Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 15:38
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Aktualności

Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie Mazowieckim
Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie Mazowieckim

Tym razem będziecie mieli możliwość porozmawiać między innymi z prof. Ewą Łętowską a także z adwokatami, prokuratorami, radcami prawnymi, z całej Polski

Dzisiaj, 15:07
Zaginął Sylwester Starosta
Zaginął Sylwester Starosta

Tomaszowscy policjanci prowadzą poszukiwania za zaginionym Sylwester Starosta lat 43, mieszkańcem Tarnowskiej Woli w gm. Lubochnia, który 23 lipca 2022 roku wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił. Mężczyzna nie nawiązał również kontaktu z rodziną i znajomymi, a jego obecne miejsce pobytu nie jest znane.

Dzisiaj, 13:52
Dzieci pod specjalnym nadzorem
Dzieci pod specjalnym nadzorem

Troska o dziecko powinna zacząć się od jego stóp? Wszystko na to wskazuje, ponieważ wady w ich rozwoju mogą być przyczyną licznych, często trudnych do zdiagnozowania dolegliwości. Każdy rodzic dba jak najlepiej o swojego malucha. Stara się zapewnić odpowiednie pożywienie, zdrowe soczki, śliczne ubranka, piękny pokój, zabawki. Oczywiście nie brak jest miłości i uśmiechu. By tego uśmiechu nie brakowało ważna jest kontrola rozwoju i zdrowia dziecka, która dobrze przeprowadzona przyniesie owocne rezultaty w przyszłości. Dużą uwagę, oprócz oczywiście wszystkich innych aspektów zdrowia naszego dziecka, powinno się zwracać na STOPY. W końcu to one będą niosły nasze dziecko przez świat i to one będą stąpały po drodze wybranej do spełniania jego marzeń!

Dzisiaj, 08:00
Pierwszy mecz na minusie. Nieudana inauguracja
Pierwszy mecz na minusie. Nieudana inauguracja

W inauguracyjnym meczu 1. kolejki I grupy III ligi sezonu 2022/2023 piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki przegrali na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 (1:0). Zielono-czerwoni pokazali w tym spotkaniu waleczny charakter i byli bardzo bliscy wywiezienia z ciężkiego terenu choćby punkty, ale niestety w końcówce nie wykorzystali m.in. rzutu karnego.

Wczoraj, 17:27
Policjanci na obozach.
Policjanci na obozach.

Piotrkowscy policjanci wspólnie z tomaszowskimi i opoczyńskimi funkcjonariuszami prowadzili kontrole obozów, które odbywają się w rejonie Zalewu Sulejowskiego. Pod okiem wizytatora Kuratorium Oświaty sprawdzali, czy dzieci i młodzież bezpiecznie spędzają wolny czas. Mundurowi porozmawiali też o zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Wczoraj, 12:11    1
Największe Letnie Zawody w Arenie Lodowej
Największe Letnie Zawody w Arenie Lodowej

Miniony weekend dostarczył nam wielu sportowych emocji, a także masę wzruszeń. Za nami jedno z ważniejszych wydarzeń, które miało miejsce w Arenie Lodowej. W dniach 30 - 31 lipca 2022 odbyły się u nas Największe Letnie Zawody Łyżwiarstwa Szybkiego o Puchar Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Im. Marka Łakomskiego.

06.08.2022 19:00
NOWA JAKOŚĆ DIETETYKI  w Tomaszowie Mazowieckim
NOWA JAKOŚĆ DIETETYKI w Tomaszowie Mazowieckim

Masz dość nieskutecznych metod odchudzania, efektu jojo po szybkiej redukcji, dietetyków, którzy narzucają Ci restrykcje żywieniowe? Chciałabyś schudnąć trwale i nauczyć się organizować swoją dietę w każdej sytuacji?

05.08.2022 12:30
Co byście tutaj zmienili
Co byście tutaj zmienili

Na weekend mamy dla Was małą zabawę pobudzającą wyobraźnię. Proponujemy Wam ją wspólnie z APdron. Popatrzcie na zamieszczone poniżej zdjęcia i napiszcie co bycie w tych miejscach zmienili.

05.08.2022 12:14    5    2
TW Robert, czy Tomasz Zdonek? Ujawniamy dokumenty
TW Robert, czy Tomasz Zdonek? Ujawniamy dokumenty

Tomasz Zdonek to niespecjalnie wyróżniający się powiatowy radny. Na stronie internetowej Starostwa nie znajdziemy żadnych jego wniosków czy interpelacji w sprawach ważnych dla mieszkańców. Na sesjach niezbyt często zabiera głos. Znany jest bardziej jako konferansjer na różnych imprezach, niż solidny samorządowiec z bogatą wiedzą i zaangażowaniem. Na początku tego tygodnia jednak usłyszeliśmy o nim, jako osobie wykluczonej z szeregów Platformy Obywatelskiej. Powodem według przekazywanych oficjalnie informacji było złamanie dyscypliny przy głosowaniu nad udzieleniem absolutorium Staroście Mariuszowi Węgrzynowskiemu, który równocześnie jest szefem powiatowych struktur PiS.

05.08.2022 12:03    17    21
Jaki to ma sens - pyta czytelnik portalu
Jaki to ma sens - pyta czytelnik portalu

Dzień dobry Panie Redaktorze. Codziennie wraz z 10-cio letnim wnukiem spaceruję naszą ścieżką rowerową od ORDN w kierunku Grot. Ostatnio wnuk zadał mi pytanie, na które przyznam szczerze nie potrafiłem jednoznacznie odpowiedzieć: "Dziadku, czy ta linia na jezdni jest ciągła czy przerywana? Wcześniej była ciągła i mówiłeś, że tu nie można wyprzedzać a teraz jest przerywana czyli już można??" Jak wyjaśnić dziecku partactwo i bezmyślne wydawanie publicznych pieniędzy. Otóż jednego dnia malowano linie na dziurawej jezdni, a kolejnego łatano dziury. Efekt widoczny na załączonych zdjęciach. Z pozdrowieniami oraz z życzeniem sukcesów w walce z lokalnymi absurdami , stały Czytelnik

05.08.2022 11:59    6    4
Nowe boisko na Niebrowie wygląda okazale
Nowe boisko na Niebrowie wygląda okazale

W ramach projektu „Park Niebrowski” powstało już boisko wielofunkcyjne wyposażone w bieżnię, skocznię do skoku w dal, boisko do piłki nożnej, do gry w badmintona, rzutnię do pchnięcia kulą oraz boisko do siatkówki plażowej. Do boiska zostanie wytyczona droga dojazdowa z miejscami parkingowymi (w tym miejsce przeznaczone dla osób niepełnosprawnych) oraz chodnik wewnętrzny i schody terenowe. Wokół obiektu zamontowane zostaną elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Możecie obejrzeć jak wygląda już teraz fotografowane z drona

05.08.2022 11:49    3    3
Mały doktor w każdym domu.
Mały doktor w każdym domu.

Są takie urządzenia oraz przyrządy, które powinny znaleźć się w każdym domu. Pomiary ciśnienia oraz temperatury ciała to przecież często codzienna konieczność. Niezwykle ważne jest, by wybierać produkty wysokiej jakości. Ich wskazania bowiem nie są obojętne dla naszego zdrowia. Personel sklepu medycznego przy ulicy Słowackiego 4 jest doskonale przygotowany i przeszkolony do tego, by pomóc Wam dokonać właściwego wyboru. Na miejscu macie możliwość wypróbowania większości urządzeń.

05.08.2022 09:39
Rodzinna imprezka na basenie? Tylko w Niewiadowie
Rodzinna imprezka na basenie? Tylko w Niewiadowie

7 sierpnia w niedzielę o godz. 11:00 z udziałem zaproszonych gości, przedstawicieli UE, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz władz Województwa, odbędzie się oficjalna prezentacja w Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe z siedzibą w Osiedlu Niewiadów oraz otwarcie Basenu i Akademii Sportu w Niewiadowie. Także tego dnia w godzinach otwarcia basenu zapraszamy na rodzinne „Beach Party” z wakacyjną muzyką oraz atrakcjami dla dzieci

05.08.2022 09:21    1
W 2023 r. kara za brak OC wzrośnie dwa razy
W 2023 r. kara za brak OC wzrośnie dwa razy

Niecałe 7000 zł za jazdę samochodem osobowym bez wymaganego OC. Taki scenariusz na przyszły rok wydaje się bardzo prawdopodobny. Duża podwyżka płacy minimalnej sprawi, że kary dla posiadaczy pojazdów bez opłaconego OC wzrosną do rekordowego poziomu. Co więcej, rząd planuje dwie zmiany „najniższej krajowej” w 2023 r. Eksperci porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl postanowili sprawdzić, ile po wspomnianych podwyżkach ze stycznia i lipca mogą wynosić stawki karne za brak obowiązkowego OC.

05.08.2022 08:42
Koncert Scorpions w czerwcu w Łodzi. Bilety dla fanów w sprzedaży od 5 sierpnia
Koncert Scorpions w czerwcu w Łodzi. Bilety dla fanów w sprzedaży od 5 sierpnia

Are You Ready To Rock?! Zespół Scorpions wystąpi w 2023 roku w Polsce. Koncert został już wprawdzie wcześniej ogłoszony, teraz jednak poznaliśmy ostateczną datę. Scorpions zagrają w Atlas Arenie w Łodzi 10 czerwca 2023 roku. Członkowie fanklubu kupią bilety od 5 sierpnia, a dzień później - zarejestrowani użytkownicy platformy Bilet Serwis. Sprzedaż regularną zaplanowano od 8 sierpnia na www.biletserwis.pl.

04.08.2022 18:05
Wakacje w siódemce
Wakacje w siódemce

Przedszkole nr 7 rozpoczęło dyżur wakacyjny dla dzieci z naszego miasta. W każdym tygodniu zaplanowane są nietuzinkowe zajęcia. Między innymi  3 sierpnia obchodzono "Międzynarodowy Dzień Owoców". Święto było poprzedzone cyklem zajęć na temat zdrowego odżywiania i zachęcało dzieci do spożywania owoców. Przedszkolaki chętnie korzystają z "Miasteczka Ruchu Drogowego" oraz bawią się na terenie placu zabaw.

04.08.2022 16:56
Za mundurem nie tylko Panny... sznurem
Za mundurem nie tylko Panny... sznurem

Piknik wojskowy na stadionie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim będzie towarzyszył tegorocznemu Świętu Wojska Polskiego. Impreza odbędzie się 13 sierpnia.

04.08.2022 16:40    2
Na przystani miejskiej powstał ogród deszczowy
Na przystani miejskiej powstał ogród deszczowy

W tomaszowskiej przystani miejskiej powstał pierwszy ogród deszczowy. Posadzono tam kilkadziesiąt roślin, są też rabaty ze ściółkowaną korą, żwirem oraz donice z prefabrykantów.

04.08.2022 16:28    2
PIOSENKI O MIŁOŚCI
PIOSENKI O MIŁOŚCI

Seans z Cyklu Kultura Dostępna

04.08.2022 15:55
Narobił szkód. Zyskał 100. Złodziej trafi do Sądu
Narobił szkód. Zyskał 100. Złodziej trafi do Sądu

Policjanci wydziału kryminalnego z Tomaszowa Mazowieckiego, kilka godzin od zgłoszenia ustalili i zatrzymali 33-letniego tomaszowianina, który wyrywając roletę okienną włamał się do lokalu handlowego. Z jego wnętrza ukradł dwie kasety metalowe z pieniędzmi. Mężczyzna, który miał już wcześniejsze konflikty z prawem stanie przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

04.08.2022 15:38
zachmurzenie małe

Temperatura: 24°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 15 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 25Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Mam nadzieję że pisiorskie układanie się z politycznymi sprzedawczyka mi typu wójt z Ujazdu,Zdonki dla marnych paru głosów w końcu się skończy.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 13:20Źródło komentarza: Kantar Public: Koalicja Obywatelska wygrywa z PiSAutor komentarza: UjazdTreść komentarza: Jak był przydatny to nawet Pawlak go zatrudnił w ujeździe a teraz już się pewnie nie przyznaje:)bo się wielki pisior zrobił.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 13:16Źródło komentarza: TW Robert, czy Tomasz Zdonek? Ujawniamy dokumentyAutor komentarza: EleonoraTreść komentarza: czy rowerem nie można jechać po chodniku? co to za przepisy, i to nieustanne dzwonienie rowerzystów... mam wrażenie że Aga nie umie jeździć na rowerze, nie wie jaka to frajda i nie zna się na przepisach.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 12:21Źródło komentarza: Jaki to ma sens - pyta czytelnik portaluAutor komentarza: Sdj545Treść komentarza: Gwarantuje, że i na taką ewentualność (reakcja nauczyciela) był scenariusz. Na marginesie... musiałby być na prawdę dobrze wyszkolony...Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:55Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: MaxxxTreść komentarza: Córko generała, za dużo filmów i opowieści taty co mu na pagon naj...ło.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:53Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: kotaraTreść komentarza: Łapcie namiary - goingapp.pl/wydarzenie/maria-peszek-j-bie-to-wszystko-wiosna-nareszcie-fabryka-lloyda/maj-2022 Nie wiem, jak to wyjdzie, ale ogólnie przepadam za tą dziewczyną. Robi kolosalną różnicę swoimi występami ;-)Data dodania komentarza: 08.08.2022, 09:01Źródło komentarza: Łódzka odsłona trasy koncertowej 'Jezus Maria Peszek' już w czwartek
Reklama
a