Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 16:06
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Będków

Z odnowionego przystanku Wolbórka wygodniejsze podróże do Łodzi i Częstochowy
Z odnowionego przystanku Wolbórka wygodniejsze podróże do Łodzi i Częstochowy

Od lipca podróżni korzystają z odnowionego przystanku Wolbórka (między Będkowem a Czarnocinem), który zapewnia wygodne podróże m.in. do Łodzi, Koluszek i Częstochowy. Zadanie zostało zrealizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach ogólnopolskiego projektu o wartości ok. 100 mln zł współfinansowanego ze środków POIiŚ.

04.07.2022 18:13    4
KGW Jasienianki z II miejscem w woj. łódzkim!
KGW Jasienianki z II miejscem w woj. łódzkim!

II miejsce w województwie łódzkim w ramach ogólnopolskiego konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP zajęło KGW Jasienianki! Do II etapu konkursu z pierwszego miejsca weszło KGW Lipce Reymontowskie. Jednym z zadań konkursowych było nagranie filmu promującego KGW

12.04.2022 20:45
Mieszkańcy Wykna protestują
Mieszkańcy Wykna protestują

Mieszkańcy Wykna długo czekali na przebudowę drogi. Teraz inwestycja doszła do skutku. Mimo to, nie są oni zadowoleni. Trudno się dziwić, bo jest to droga bardzo ruchliwa, szczególnie w czasie zamknięcia głównej trasy w kierunku Łodzi. Najbardziej brakuje im wykonania ciągu pieszego z kostki betonowej w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszego

22.10.2020 10:29    19    2
Zaproszenie na seans filmowy do Będkowa
Zaproszenie na seans filmowy do Będkowa

Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na seans filmowy. Na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Będkowie w sobotę, 12 września 2020 roku o godzinie 19.15, w ramach Kina plenerowego, wyświetlony zostanie film pt. "Bóg w Krakowie" .z 2016 roku w reżyserii Dariusza Reguckiego.

10.09.2020 15:02
Bezpieczne wakacje z Gminą Będków
Bezpieczne wakacje z Gminą Będków

We wtorek i środę, 7-8 lipca 2020 roku, dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Będkowie, spędziły wolny czas nad Zalewem Sulejowskim. Pomysłodawcą zorganizowania wakacyjnych atrakcji dla najmłodszych i zarazem organizatorem imprezy był Dariusz Misztal- Wójt Gminy Będków. Powstał projekt „Bezpieczne wakacje z Gminą Będków”, z którego skorzystało ok. czterdzieścioro dzieci i młodzieży w różnym wieku, od najmłodszych po uczniów klas ósmych.

15.07.2020 09:24    8
Prawie pół miliona złotych dofinansowania na drogę w gminie Będków
Prawie pół miliona złotych dofinansowania na drogę w gminie Będków

W piątek, 3 lipca 2020 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa, dotycząca dofinansowania na drogę powiatową w gminie Będków z Wykna do Rudnika.

04.07.2020 08:42    6    2
Uroczyste oddanie do użytku wyremontowanego mostu w Prażkach gmina Będków
Uroczyste oddanie do użytku wyremontowanego mostu w Prażkach gmina Będków

W poniedziałek, 16 grudnia 2019 roku, w gminie Będków odbyła się uroczystość oddania do użytku nowego mostu na rzece Łaznowiance, na drodze z Będkowa Kolonii do Prażek.

16.12.2019 18:45    14    2
Konferencja prasowa dotycząca rozbiórki i budowy mostu w Będkowie
Konferencja prasowa dotycząca rozbiórki i budowy mostu w Będkowie

W piątek, 31 maja 2019 roku, w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa dotycząca rozbiórki i budowy mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1506E - Będków Kolonia.

01.06.2019 00:38    1    2
Świątecznie i na ludowo
Świątecznie i na ludowo

W niedzielę, 7 kwietnia 2019 roku, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Będkowie odbył się XVI Powiatowy Konkurs Pisanek i Palm Wielkanocnych.

09.04.2019 07:10
Gminne ferie zimowe w Będkowie
Gminne ferie zimowe w Będkowie

W tym roku w gminie Będków, z inicjatywy wójta Dariusza Misztala, zorganizowane zostały gminne ferie dla dzieci z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Będkowie. Wójt w poprzednich latach, kiedy był radnym Rady Powiatu Tomaszowskiego myślał już, że gdyby zarząd gminą Będków został jemu powierzony, taką imprezę powinien zorganizować.

20.02.2019 12:55
Wiedział dlaczego ucieka...
Wiedział dlaczego ucieka...

Tomaszowscy policjanci, po pościgu, zatrzymali 29-letniego kierowcę, który mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu kierował renault .

03.04.2017 17:02    3
Kolejna powiatowa droga do przebudowy
Kolejna powiatowa droga do przebudowy

Powiat Tomaszowski podpisał umowę o dofinansowanie zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 4324E Będków-Ujazd na odcinku Będków-Rosocha”.

30.09.2016 19:30
Będą nowe drogi
Będą nowe drogi

Mieszkańcy województwa, szczególnie wsi i małych miast odczują radykalną zmianę na drogach przed swoimi domami. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego rozstrzygnął konkurs unijny na budowę lub przebudowę dróg lokalnych.

21.09.2016 08:01    7
Przedsmak Wielkanocy w gminie Będków
Przedsmak Wielkanocy w gminie Będków

Gdy na dworze robi się coraz cieplej i słonce coraz dłużej tańczy nad horyzontem, to znak ze wiosna zbliża się wielkimi krokami, a z nią niepowtarzalny urok wielkanocny.

24.03.2015 18:38
Pirat w akcji
Pirat w akcji

13 listopada o godzinie 12:30, w Będkowie na ulicy Parkowej doszło do wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 25 letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego kierując mercedesem sprinterem na prostym odcinku drogi potrącił przechodzącą przez jezdnię na przejściu dla pieszych 65-letnią kobietę. Jak ustalono kierujący pojazdem był trzeźwy, pokrzywdzona z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Policjanci z Tomaszowa wyjaśniają okoliczności które doprowadziły do tego wypadku drogowego.

14.11.2013 10:28    3
Nielegalna rozlewania alkoholu zlikwidowana w Będkowie
Nielegalna rozlewania alkoholu zlikwidowana w Będkowie

27 lutego tomaszowscy Policjanci wspólnie z celnikami z Piotrkowa, w jednym z domów w gminie Będków ujawnili wytwórnie nielegalnego alkoholu.

01.03.2013 10:02    2
Trafiła nożem w okolice serca
Trafiła nożem w okolice serca

24 listopada o godzinie 8:30, dyżurny Komendy Policji otrzymał informację od dyspozytora Pogotowia, iż w jednej z miejscowości w gminie Będków, jest udzielana pomoc 30 – letniemu mężczyźnie, który ma rany kłute w okolicy serca oraz uda.

26.11.2012 19:40    13
Malowane jaja, palmy wielkanocne w Będkowie
Malowane jaja, palmy wielkanocne w Będkowie

Odbywający się w niedzielę (17 marca) IV Powiatowy Konkurs Pisanek i Palm Wielkanocnych w Będkowie przypomina nam, że święta wielkanocne za pasem, a także zwraca uwagę na odchodzący do przeszłości obrzędowy sposób ich obchodzenia.

17.03.2007 11:19
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 24°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 18 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 25Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Mam nadzieję że pisiorskie układanie się z politycznymi sprzedawczyka mi typu wójt z Ujazdu,Zdonki dla marnych paru głosów w końcu się skończy.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 13:20Źródło komentarza: Kantar Public: Koalicja Obywatelska wygrywa z PiSAutor komentarza: UjazdTreść komentarza: Jak był przydatny to nawet Pawlak go zatrudnił w ujeździe a teraz już się pewnie nie przyznaje:)bo się wielki pisior zrobił.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 13:16Źródło komentarza: TW Robert, czy Tomasz Zdonek? Ujawniamy dokumentyAutor komentarza: EleonoraTreść komentarza: czy rowerem nie można jechać po chodniku? co to za przepisy, i to nieustanne dzwonienie rowerzystów... mam wrażenie że Aga nie umie jeździć na rowerze, nie wie jaka to frajda i nie zna się na przepisach.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 12:21Źródło komentarza: Jaki to ma sens - pyta czytelnik portaluAutor komentarza: Sdj545Treść komentarza: Gwarantuje, że i na taką ewentualność (reakcja nauczyciela) był scenariusz. Na marginesie... musiałby być na prawdę dobrze wyszkolony...Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:55Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: MaxxxTreść komentarza: Córko generała, za dużo filmów i opowieści taty co mu na pagon naj...ło.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:53Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: kotaraTreść komentarza: Łapcie namiary - goingapp.pl/wydarzenie/maria-peszek-j-bie-to-wszystko-wiosna-nareszcie-fabryka-lloyda/maj-2022 Nie wiem, jak to wyjdzie, ale ogólnie przepadam za tą dziewczyną. Robi kolosalną różnicę swoimi występami ;-)Data dodania komentarza: 08.08.2022, 09:01Źródło komentarza: Łódzka odsłona trasy koncertowej 'Jezus Maria Peszek' już w czwartek
Reklama
a