Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 16:15
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Ujazd

Rodzinna imprezka na basenie? Tylko w Niewiadowie
Rodzinna imprezka na basenie? Tylko w Niewiadowie

7 sierpnia w niedzielę o godz. 11:00 z udziałem zaproszonych gości, przedstawicieli UE, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz władz Województwa, odbędzie się oficjalna prezentacja w Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe z siedzibą w Osiedlu Niewiadów oraz otwarcie Basenu i Akademii Sportu w Niewiadowie. Także tego dnia w godzinach otwarcia basenu zapraszamy na rodzinne „Beach Party” z wakacyjną muzyką oraz atrakcjami dla dzieci

05.08.2022 09:21    1
Kompleks basenowy w Niewiadowie oficjalnie otwarty
Kompleks basenowy w Niewiadowie oficjalnie otwarty

Zapowiadany od początku obecnej kadencji samorządowej basen w osiedlu Niewiadów w gminie Ujazd został wczoraj oficjalnie otwarty. Jesteśmy ciekawi jak podoba Wam się zrewitalizowany obiekt. Koszt budowy to ponad 25 milionów złotych. Prace przy przebudowie obiektu w Niewiadowie ruszyły na przełomie 2020 i 2021. Wykonawcą jest firma z Warszawy: ZAB-BUD sp. z o.

30.07.2022 09:15    2    8
Strażacy z Ujazdu wzbogacili się o nową przyczepkę.
Strażacy z Ujazdu wzbogacili się o nową przyczepkę.

Nowy sprzęt udało się pozyskać dzięki współpracy OSP z producentem przyczep w Niewiadowie. Fabrycznie nowa przyczepka to element realizowanego przez OSP projekt, który ma usprawnić ich pracę w przypadku różnego rodzaju zagrożeń.

26.07.2022 14:20
Wszystkiemu winni cykliści? Wszystko na to wskazuje
Wszystkiemu winni cykliści? Wszystko na to wskazuje

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 44-letniego łodzianina, który na kierownicy roweru wiózł torbę z ponad kilogramem marihuany. W miejscu jego zamieszkania zabezpieczono kolejne narkotyki. Łącznie przejęto ponad 2100 gramów narkotyku i sprzęt służący do jego produkcji. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi mu za to kara nawet do 10 lat więzienia. W stosunku do mężczyzny zastosowano środek zabezpieczający w postaci aresztowania na 3 miesiące.

22.07.2022 15:17    4    4
Ujazd będzie miastem
Ujazd będzie miastem

To, w co wiele osób niedowierzało, stanie się prawdopodobnie faktem już od 1 stycznia następnego roku. Ujazd odzyska prawa miejskie. Będzie jednym z piętnastu nowych miast na mapie Polski.

13.07.2022 13:02    15    4
Imponujący kompleks na ukończeniu w Ujeździe
Imponujący kompleks na ukończeniu w Ujeździe

Od kilku miesięcy trwa rewitalizacja odkrytego kompleksu basenowego w Ujeździe. Widok z drona robi wielkie wrażenie.

02.07.2022 12:51    38    4
Kompleks rekreacyjny w Niewiadowie coraz bliżej
Kompleks rekreacyjny w Niewiadowie coraz bliżej

Już wkrótce zostanie oddana do użytku nowa atrakcja w powiecie tomaszowskim. Trwają końcowe prace przy przebudowie kompleksu basenowego Niewiadowie w gminie Ujazd. Zamontowano już wodny plac zabaw dla dzieci. Obecnie wykonawca kończy montować specjalne folie i zabezpieczenia, niedługo będzie można rozpoczynać próbne napełnianie niecek i zbiorników.  Prace przy przebudowie obiektu w Niewiadowie ruszyły na przełomie 2020 i 2021. Wykonawcą jest firma z Warszawy: ZAB-BUD sp. z o.o, która w przetargu zaoferowała 25,7 mln zł. Koniec prac zaplanowano na 2022 roku.

13.05.2022 20:20    7    3
Sportowe emocje: centralne obchody dnia olimpijczyka w gminie Ujazd
Sportowe emocje: centralne obchody dnia olimpijczyka w gminie Ujazd

To będzie wyjątkowe wydarzenie! 50 uczestników Igrzysk Olimpijskich, władze Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Mini Igrzyska i Turniej Koszykówki dla dzieci ze szkół w Ujeździe, Niewiadowie i całego województwa pod okiem sportowych gwiazd! 58 ogólnopolskie Centralne Uroczystości Dni Olimpijczyka i Tydzień Olimpijski tuż po świętach odbędą się w gminie Ujazd! Nie zabraknie również konkursów, tradycyjnego wniesienia flag i zapalenia olimpijskiego znicza.

14.04.2022 21:05    1
II miejsce Chóru Ambitus z Ujazdu podczas Przeglądu Artystycznego
II miejsce Chóru Ambitus z Ujazdu podczas Przeglądu Artystycznego

II miejsce w Przeglądzie Artystycznym Ruchu Seniora w Koluszkach zdobył Chór Ambitius z Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe. Ale to nie koniec dobrych wiadomości.

11.04.2022 20:58
Ujazd też chce przyjąć uchodźców
Ujazd też chce przyjąć uchodźców

- Włączamy się w akcję pomocy naszym przyjaciołom z Ukrainy. Zapraszamy do nas osoby uciekające przed koszmarem wojny. Przygotowaliśmy noclegi i plan działania na najbliższe dni - informuje Artur Pawlak.

27.02.2022 19:06    1
Dzieci z Ujazdu otrzymają laptopy  
Dzieci z Ujazdu otrzymają laptopy  

Na ten cel gmina pozyskaliśmy 180 040,- PLN w ramach rządowego projektu „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym- Granty PPGR”.

22.02.2022 13:00
Szkolą się w pomaganiu od najmłodszych lat
Szkolą się w pomaganiu od najmłodszych lat

Zapewne niewiele osób zdaje sobie z faktu, że w przypadku licznych zdarzeń zagrażających naszemu życiu, jako pierwsi na miejscu pojawiają się strażacy. Najczęściej najbliżsi i najszybsi są druhowie OSP. To, że pomocy udzielają ochotnicy a nie zawodowcy wcale nie znaczy, że jest ona mniej fachowa. Wielu z nich szkoli się do pomagania już od dziecka. W prawie każdej gminie działają Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze.

12.02.2022 16:02
Czy Ujazd będzie miastem?
Czy Ujazd będzie miastem?

Zabiegi aby siedziba najbogatszej gminy w powiecie tomaszowskim uzyskała prawa miejskie trwają już od jakiegoś czasu. Teraz są one już na finiszu. Być może już za rok wójta zastąpi burmistrz. Artur Pawlak zapowiada start niezbędnych konsultacji społecznych

22.01.2022 20:29    37    5
65 lat razem! 3 pary z gminy Ujazd obchodzą w tym roku ten przepiękny jubileusz.
65 lat razem! 3 pary z gminy Ujazd obchodzą w tym roku ten przepiękny jubileusz.

Co więcej, aż 26 par odebrało nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i upominki.

15.11.2021 19:58    1
Wrócili ze srebrem
Wrócili ze srebrem

Mali piłkarze Stali Niewidów id w ślady swoich starszych kolegów. Świetnie sobie radzą nie tylko na lokalnych boiskach. W dniach 8-10 października drużyna Stali Niewiadów z rocznika 2010/2011 brała udział w prestiżowym turnieju API Cup Zakopane.

18.10.2021 08:18    1    4
Więcej patroli w Ujeździe
Więcej patroli w Ujeździe

Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim i Wójt Gminy Ujazd podpisali porozumienie w sprawie organizacji służb ponadnormatywnych finansowanych z budżetu Gminy Ujazd. Większa liczba policyjnych patroli zapewni wyższy poziom bezpieczeństwa mieszkańców gminy, okresowych pracowników oraz turystów.

20.07.2021 21:31    2    3
Teatralne lato w Ujeździe
Teatralne lato w Ujeździe

W Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe od 4 lipca realizowany jest projekt w ramach „Lata w teatrze”, który jest programem instytutu teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, finansowego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

07.07.2021 22:18    1
Co kupić na Dzień Ojca? Top 5 pomysłów na prezent
Co kupić na Dzień Ojca? Top 5 pomysłów na prezent

23 czerwca to wyjątkowe święto - Dzień Ojca. Zastanawiasz się, co w tym roku kupić swojemu tacie? Przygotowaliśmy dla ciebie top 5 pomysłów na oryginalny prezent.

18.06.2021 08:30    1
Nowy Park w gminie Ujazd
Nowy Park w gminie Ujazd

To będzie najbardziej zielony Plac Konstytucji 3 maja w Polsce - zapowiada wójt gminy Ujazd przedstawiając wizualizację nowego parku, jaki wkrótce pojawi się obok Gminnego Ośrodka Kultury

29.04.2021 21:27    12    2
Ujazd powalczy o prawa miejskie
Ujazd powalczy o prawa miejskie

Gmina Ujazd rozpoczęła kampanię mającą na celu przywrócenie jej praw miejskich. Jak podkreśla wójt Artur Pawlak ma to przynieść same korzyści.

22.03.2021 11:31    34    3
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 24°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 18 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 25Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Mam nadzieję że pisiorskie układanie się z politycznymi sprzedawczyka mi typu wójt z Ujazdu,Zdonki dla marnych paru głosów w końcu się skończy.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 13:20Źródło komentarza: Kantar Public: Koalicja Obywatelska wygrywa z PiSAutor komentarza: UjazdTreść komentarza: Jak był przydatny to nawet Pawlak go zatrudnił w ujeździe a teraz już się pewnie nie przyznaje:)bo się wielki pisior zrobił.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 13:16Źródło komentarza: TW Robert, czy Tomasz Zdonek? Ujawniamy dokumentyAutor komentarza: EleonoraTreść komentarza: czy rowerem nie można jechać po chodniku? co to za przepisy, i to nieustanne dzwonienie rowerzystów... mam wrażenie że Aga nie umie jeździć na rowerze, nie wie jaka to frajda i nie zna się na przepisach.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 12:21Źródło komentarza: Jaki to ma sens - pyta czytelnik portaluAutor komentarza: Sdj545Treść komentarza: Gwarantuje, że i na taką ewentualność (reakcja nauczyciela) był scenariusz. Na marginesie... musiałby być na prawdę dobrze wyszkolony...Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:55Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: MaxxxTreść komentarza: Córko generała, za dużo filmów i opowieści taty co mu na pagon naj...ło.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:53Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: kotaraTreść komentarza: Łapcie namiary - goingapp.pl/wydarzenie/maria-peszek-j-bie-to-wszystko-wiosna-nareszcie-fabryka-lloyda/maj-2022 Nie wiem, jak to wyjdzie, ale ogólnie przepadam za tą dziewczyną. Robi kolosalną różnicę swoimi występami ;-)Data dodania komentarza: 08.08.2022, 09:01Źródło komentarza: Łódzka odsłona trasy koncertowej 'Jezus Maria Peszek' już w czwartek
Reklama
a