wskazuje
Wszystkiemu winni cykliści? Wszystko na to wskazuje

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 44-letniego łodzianina, który na kierownicy roweru wiózł torbę z ponad kilogramem marihuany. W miejscu jego zamieszkania zabezpieczono kolejne narkotyki. Łącznie przejęto ponad 2100 gramów narkotyku i sprzęt służący do jego produkcji. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi mu za to kara nawet do 10 lat więzienia. W stosunku do mężczyzny zastosowano środek zabezpieczający w postaci aresztowania na 3 miesiące.

22.07.2022 15:17    4    4
Strażackie trąbienie w spalskim krajobrazie
Strażackie trąbienie w spalskim krajobrazie

3 lipca 2022 r. w pięknej scenerii Spalskiego Krajobrazu odbył się 19 Koncert Strażackich Orkiestr Dętych w powiecie tomaszowskim „Spała 2022”.

05.07.2022 12:02
Z odnowionego przystanku Wolbórka wygodniejsze podróże do Łodzi i Częstochowy
Z odnowionego przystanku Wolbórka wygodniejsze podróże do Łodzi i Częstochowy

Od lipca podróżni korzystają z odnowionego przystanku Wolbórka (między Będkowem a Czarnocinem), który zapewnia wygodne podróże m.in. do Łodzi, Koluszek i Częstochowy. Zadanie zostało zrealizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach ogólnopolskiego projektu o wartości ok. 100 mln zł współfinansowanego ze środków POIiŚ.

04.07.2022 18:13    4
Imponujący kompleks na ukończeniu w Ujeździe
Imponujący kompleks na ukończeniu w Ujeździe

Od kilku miesięcy trwa rewitalizacja odkrytego kompleksu basenowego w Ujeździe. Widok z drona robi wielkie wrażenie.

02.07.2022 12:51    38    4
Wójt Gminy Inowłódz po raz kolejny z jednogłośnym absolutorium.
Wójt Gminy Inowłódz po raz kolejny z jednogłośnym absolutorium.

 24 czerwca 2022 r. odbyła się sesja absolutoryjna Rady Gminy Inowłódz.

27.06.2022 16:50    1    1
W miniony piątek w Inowłodzu odbyła się „Inowłodzka Sobótka
W miniony piątek w Inowłodzu odbyła się „Inowłodzka Sobótka

Popołudnie rozpoczęło się spotkaniem na Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu, gdzie na zamkowym dziedzińcu prowadzono warsztaty wicia wianków. Po wspaniałych występach artystycznych Zespołów Ludowych „Królowianie” i „Brzustowianie” można było wysłuchać opowieści sobótkowych.

27.06.2022 16:00
Zapraszamy do Inowłodza
Zapraszamy do Inowłodza

Gmina Inowłódz zaprasza na wydarzenia jakie będą miały miejsce na Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu w dniach 24 i 25 czerwca.

19.06.2022 20:03    1    2
Z pociągiem do Spały
Z pociągiem do Spały

W rozkładzie ŁKA pojawia się nowość - 25 czerwca odbędzie się inauguracja połączeń do Spały. Przejazd w tym dniu będzie nieodpłatny dla podróżujących w relacji do/ze Spały albo w obie strony. Natomiast od 2 lipca łódzka kolej zacznie regularne weekendowe kursy do Spały, które będą realizowane dzięki zakupowi nowego taboru o napędzie elektryczno-spalinowym. Dwie pary pociągów będą kursować na trasie Łódź Fabryczna-Tomaszów Mazowiecki-Spała do grudnia włącznie.

15.06.2022 21:45    2    5
Bezpieczniej także w Czerniewicach
Bezpieczniej także w Czerniewicach

Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman oraz Wójt Czerniewic p. Andrzej Bednarek podpisali porozumienie w sprawie organizacji służb ponadnormatywnych funkcjonariuszy policji na terenie Gminy Czerniewice. Podpisane porozumienie pozwoli zapewnić dodatkowe patrole Policji, a tym samym podnieść poziom bezpieczeństwa mieszkańców tych terenów.

14.06.2022 14:42
Będą kramy w Inowłodzu!
Będą kramy w Inowłodzu!

Kramy Inowłodzkie! Wydarzenie organizowane w Inowłodzu od 2017 r. W tym roku odbędzie się 6 raz.

10.06.2022 21:04    1
Złote Promyczki z Czerniewic 
Złote Promyczki z Czerniewic 

  XIII Drużynowe Mistrzostwa Polski UKS w Pool bilard Dziewcząt odbyły sie w Krotoszynie w dniach 6-8 czerwca br. Bilardzistki Promyka Czerniewice, jako jedyna drużyna w Polsce, brały udział we wszystkich edycjach.

10.06.2022 20:31
Łódź: w zoo zamieszkały jedyne w Polsce pakożery
Łódź: w zoo zamieszkały jedyne w Polsce pakożery

Para pakożerów, czyli psów leśnych rodem z Ameryki Południowej, zamieszkała w łódzkim Ogrodzie Zoologicznym. To jedyni w Polsce przedstawiciele tego gatunku z rodziny psowatych, który w naturze zamieszkuje lasy w okolicach zbiorników wodnych. Pakożery są świetnymi pływakami.

09.06.2022 16:59
Łódź jako pierwsza w Polce będzie miała pełnowymiarową obwodnicę
Łódź jako pierwsza w Polce będzie miała pełnowymiarową obwodnicę

Łódź będzie pierwszą aglomeracją w Polsce, która będzie miała obwodnice z każdej strony. To dobra wiadomość także dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego

09.06.2022 16:37    5    1
Gra jak z nut
Gra jak z nut

Pan Wacław Pietrzak mieszkaniec Inowłodza, członek zespołu ludowego Królowianie stanął na podium zdobywając II miejsce w Festiwalu Akordeonistów i Harmonistów „Pod niebem Poświętnego”

08.06.2022 11:59
Na wojskowo w Inowłodzu
Na wojskowo w Inowłodzu

W dniach 4-5 czerwca br. na Zamku Kazimierza Wielkiego odbył się Inowłodzki Zlot Miłośników Militariów. Organizatorem wydarzenia było Towarzystwo Fortyfikacyjne "Linia Pilicy" wraz z gminą Inowłódz. Wydarzenie to miało na celu zarówno kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich jak również popularyzację najnowszej historii Polski i naszej „małej ojczyzny” oraz integrację społeczności regionalnej.

07.06.2022 09:11    1    2
Tomaszów Mazowiecki z rekordową dotacją w Funduszu Inwestycji Strategicznych
Tomaszów Mazowiecki z rekordową dotacją w Funduszu Inwestycji Strategicznych

15 gminnych inwestycji otrzymało w całej Polsce maksymalne dofinansowanie w wysokości 65 mln zł w ramach drugiego naboru Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Tak wynika z naszej analizy list beneficjentów, przesłanego nam przez wojewodę łódzkiego. Sprawdziliśmy, które gminy i jakie projekty dostaną najwięcej w naszym województwie. Jeśli z oczywistych względów pominiemy Łódź, okazuje się, że Tomaszów Mazowiecki jest u nas rekordzistą. Wnioski przygotowane przez Marcina Witko otrzymały największą kwotę dotacji, bo aż trzydzieści milionów złotych. Informacje na ten temat już pojawiły się na łamach naszego portalu. Fundusze otrzymały wszystkie gminy gminy powiatu. Na co je przeznaczą? Zobaczcie sami

02.06.2022 11:03    4
bezchmurnie

Temperatura: 22°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 13 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 25Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Masz rację;)jeszcze niech zaproszą tuleje i kurdej szatan męczenniczke:)i może Pawlaka ;)Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:48Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: MarioTreść komentarza: Oduczycie się używania w negatywnym odniesieniu słowa "rajd"?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:10Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Ambroży sam przełożyTreść komentarza: Implant w mozgu? Chyba implant mozgu i sie przeszczep nie przyjął 😅😅Data dodania komentarza: 09.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Psikusa bez sTreść komentarza: Policja stoi w krzakach i czeka żeby wlepić łatwy mandat a nie bedzie uganiała się za jakimś zj**emData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:49Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: woodyTreść komentarza: tomaszow to stan umyslu jak sie czyta komentazeData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:27Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: PATOLATreść komentarza: Na co czeka policja? Aż się wydarzy tragedia? Widac że idiota jest w stanie spowodować wypadek i zagraża otoczeniu powinien do końca życia siedzieć w kaftanie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:07Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,
Reklama
a